ski.lv logo
Šodienas laika prognoze Rīgai
Temp.: 25°C
Vējš: 4m/s

Jaunumi

10 • 06 • 2015

Simtdaļas šķir labākos elites grupā “Skibox balvas” 2.posmā skrituļslidošanā

Saistītā informācija

Vakar vakarā Uzvaras parkā Rīgā norisinājās otrais posms SK “ASI Skibox” un SK “Apex” rīkotajām spēcīgajam skrituļslidošanas sacensību seriālam “Skibox balva 2015”. Vīriešiem elites grupā ļoti sīvā cīņā abos startos - gan sprintā, gan distancē – uzvaru izcīnīja Reinis Znotiņš (Powerslide/Laimīte), savukārt sievietēm sprintā ātrākā bija Katrīna Kotello, bet 4,8km distancē viņu par sekundi apsteidza “Master” grupas pārstāve Antra Zemīte.

Otrajā posmā uz starta neizgāja “Skibox” sezonas atklāšanas sacensībās triumfējušais olimpietis Haralds Silovs, jo ir devies uz Nīderlandi, lai trenētos kopā ar savu komandu. Līdz ar to vīru konkurencē pārējiem spēcīgākajiem Latvijas skrituļslidotājiem šoreiz bija iespēja izcīnīt uzvaru. 500 metru sprintā finiša taisnē līderu kvartets ieskrituļoja vienkopus, taču par uzvaru reāli cīnījās tikai divi – Reinis Znotiņš un Ronalds Cinks (Filter), kurus šķīra tikai 0,16 sekundes, Reinim izcīnot uzvaru (53,75 s). Starp citu, hokejista Ronalda iegūtā otrā vieta ir viņa līdz šim labākais sasniegums “Skibox”balvā”, vismaz pēdējo divu sezonu laikā noteikti. Pēc pagājušā posma savu solījumu turēja Lauris Bitenieks (Powerslide/Laimīte) un iekļuva trijniekā, kur viņš pēdējo reizi bija pagājušā gada sezonas priekšpēdējā posmā augsta vidū. Viņš uzvarētāja atpalika pussekundi. Tikmēr pirmajā posmā sprintā tikai Silovam piekāpušais Ansis Eljašāns šoreiz palika tikai ceturtais, uzvarētājam zaudējot sekundi. Pēc finiša Ansis atzina, ka šobrīd sprintā pietrūkstot veiklības, jo klāt ir nākuši pāris kilogrami. Piecas sekundes no uzvarētāja atpalika un līdzīgi par piekto vietu cīnijās Juris Rēfelds (Filter) un Arvis Miezītis (Laimīte), virsroku ņemot Jurim.

4,8km distancē, kur 1,2km aplis bija jāveic četras reizes, toni noteica šie paši četri līderi, kuri parūpējās par aizraujošu sacīksti. Vēl asumu tam visam piedod taktiskās cīņas, jo šie četri ir līdzīgi sadalījušies pa divi no katras konkurējošās komandas – “Filter ” un “Powerslide/Laimīte”. Pirmā apļa beigās nelielu atrāvienu sāka taisīt Lauris Bitenieks, bet drīz jau konkurenti viņu noķēra. Vēlāk divas reizes no sāncenšiem centās aizmukt Ronalds Cinks, ieskaitot pēdējā apļa beigu daļu, taču pie finiša taisnes konkurenti jau bija blakus, līdz ar godalgoto vietu liktenim noskaidrojoties spraigā finiša sprintā. Vēl 30m līdz finišam nedaudz priekšā bija Cinks, tad Znotiņš un vēl kādu pusotru metru Eljašāns, taču, šķērsojot finiša līniju, viņi visi trīs bija tik cieši blakus, ka no malas bija grūti pateikt, kurš ir kurā vietā. Pirmais trijnieks satilpa 0,04 sekundēs. Pie otrās uzvaras šajā posmā tika Reinis Znotiņš (8:57,85), bet četras sekundes simtdaļas viņam piekāpās un otro vietu ar vienādu laiku dalīja Ronalds Cinks ar Ansi Eljašānu. Ronalds bija tuvu savai pirmajai uzvarai, bet, kā pats atzina pēc finiša, tad esot pietrūcis spēka, jo mēģinājumi atrauties ir prasījuši savu un kājas finiša taisnē jau bija piedzītas, pašu sportistu valodā sakot “lupatās”. Turpat jau bija (+0,84 s) arī ceturtās vietas ieguvējs Lauris Bitenieks, kurš nemaz neskuma par netikšanu trijniekā, un varējām vērot Laura B. prieku par sava komandas biedra uzvaru. Arvis Miezītis vēlreiz ieņēma sesto vietu (+1:34), bet par viņu minūti ātrāks bija un piekto vietu ieguva Pēteris Pētersons.

Sievietēm abos startos nepārspēta palika Katrīna Kotello, kura arī pagājušā gadā sāka startēt ar otro posmu. Viņa 500m sprintā savas konkurentes apsteidza par piecām sekundēm, bet 4,8km distancē par pusotru minūti, uzrādot attiecīgi laikus 1:04,41 un 10:39,97. Sprintā otrā vieta Daigai Gavariņai, bet trešo vietu ieguva Kristiāna Kalniņa, savukārt 4,8km Daigai sanāca vēl viena godalgotā vieta, bet šoreiz pie vēl vienas otrās vietas viņai neļāva tikt labi otro distances daļu veikusī Karīna Ceriņa (ASI Skibox).

Junioriem puišiem 500m sprintā finiša taisnē aukstasinību nodemonstrēja Krišjānis Ceplis (Powerslide/Latvija), kaut arī turpat bija un sīvu pretestību izrādīja Jānis Jurdžs no “Apex”, piekāpjoties par nieka 0,07 sekundēm. Trešās vietas ieguvējs Artis Pencis (BJS “Laimīte”) zaudēja jau sešas sekundes. 4,8km Krišjānim neizdevās tikt pie otrās uzvaras, kaut arī pēc ātrā pirmā apļa, mēģinot turēties līdzi vadošajiem elites pārstāvjiem, viņš bija divas sekundes priekšā Jānim Jurdžam, kurš Reini noķēra otrajā aplī. Abi kopīgi devās arī pēdējā aplī, kurā atrāviens sanāca “Apex” pārstāvim, līdz ar to pie pirmās uzvaras, pirmo sezonu startējot junioros, tika Jurdžs. Trešo vietu ieguva Kristers Kuģenieks.

Trim junioru meitenēm spēku samēri ir atšķirīgi, līdz ar to vietu sadalījums nemainīgs abos startos, Lainei Kreitālei izcīnot uzvaru, bet pirmo gadu junioros startējošajai Aleksandrai Straumei otrā vieta. Tikmēr trijnieku noslēdza Dita Bistere.

“Master” grupā otro posmu pēc kārtas abos startos nepārspēts bija Agris Šipkovs (Filter), kuram šosezon “Skibox balvā” izpaliek sacenšanās ar Dzintaru Sarmuli, jo pagājušā gada kopvērtējuma uzvarētājam joprojām par sevi liek manīt ceļa trauma un viņš pirmajos divos posmos nav piedalījies. Sprintā aiz uzvarētāja trīs ar pusi sekundes blīvi finišēja uzreiz pieci dalībnieki, Mārtiņam Āboliņam iegūstot otro un Jurim Pencim trešo vietu. 4,8km distancē Mārtiņu un Juri par vienu vietu zemāk pabīdīja otro vietu ieguvušais Ivars Vingris (Filter), kuram līdz trijniekam 500m sprintā bija pietrūkušas tikai sešas sekundes simtdaļas un vēl viena otrā vieta izpalika starta notikumu dēļ. Augstāk par piekto vietu šoreiz neizdevās tikt Armandam Petakam. Dāmām Antra Zemīte (ASI Skibox) šoreiz nebija vienīgā, jo pievienojās kluba biedrene Anda Fokrota. Līdz ar to, kā daži skrituļotāji paši jokoja, dalībnieču skaits bija dubultojies. Antrai divas uzvaras, turklāt distancē viņa bija ātrākā no visām sieviešu grupām. Savukārt, Anda pelnījusi uzslavu par uzdrīkstēšanos, un gan jau arī meistarība ar katru posmu uzlabosies.

Savā Dzimšanas dienā
Ivars Bācis

P.S.
Par pārējām grupām nākamajā rakstā.


2 Komentāri

Forši, Ivars atgriezies:)

11 • 06 • 2015 / 17:17
Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem:
Draugiem.lv pase
Facebook.com pase
Google.com pase
Kalnu slēpošanas sponsori
Atbalstītāji

Latvijas Slēpošanas federācijas informatīvais portāls infoski.lv