infoski logo
Šodienas laika prognoze Rīgai
Temp.: 9°C
Vējš: 2m/s

Jaunumi

15 • 12 • 2015

E.Gasūnai otrā uzvara FIS slalomā Sallā, vairākiem mūsējiem labākie punkti

Saistītā informācija

Vakar Sallā (Somija) notikušajās FIS sacensībās slalomā atkal nepārspēta palika Latvijas kalnu slēpotāja Evelīna Gasūna, izcīnot uzvaru otro dienu pēc kārtas, kamēr vēl viena izlases dalībniece Liene Bondare abas dienas iekļuva godalgotajā trijniekā, vēlreiz kāpjot uz pjedestāla trešā pakāpiena. Vīriešu konkurencē noslēdzošajā dienā slalomā labākais no mūsējiem bija Žaks Gedra, kurš ierindojās 20.vietā. un nopelnīja savus labākos slaloma FIS punktus (57,30).

Vakar lielākā daļa Latvijas izlases kalnu slēpotāju noslēdza četru dienu sacensību sēriju Somijā. Arī pēdējā dienā tika sasniegti labi rezultāti, iegūstot divas godalgotas vietas, ieskaitot uzvaru, kā arī dažiem mūsējiem uzlabojot savus FIS punktus. Līdz ar to arī šis gads Sallā Latvijas pārstāvjiem ir bijis kopumā veiksmīgs. Pērn šajā Somijas ciematā divas uzvaras Latvijai nodrošināja Kristaps un Miks Zvejnieki, bet šogad tādu pašu panākumu ar divām uzvarām sasniedza Evelīna Gasūna, kura bija ļoti tuvu savam FIS punktu rekordam, ko savukārt panāci trīs citi Latvijas jaunie kalnu slēpotāji – Liene Bondare un Žaks un Žanete Gedras. Pēdējā sacensību dienā dalībnieku skaits bija saglabājies tāds pats, sievietēm sasniedzot 30, bet vīriešiem gandrīz divreiz vairāk. Ja sieviešu konkurencē bija pārstāvēta Somija, Norvēģija, Zviedrija, Latvija un Polija, tad vīriešiem nāca klāt vēl divas valstis – Igaunija un Austrija.

Evelīna stabili visātrāk no visām veica abas trases un, uzrādot laiku 1:48,01, izcīnīja trešo uzvaru FIS sacensībās karjerā. E.Gasūna nopelnīja 34,83 FIS punktus, kas tikai par puspunktu atpaliek no viņas labākā rezultāta, kas sasniegts šogad aprīlī Krievijā. Vēl otrās trases vidusdaļā otrajā pozīcijā ceturtdaļsekundi priekšā somietei atrādās un Evelīnai nedaudz tuvoties sāka Liene Bondare, kas pēc pirmā brauciena ar Kaisu Nībergu dalīja otro vietu (+0,59 s), taču lejasdaļā Liene pazaudēja aptuveni pussekundi un beigās tāpat kā svētdien ierindojās 3.vietā, palaižot priekšā par 0,17 sekundēm vienu no labākajām somu juniorēm Nībergu, bet no Evelīnas atpaliekot pusotru sekundi. Liene nopelnīja 45,03 FIS punktus un par 1,82 punktiem uzlaboja savu rekordu, kas bija sasniegusi iepriekšējā dienā.

Tikmēr ar otro labāko laiku otrajā braucienā uz ceturto vietu pakāpās Žanete Gedra, apsteidzot Polijas labāko juniori un pasaules junioru čempionāta 36.vietas ieguvēju Kataržinu Vaseku, kurai bija vislabākais reitings no visām dalībniecēm (34 FIS punkti), bet tikai 0,28 sekundēm viņai pietrūkstot līdz trijniekam. Savās sestajās FIS sacensībās 16 gadus jaunā Žanete sasniedza labāko rezultātu, ne tikai nopelnot pirmo reizi zem 60, bet arī zem piecdesmit punktu sliekšņa – 46,90 FIS punktus. Ieva Meldere nefinišēja otrajā braucienā, bet 15.vietā ierindojās Elīna Nežborte, kurai jaunākajai Gasūnai piekāpās 14 sekundes.

Puišiem, kur bija spēcīgāka konkurence nekā meitenēm, trijiem reitingam esot 20 vai mazāk punktiem, bet septiņu reitings bija 30 vai mazāk punktu, labāko rezultātu no Latvijas kalnu slēpotājiem uzrādīja Žaks Gedra, kuram divi apaļi skaitļi – 20.vieta un precīzi 5 sekunžu deficīts līdz uzvarētājam. Par to Žaks nopelnīja 57,30 FIS punktus, kas ir viņa labākais rezultāts šajā disciplīnā, jo piektdien cēsnieks milzu slalomā ieguva 43,52 FIS punktus. 32.vietā ierindojās Elvis Opmanis (+11,89 s), kuram labāki rezultāti sanāca milzu slalomā. Tikmēr pēdējā dienā nepaveicās brāļiem Zvejniekiem, Dāvim nefinišējot pirmajā braucienā, bet Mikam izstājoties otrajā braucienā.

Uzvaru svinēja mājinieks Juho Dāls, kurš šogad pasaules junioru čempionātā slalomā ieguva 20.vietu. Otrajā vietā, atpaliekot trešdaļu sekundes, ierindojās Eiropas kausā četrdesmitniekā tikušais zviedrs Hannes Grims, bet sekundi uzvarētājam zaudēja un trijnieku noslēdza igaunis Tonis Luiks, kurš šajās dienās demonstrēja progresu meistarībā un kurš ar 30,45 FIS punktiem tika pie sava otrā labākā rezultāta, jo rekords tika sasniegts svētdien, kad vienīgo reizi pagaidām igaunim ir izdevies tikt zem trīsdesmit sliekšņa – 29,67 FIS punkti. Luika vienaudzis, mūsu Miks Zvejnieks arī Sallā uzstādīja savu punktu rekordu, tikai tas bija gadu agrāk 2014.gada nogalē, kad Miks nopelnīja 25,99 FIS punktus.

Ceturtdien iznāks jaunā FIS punktu liste, kur lielākā daļa mūsējie pakāpsies vairākas vietas augšup, dažiem kāpumam sasniedzot pat vairāku simtu vietu.

Ivars Bācis

2 Komentāri

Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem:
Draugiem.lv pase
Facebook.com pase
Twitter.com pase
Google.com pase
Kalnu slēpošanas sponsori
Atbalstītāji

Latvijas Slēpošanas federācijas informatīvais portāls infoski.lv