ski.lv logo
Šodienas laika prognoze Rīgai
Temp.: 4°C
Vējš: 2m/s

Jaunumi

08 • 12 • 2015

L.Gasūna EK slalomā 33.vietā

Saistītā informācija

Eiropas kausā Trisilā (Norvēģija) slalomā Latvijas kalnu slēpotāja Lelde Gasūna no 85 dalībniecēm ierindojās 33.vietā, divu braucienu summā uzrādot laiku 2:04,40 un par 6,94 sekundēm piekāpjoties uzvarētajai Petrai Vlhovai no Slovākijas.

Šodien abas Latvijas pārstāves turpināja startus Norvēģijā, tikai jau dažādās disciplīnās. Lelde Gasūna augstāka līmeņa sacensībās Eiropas kausa posmā otrajā dienā sacentās slalomā, ko varētu dēvēt par izmēģinājumu un sagatavošanos pasaules kausa posmam, kur nedēļas nogalē Zviedrijas slavenajā kalnu kūrortā Orē mūsu labākā slalomiste ir pieteikusies startēt. Slaloms ir Leldes spēcīgākā disciplīna, kurā viņai ir uz pusi labāks reitings nekā milzu slalomā (22,68 FIS punkti). Līdz ar to arī starta numurs mūsu kalnu slēpotājai šodien bija par vairākiem desmitiem tuvāks līderēm nekā vakar – 52.numurs. Trīs pirms Leldes startējušās izstājās, taču mūsu sportisti tas daudz neietekmēja un viņa nobrauca līdz galam, uzrādot laiku 1:02,65 un no līderes Ilvas Stolnakes atpaliekot 3,73 sekundes. Tas sākotnēji deva 33.pozīciju, kas bija pavisam droša, lai tiktu uz otro braucienu (labākās 60), neskatoties uz to, ka vēl pāri par 30 kalnu slēpotājām bija jābrauc. No atlikušajām 33 konkurentēm septiņām izdevās uzlabot Leldes laiku, līdz ar to siguldiete nobīdījās uz 40.vietu.

Nesakoties uz stabilo kvalificēšanos, vecākās Gasūnas pirmo braucienu nevar uzskatīt par veiksmīgu, jo 3,73 sekundes vienā trasē atpalikt no līderes ir daudz. Zviedrietei Stolnakei ir panākumi Eiropas kausos ar daudzām uzvarām un godalgotajām vietām milzu slalomā un vairākām vietām desmitniekā slalomā, taču līdzšinējos startos pasaules kausā viņai nav izdevies tikt uz otro braucienu, t.i., iekļūt trīsdesmitniekā pirmajā braucienā. Tāpēc bija jākoncentrējas, lai sanāktu labāks otrais brauciens un izdotos iekļūt trīsdesmitniekā, kas bija pašas sportistes mērķis un kas arī dotu vajadzīgo pārliecību pirms startiem Orē. No trīsdesmitnieka mūsu sportisti šķīra sekunde.

Otro braucienu pirmais trīsdesmitnieks sāka apgrieztā secībā, līdz ar to Leldei nekas nemainījās, un viņa otrajā trasē devās kā 40. Astoņas no priekšā esošajām otrajā braucienā nefinišēja, un Lelde, zaudējot uzvarētājai divu braucienu summā gandrīz septiņas sekundes – 6,94 s, tobrīd ierindojās 32.vietā. Vēlāk vēl trijām konkurentēm izdevās apsteigt L.Gasūnu un divas dalībnieces tika diskvalificētas, līdz ar to beigās mūsējai 33.vieta.

Stolnakei, kaut arī tikai par 0,01 sekundes tiesu, nācās atdot līderpozīcijas un uzvaru slovākiete Petrai Vlhovai, kura šogad pasaules čempionātā slalomā ierindojās tieši aiz Agneses Āboltiņas 44.vietā (tas tāpēc, ka 2014.gada pasaules junioru čempione ļoti slikti veica otro braucienu un atkrita atpakaļ vairākas pozīcijas – aut. piez.). 20 gadus jaunā un talantīgā slovākiete, kura pat 16 gados EK posmos bija trīsdesmitniekā, Olimpiskajās spēlēs Sočos ieguva 9.vietu, bet šogad pasaules kausa posmos ir bijusi 7. un 11.vietā. 

Raksts tiks papildināts.

Ivars Bācis


1 Komentāri

Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem:
Draugiem.lv pase
Facebook.com pase
Google.com pase
Kalnu slēpošanas sponsori
Atbalstītāji

Latvijas Slēpošanas federācijas informatīvais portāls infoski.lv