Temp.: 12°C
Vējš: 6m/s

27 • 11 • 2014

Slalomā E. Gasūna 14. vietā [papildināts]

Pihē (Somija) FIS slaloma sacensībās dāmām 56 dalībnieču vidū Evelīna Gasūna ieņēma 14.vietu, uzvarētājai Gabriēlai Capovai no Čehijas divu braucienu summā zaudējot 5,35 sekundes.

Sievietes no paša rīta nostartējušas milzu slalomā, vakarpusē sacentās FIS sacensībās slaloma disciplīnā. Pirmajā braucienā mūsu galvenā cerība Evelīna Gasūna uzrādīja 13.rezultātu, no līderes Sandras Holmas (Somija) atpaliekot 2,33 sekundes. Līdz labāko desmitniekam arī bija jāatspēlē samērā daudz – 0,8 sekundes. Evelīnai uz kontrolatzīmes bija tikai 24.laiks, taču vairākas spēcīgas braucējas kļūdījās trases otrajā daļā un izstājās. Liene Bondare, kurai slaloms nav tā spēcīgākā disciplīna, uzrādīja 31.laiku (+6,01 s).

Otrais brauciens nepadevās gluži tāds kā pirmais, savukārt, dažas aiz esošās konkurentes nobrauca ātrāk, tādēļ otrajā braucienā 19.rezultāts (+3,34 s), bet tik un tā divu braucienu summā Evelīna noslīdēja tikai vienu vietu zemāk un ieņēma 14.vietu. Divu braucienu summā viņa uzvarētājai zaudēja 5,35 sekundes, kas ir par sekundi vairāk nekā no rīta milzu slalomā. Liene Bondare otro braucienu veica labāk nekā pirmo, un arī dažas konkurentes “palīdzēja”, ieskaitot labāko igaunieti Trīnu Tobi, kura otrajā braucienā atkrita tieši aiz jaunākās Bondares, un beigās Lienei 26.vieta, taču uzvarētājai zaudēts diezgan daudz – 11,20 sekundes. Vēl trīsdesmitniekā iekļuva Elīna Nežborte, kurai 29.vieta (+15,52 s). Savukārt Elizabete Šterna un Odrija Baldiņa noslēdza 35 finišējušo sarakstu un bija vienīgās, kas uzvarētājai divu braucienu summā zaudēja virs 30 sekundēm. Tā kā no pirmajā pieciniekā iekļuvušajām sportistēm tikai vienai FIS punktu reitings ir zem 30, tad sākotnējie punkti nebūs augsti, un līdz ar to arī mūsējās neuzlabos savus labākos rezultātus (Evelīna ar iegūtajiem 70,28 FIS punktiem uzrādīja savu otro labāko rezultātu un kopumā ļoti veiksmīgi nostartēja Pihē – aut.piez.).

Neveiksmes turpināja piemeklēt Ievu Melderi, kura šodien izstājās pirmajā braucienā, līdz ar to visos trijos startos Pihē viņai neizdevās sasniegt finišu un tikt pie rezultāta.

Par uzvarētāju kļuva 21 gadus jaunā čehiete un šā gada 26.vietas ieguvēja pasaules junioru čempionātā slalomā Gabriela Capova, kura otro braucienu veica stabili visātrāk (pat par sekundi apsteidzot otrā laika uzrādītāju – aut.piez.) un no otrās vietas izvirzījās pārliecinošā pirmajā vietā, uz otro vietu nobīdot līderi pēc pirmā brauciena Sandru Holmu no Somijas.

(Papildināts - 28.11.2014 plkst. 09:08)