ski.lv logo
Šodienas laika prognoze Rīgai
Temp.: 18°C
Vējš: 2m/s

Jaunumi

19 • 03 • 2016

Baltijas kausā Somijā sākas FIS sacensības ar 10 valstu dalību

Šodien ar divām sacensībām milzu slalomā Somijas ziemeļu ciematā Pihē Latvijas Slēpošanas savienības rīkotā Baltijas kausa kalnu slēpošanā trešā posma ietvaros sāksies Starptautiskās Slēpošanas federācijas (FIS) sacensības, pulcējot vairāk nekā četrdesmit dalībnieces sievietēm un vairāk nekā 60 dalībnieku vīriešu konkurencē, ieskaitot arī visus spēcīgākos Latvijas izlases dalībniekus ar pasaules rangā slalomā simtniekā esošajiem Kristapu Zvejnieku un Leldi Gasūnu priekšgalā. Kopumā būs pārstāvētas deviņas valstis, bet nākamajās dienās slalomā desmit.

Uz Pihi, lai startētu Baltijas kausā un FIS sacensībās bez Latvijas kalnu slēpotājiem ir atbraukuši somi, norvēģi, zviedri, igauņi, amerikāņi, kā arī pārstāvji no Polijas, Slovākijas, Lietuvas un Spānijas. 2014.gadā Latvijas Slēpošanas savienība pirmo reizi rīkoja FIS sacensības kalnu slēpošanā, kas notika Suomutunturos, kalnu slēpotājiem sacenšoties slalomā, bet šogad papildu slalomam pirmo reizi tiks FIS statusā tiks rīkots milzu slaloms, turklāt vienā dienā divas sacensības – vienas kā nacionālais (Latvijas) čempionāts, bet otras parastas FIS sacensības. Vīriešiem abās disciplīnās pēc reitinga līderis ir Kristaps Zvejnieks. Ja slalomā ar 9,57 FIS punktiem viņš stabils līderis, par 9 un 10 punktiem esot priekšā 2014.gada septītajam somu junioram Oto Salmenkivi un 2012.gada pasaules junioru čempionam Santeri Paloniemi, tad milzu slalomā no mārupieša reitinga 21,57 FIS punkti tikai 0,26 punktus atpaliek 2015.gada Norvēģijas čempionāta 9.vietas ieguvējs slalomā Pērs Haugens, bet 23,26 FIS punktu reitings ir 2014.gada Somijas čempionāta bronzas medaļas ieguvējam Robinam Bakam. Ja Žaks Gedra abās disciplīnās ir trešā desmita sākumā, tad Miks milzu slalomā ir nedaudz aiz Žaka, bet slalomā ar reitingu 28,19 FIS punkti ir devītais.

Sievietēm no starta listē pieteiktajām 42 dalībniecēm gandrīz pusi jeb 18 veido mājinieces somietes, 9 pārstāves būs no Zviedrijas, 6 no Norvēģijas un pa vienai no Lietuvas un Igaunijas. Latviju pārstāvēs 7 dalībnieces, no kurām trīs pēc reitinga milzu slalomā ir labāko desmitniekā. Visaugstākais reitings no visām dalībniecēm milzu slalomā ir mūsu Leldei Gasūnai (20,20 FIS punkti), Agnese Āboltiņa ir sestā (42,76), Evelīna Gasūna desmitā (54,18), bet Liene Bondare deviņpadsmitā (72,44). Otrā labākā ir Somijas junioru čempionāta bronzas medaļa ieguvēja 21 gadu vecā Sāna Ahonena (25,73), bet pagājušā gada otrā labākā somu juniore Kaisa Nīberga (33,77) ir ceturtā. Pa vidu somietēm trešā ir šī gada Norvēģijas otrā labākā juniore Kristīne Nurmarka (30,67), bet piektā pēc reitinga ir 2011.gada Zviedrijas astotā labākā juniore Rebeka Gunarsteda (37,62). 

Slalomā Lelde ar 14,47 FIS punktiem arī ir labākā. Papildus slalomā nāks klāt 2015.gada Somijas čempione šajā disciplīnā Janīna Makinena (26,17), bet Agnesei Āboltiņai sešiniekā pievienosies arī Evelīna Gasūna, kurām attiecīgi 32 un 33 FIS punkti. 

Ja vīriešiem no Latvijas pārstāvjiem izteikts līderis ir Kristaps Zvejnieks, no kura tiek gaidītas uzvaras vai vismaz godalgotas vietas, bet tālāk ir par otro numuru cīnošie Žaks Gedra ar Miku Zvejnieku, kuri varētu pacīnīties par top15 milzu slalomā vai pat desmitnieku slalomā, tad sieviešu konkurencē, lai arī pēc reitinga Lelde ir stabili priekšā pārējām mūsu izlases dalībniecēm, viņas centīsies būt tuvumā Leldei, sarūpējot aizraujošu cīņu savā starpā un arī ar ziemeļu valstu pārstāvēm. 

Kamēr dalībnieki apskata trasi pirmajam braucienam, no komentētāja kabīnes Pihē,
Ivars Bācis

Respect and big thanks to the Latvian National Ski Association organization for watering the slope today for the...

Posted by Kristaps Zvejnieks on Friday, March 18, 2016


1 Komentāri

Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem:
Draugiem.lv pase
Facebook.com pase
Google.com pase
Kalnu slēpošanas sponsori
Atbalstītāji

Latvijas Slēpošanas federācijas informatīvais portāls infoski.lv