ski.lv logo
Šodienas laika prognoze Rīgai
Temp.: 14°C
Vējš: 2m/s

Jaunumi

21 • 03 • 2016

Baltijas kausā un FIS slalomā Somijā šoreiz Latvijai uzvara vīru konkurencē

Baltijas kausa un FIS sacensībās slalomā, kas norisinās Somijas ziemeļu ciematā Pihē, pēc vakardienas izstāšanās savā līmenī bija pasaules rangā 68.vietā esošais mārupietis Kristaps Zvejnieks, kurš izcīnīja pārliecinošu uzvaru 63 dalībnieku konkurencē, par 1,85 sekundēm apsteidzot otro vietu ieguvušo vakardienas uzvarētāju Miku Mankinenu no Somijas un nopelnot 13 FIS punktus. Pasaules junioru čempions un sešas reizes Pasaules kausa posmos trīsdesmitniekā iekļuvušais Santeri Paloniemi ierindojās 4.vietā (+3,09 s). Tikmēr pasaules ranga simtās vietas īpašniece Lelde Gasūna, atrodoties līderpozīcijās pēc pirmā brauciena, otrajā braucienā izstājās, ļaujot pie uzvaras tikt somietei Korīnei Gronholmai. Vienīgā no finišējušajām Latvijas pārstāvēm bija 11.vietā ierindojušā Marta Kunce. Līdz ar to šodien priekš Latvijas kalnu slēpotājiem bija pilnīgi pretējs scenārijs nekā vakar, proti, šoreiz ļoti neveiksmīga diena sanāca mūsu meitenēm.

Lai arī diviem mūsējiem – Agnesei Āboltiņai un Mikam Zvejniekam – neizdevās finišēt pirmajā braucienā, tomēr otrā diena slalomā mums sākās labāk nekā vakar, jo gan sievietēm un vīriešiem no deviņu valstu pārstāvjiem vadībā bija Latvijas kalnu slēpotāji, turklāt ar vienādu pārsvaru (nedaudz virs pussekundes). Kristaps Zvejnieks 58 vārtu trasi, uzrādot labākos laikus visos trijos sektoros, veica 45,08 sekundēs un par 0,64 sekundēm apsteidza vakardienas uzvarētāju Miku Mankinenu. Žaks Gedra, kaut arī bija 12.vietā (+1,29 sekundes), no piektās vietas atpalika tikai 0,26 sekundes, bet no trijnieka pussekundi, saglabājot labas cerības uz augstu vietu un labiem FIS punktiem.

Otrajā braucienā Kristaps bija lielisks, tuvāko konkurentu apsteidzot vairāk nekā par sekundi un svinot uzvaru ar 1,85 sekunžu pārsvaru. Daži no sešinieka izkrita otrajā braucienā, tāpēc somam Juho Handolinam izdevās iekļūt trijniekā, par 0,02 sekundēm apsteidzot pazīstamo Paloniemi, kurš šogad janvāra beigās atgriezās sacensību apritē un kā savas otrās sacensības bija izvēlējies Latvijas Slēpošanas savienības rīkoto Baltijas kausu, jo tajā bija piedalījies arī 2014.gadā Suomutunturos un zina, ka būs ļoti augstā līmenī noorganizēts. Uzrādot vienādu laiku otrajā braucienā ar Paloniemi, uz 5.vietu pakāpās Žaks Gedra, nopelnot savus otros labākos punktus – 38 FIS punkti. Sešinieku noslēdz pasaules rangā 356.vietā esošais norvēģis Simens Tajets. Tikmēr ļoti līdzīgā cīņā par trešo vietu Latvijas pārstāvju vidū vakardien par Latvijas čempionu kļuvušais Roberts Briška par 0,2 sekundēm apsteidza Elvi Opmani un ierindojās 24.vietā.

21marts-uzvareetaaji-393.jpg
Kristaps Zvejnieks, Baltic Cup 2016 3rd round, Pyha (FIN), Foto: Emīls Lukšo 

Sievietēm siguldiete Lelde Gasūna, kura bija ātrākā tikai vidējā sektorā, otro laiku uzrādītāju Marielu Kufosu arī apsteidza par 0,64 sekundēm. Liene Bondare nedaudz pazaudēja laiku trases sākumā, bet lieliski veica vidusdaļu un pakāpās uz 10.vietu (+1,68 sekundes), tikai trešdaļu sekundi atrodoties aiz sešinieka. Otrajā braucienā diemžēl Liene un Lelde pievienojās pirmajā braucienā nefinišējušajai Agnesei Āboltiņai, līdz ar to Latvija sieviešu konkurencē pirmo reizi palika ne tikai bez uzvaras vai godalgas, bet arī bez vietas apbalvojamajā sešiniekā. Aiz 21 gadu vecās uzvarētājas un pasaules rangā 382.vietā esošās somietes Gronholmas otro un trešo vietu ieguva 17 gadus vecās un pirmo gadu junioru grupā startējošās Estere Jakobsona (Zviedrija) un Bertine Olsena (Norvēģija). Kaut arī neizstājās, tomēr arī iepriekšējās trijās FIS sacensībās Pihē šajā dienās aiz L.Gasūnas otro vietu ieguvusī norvēģiete Mariela Kufosa, kļūdījās otrajā braucienā, bet spēja beigās pakāpties nosargāt vietu sešiniekā.

21marts-uzvareetaaji-392.jpg
Gronholm CorinneBaltic Cup 2016 3rd round, Pyha (FIN), Foto: Emīls Lukšo

Rīt noslēdzošā diena Pihē ar trešajām FIS sacensībām slalomā.

Gaisā vēl virmojot Latvijas uzvaras garam un vēlot veiksmīgus startus mūsējiem rītdien,
no Pihes Ivars Bācis

Kalnu slēpošanas sponsori
Atbalstītāji

Latvijas Slēpošanas federācijas informatīvais portāls infoski.lv