ski.lv logo
Šodienas laika prognoze Rīgai
Temp.: 1°C
Vējš: 2m/s

Jaunumi

12 • 12 • 2015

FIS milzu slalomā Somijā mūsējiem divi top10 un viens punktu rekords [papildināts]

Saistītā informācija

Otrajā dienā FIS sacensībās milzu slalomā Somijas ziemeļu ciematā Pihē no Latvijas kalnu slēpotājiem labākos rezultātus uzrādīja Evelīna Gasūna, kas 40 dalībnieču vidū ieguva 8.vietu, un Miks Zvejnieks, kurš 67 dalībnieku konkurencē ieņēma 13.vietu un kurš otrajā dienā uzrādīja augstvērtīgāko rezultātu no latviešiem – 48,61 FIS punkts. Desmitniekā sievietēm uzreiz aiz jaunākās Gasūnas ierindojās arī jaunākā Bondare (Liene), bet vienīgais, kas no mūsējiem sasniedza punktu rekordu, bija Elvis Opmanis (78,18 FIS punkti).

Vakar pirmajā sacensību dienā Pihē milzu slalomā uz mūsu kalnu slēpotāju fona izcēlās 17 gadus jaunais un otro sezonu FIS sacensībās startējošais Žaks Gedra, kurš ieguva 12.vietu, uzrādot augstvērtīgāko rezultātu un sasniedzot savu punktu rekordu. Taču šodien Gedru ģimenei nebija veiksmīga diena, jo, vispirms, pēc atrašanās 14.pozīcijā pēc pirmā brauciena otrajā izstājās Žanete, bet Žaks, kaut arī kļūdaino otro braucienu veica līdz galam, no 20.pozīcijas un līdervietas mūsējo vidū atkrita uz 26.vietu (+5 sekundes) un otro pozīciju no Latvijas pārstāvjiem. Lai arī vietu ziņā kritums nav liels, tomēr būtiskākais, ka laika ziņā cēsnieks zaudēja daudz, un līdz ar to arī palaida secen iespēju otro dienu pēc kārtas nopelnīt, ja ne gluži rekordpunktus, tad tuvu tiem noteikti. Taču tik un tā iegūtie 65 FIS punkti ir otrs labākais Žaka rezultāts šajā disciplīnā un līdz vakardienai tiktu uzskatīts par ļoti labu rezultātu, bet pēc vakar iegūtajiem 43,5 FIS punktiem 65 jau vairs „tik labi” nešķiet.

Uzreiz aiz Žaka 21.vietā, tiesa, piekāpjoties tikai divas sekundes simtdaļas, pirmajā braucienā atradās Miks Zvejnieks, kuram turpretī sanāca ļoti labs otrais brauciens, kurā viņš uzrādīja 12.laiku (+1,21 s) un kas viņam ļāva pakāpties par astoņām pozīcijām uz 13.vietu divu braucienu summā. Viņš uzvarētājam, par kuru otro dienu pēc kārtas kļuva šī gada astotais labākais soms šajā disciplīnā Robins Baks, zaudēja 2,89 sekundes. Tas mārupietim deva par 0,7 labāku rezultātu nekā vakar – 48,61 FIS punktu, kas līdz ar to kļuva par viņa karjeras otro labāko rezultātu karjerā šajā disciplīnā. Tomēr bez kāda punktu rekorda mūsu rindās neizpalika arī otrajā dienā, jo 33.rezulātu uzrādījušais Elvis Opmanis (+6,63 s) nopelnīja 78,18 FIS punktus, par vienu punktu uzlabojot iepriekšējo labāko rezultātu. Šoreiz savstarpēja cīņā ar Elvi piekāpās Dāvis Zvejnieks, turklāt abos braucienos, un uzvarētājam zaudējot 8 sekundes, nopelnīja 89 FIS punktus.

Augstajā sestajā vietā tika igaunis Tonis Luiks, kurš bija labākais no Baltijas valstīm un kurš nobrauca par sekundi ātrāk nekā Miks. Otrs igaunis 18 gadus jaunais Juhans Luiks otrajā braucienā nefinišēja, bet pirmo braucienu bija veicis par padsmit simtdaļām ātrāk nekā Miks un Žaks. Uz starta izgāja 67 dalībnieki no tām pašām astoņām valstīm kā vakar.

Sievietēm, kur startēja 40 dalībnieces, Latvija beidzot bija atrodama pirmajā desmitniekā, turklāt vēl ar divām pārstāvēm – Evelīnu Gasūnu un Lieni Bondari, taču rezultātu augstvērtīguma ziņā viņas ne tikai zaudēja mūsu labākajiem puišiem, bet arī atpalika no saviem labākajiem rādītājiem. Tie varēja būt labāki, jo mūsējās ļoti labi veica otro braucienu, taču plānoto „izjauca” 19 gadus jaunā poliete Kataržina Vaseka, kura pēc pirmā brauciena bija trešā, bet ar vienreizēju otro braucienu, kur tuvāko sāncensi pārspēja vairāk nekā par sekundi, pamatīgi attālināja arī citas dalībnieces, tajā skaitā mūsējās (Vaseka ir šī gada Polijas vicečempione un 58.vietas ieguvēja pasaules junioru čempionātā milzu slalomā, starp citu, tieši aiz mūsu Agnese Āboltiņas – aut.piez.).

Pēc pirmā brauciena Evelīna atradās desmitajā vietā, tieši priekšā Lienei, taču abas šķīra pussekunde. Arī pēc otrā brauciena abas bija viena aiz otras, bet jau desmitniekā, Evelīnai iegūstot 8.vietu (+4,04 s), bet Lienei devīto (+4,77 s). Ja Evelīna šodien gandrīz par sekundi vairāk atpalika no uzvarētājas, nopelnot 67,34 FIS punktus, tad Liene savukārt bija par pussekundi tuvāk uzvarētājai nekā vakar, iegūstot 72,99 FIS, kas milzu slalomā tikai par 0,63 punktiem atpaliek no viņas labākā rezultāta. Ieva Meldere no 24.vietas pakāpās uz 17.vietu (+8,83 s un 104 FIS punkti), bet Elīna Nežborte no 31. uz 24.vietu (+12,04 s un 129 FIS punkti), taču abām kāpums izdevās vairāku otrajā braucienā izstājušos dalībnieču dēļ.

Rīt un parīt citā Somijas ciematā Sallā notiks FIS sacensības slalomā.

Ivars Bācis 

Papildināts viss raksts 12.12.2015 plkst. 23:14

2 Komentāri

Paldies par labām ziņām, lai veicas:)

12 • 12 • 2015 / 15:57
Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem:
Draugiem.lv pase
Facebook.com pase
Google.com pase
Kalnu slēpošanas sponsori
Atbalstītāji

Latvijas Slēpošanas federācijas informatīvais portāls infoski.lv