ski.lv logo
Šodienas laika prognoze Rīgai
Temp.: -2°C
Vējš: 2m/s

Jaunumi

11 • 01 • 2016

A.Āboltiņai uzvara FIS slalomā Norvēģijā, L.Gasūnai sezonas labākie punkti Austrijā

Jauno gadu ar uzvaru sākusi Latvijas izlases dalībniece kalnu slēpošanā Agnese Āboltiņa, kas Norvēģijas ciematā Olā notikušajās FIS sacensībās slalomā pārspēja pārējās 57 konkurentes un nopelnīja 34,64 FIS punktus. Tikmēr Austrijas ciematā Reiteralmā 97 dalībnieču vidū 5.vietu ieguva Lelde Gasūna, kuras nopelnītie 26,97 FIS punkti ir labākais radītājs šajā sezonā.

Ļoti veiksmīgi pagājušā nedēļas nogalē nostartējušas Latvijas izlases dalībnieces kalnu slēpošanā, tiekot pie ļoti labiem FIS punktiem, kā arī Agnesei Āboltiņai izcīnot uzvaru. Agnese pēc teicamajiem rezultātiem decembra vidū paņēma trīs nedēļu pauzīti no sacensībām un pagājušās nedēļas beigās ar lielisku startu iesāka Jauno gadu. Sacensības norisinājās starp galvaspilsētu Oslo un otru lielāko Norvēģijas pilsētu Bergenu atrodošās Olas slēpošanas centrā, kur uz starta izgājušās 58 juniora vecuma dalībnieces pārstāvēja Norvēģiju, Latviju, Zviedriju, Dāniju, Islandi. Slovākiju un Igauniju.

Jau pirmajā braucienā, kas izdevās lielisks, Agnese Āboltiņa izvirzījās vadībā, trasi veicot 40,36 sekundēs un par trešdaļu sekundes apsteidzot daudzsološo 16 gadus jauno norvēģieti Kaju Nordbiju. Tas paredzēja cīnīšanos starp abām par uzvaru otrajā braucienā, jo godalgotai vietai vajadzēja būt diezgan drošai, jo trešo laiku uzrādījusī 11.vietas ieguvēja 2013.gadā Eiropas Jaunatnes Olimpiskajā festivālā norvēģiete Eirina Engesete atpalika vairāk nekā par pussekundi (0,6 s). Otrais brauciens arī sanāca ļoti labs, kur tikai uzrādīts 2.laiks, taču, tā kā Nordbija palika aiz mūsu pārstāves, kā arī labāko laiku uzrādījusi Norvēģijas šī gada devītā juniore Ingrīda Hamnesa Agnesi apsteidza vien par 0,11 sekundēm, tad divu braucienu summā A.Āboltiņa saglabāja drošu līderpozīciju un izcīnīja pirmo vietu.

Tā viņai ir otrā uzvara karjerā FIS sacensībās, bet pirmā ārpus Latvijas, jo trīs gadus Norvēģijā dzīvojošā ķekavniece bija labākā pērn februārī Siguldā notikušajās FIS sacensībās. Olā nopelnītie 34,64 FIS punkti ir 19 gadus jaunās kalnu slēpotājas otrs labākais rādītājs karjerā, no labākā rezultāta, kas uzrādīts pirms mēneša Jeilo (Norvēģijā), atpaliekot par 3,3 punktiem.

Kaut arī viņa neuzvarēja un neiekļuva trijniekā, tomēr labu rezultātu uzrādīja Lelde Gasūna, kura Austrijā piedalījās spēcīgāka sastāva FIS sacensībā slalomā, ko rīkoja Lielbritānija. Kaut arī lielākais vairums bija juniores, tomēr neiztika bez vairākām Pasaules kausa un Eiropas kausa posmu dalībniecēm. Lelde labāk nostartēja otrajā dienā, kad ieguva 5.vietu, uzvarētājai zaudējot 1,26 sekundes un nopelnot 26,97 FIS punktus, kas ir labākais rādītājs sezonā, jo līdz šim pārsvarā startēja vai nu Pasaules vai Eiropas kausa posmos, kur labus punktus nevar nopelnīt. Pirmajā dienā Leldei 8.vieta (+3,82 s) un 39,88 FIS punkti. Abas dienas uzvarēja 19 gadus jaunā horvātiete Andrea Komsiča, kura 2015.gadā pasaules čempionātā superkombinācijā izcīnīja 19.vietu, bet 2014.gadā Sočos bija 33.vietā trīs pozīcijas aiz Leldes.

Lelde Gasūna šo piektdien startēs Pasaules kausa posmā slalomā Flahovā (Austrijā), bet Agnese jau šodien turpat Olā sacentīsies FIS sacensībās milzu slalomā (pēc pirmā brauciena ir 16.vietā, +2,97 sekundes).

Ivars Bācis

So stoked about my first FIS race podium!!! 󾌧 Good start of the year 󾌵

Posted by Agnese Āboltiņa on Sunday, January 10, 2016

6 Komentāri

 

11 • 01 • 2016 / 17:33
DELFI
12 • 01 • 2016 / 13:10
Rigas domes sporta portāls
12 • 01 • 2016 / 16:41
Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem:
Draugiem.lv pase
Facebook.com pase
Google.com pase
Kalnu slēpošanas sponsori
Atbalstītāji

Latvijas Slēpošanas federācijas informatīvais portāls infoski.lv