ski.lv logo
Šodienas laika prognoze Rīgai
Temp.: 3°C
Vējš: 3m/s

Jaunumi

11 • 01 • 2016

Kristofersens “izrauj” uzvaru PK slalomā, K.Zvejnieks izstājas 1.brauciena beigās

Ļoti līdzīgā cīņā ar Marselu Hiršeru, pārspējot austrieti tikai par 0,06 sekundēm divu braucienu summā, trešo uzvaru šosezon izcīnījis norvēģis Henriks Kistofersens, kurš bija pārāks Šveices kalnu kūrortā Adelbodenā notikušajā Pasaules kausa posmā slalomā. Otro posmu pēc kārtas trešo vietu ieguva krievs Aleksandrs Horošilovs. Latvijas kalnu slēpotājs Kristaps Zvejnieks pirmajā braucienā, atrodoties ārpus četrdesmitnieka, trases beigu daļā izstājās.

Ja Itālijā pirms pāris dienām bija lieliski laika apstākļi, tad to nekādi nevar teikt par Adelbodenu, kur, pirmkārt, temperatūra bija plusos un, otrkārt, sestdien bija tāda migla, ka nācās milzu slalomu atcelt. Svētdien nebija tik spēcīga migla, bet sākās snigšana, kas pabojāja trases stāvokli un apgrūtināja dalībnieku braukšanu. Līdz ar to, šoreiz tikai pieciem aiz pirmā trīsdesmitnieka startējušajiem izdevās iekļūt trīsdesmitniekā 1.braucienā, bet pagājušā reizē Santakaterinā tādu bija deviņi. Šeit tālākais numurs, kas tika top30, bija 41., bet pirms četrām dienām Itālijā 1.bruacienā starp labākajiem trīsdesmit iekļuva gan piecdesmitie, ieskaitot mūsu Kristapu, gan arī sešdesmitie un pat ar 73.numuru startējušais zviedrs.

Pirmajā braucienā uz uzvaru pieteicās tie paši trīs iepriekšējā posmā trijniekā iekļuvušie slaloma speciālisti – Henriks Kristofersens, Marsels Hiršers un Aleksandrs Horošilovs, tikai šoreiz viņus šķira nedaudz lielākas atstarpes. Atkal ātrākais bija Horošilovs, kas par 0,24 sekundēm apsteidza Hiršeru, bet par 0,32 sekundēm Kristofersenu. Pārējie jau bija krietni tālāk, jo ceturto laiku uzrādījušo vācieti Fricu Dopferu no trijnieka šķīra pussekunde.

No līderu trio otro braucienu ļoti labi veica austrietis un norvēģis, bet Horošilvos, uzrādot vien 20.laiku, tomēr spēja saglabāt vietu trijniekā (+0,60 s). Tikmēr Hiršera un Kristofersena “milžu cīņās” par 0,06 sekundēm divu braucienu summā ātrāks bija 21 gadu vecais norvēģis, izcīnot trešo uzvaru slalomā šosezon un neļaujot otro posmu pēc kārtas triumfēt Hiršeram. Otrajā braucienā ar ātrākajiem laikiem izcēlās 23 gadus vecā K.Zvejnieka vienaudži Manuels Fellers (Austrija) un Ramons Cēnhaoizerns (Šveice), abiem pirmo reizi šosezon iekļūstot desmitniekā (šveicietim tā vispār bija pirmā reize desmitniekā – aut.piez.). Fellers no 13vietas pakāpās uz sesto (+1,25 s), bet Cēnhaoizerns ar ātrāko laiku otrajā braucienā no 21. vietas uz septīto (+1,32 s). Šoreiz top30 iekļuva astoņi 1992.gadā vai vēlāk dzimušie.

Neskatoties uz tikšanu trīsdesmitniekā pagājušā posmā, Kristapa Zvejnieka starta numurs nemainījās, jo tik un tā skatās pēc reitinga. Ja slaloma kopvērtējumā viņš tiktu trīsdesmitniekā, tad gan startētu daudz agrāk. Šādos apstākļos ar 59.numuru mūsu kalnu slēpotājs, ja nu ne “nolemts”, tad bija faktiski gandrīz bez izredzēm uz tikšanu top30, arī nobraucot ļoti labi. Sākumā starplaikos viņš uzrādīja laiku sestajā desmitā, bet pēdējā kontrolatzīmē bija 49., taču stāvajā daļā trases lejā vienā no “vannām” pie mieta tika “izmests”, un nācās izstāties. Arī pats Kristaps atzina, ka šoreiz ir bijis pavisam citādāk un ļoti grūti bijis braukt. Turklāt “bedres” esot bijušais savādākas nekā parasti.

Tuvākās dienās viņš startēs FIS sacensībās, tad nedēļas nogalē Eiropas kausa posmā Austrijā, nevis PK posmā Vengenā. Nākošo reizi kopā ar pasaules labākajiem Kristapu redzēsim Kicbīlē (Austrijā) 24.janvārī.

Ivars Bācis


4 Komentāri

Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem:
Draugiem.lv pase
Facebook.com pase
Google.com pase
Kalnu slēpošanas sponsori
Atbalstītāji

Latvijas Slēpošanas federācijas informatīvais portāls infoski.lv