ski.lv logo
Šodienas laika prognoze Rīgai
Temp.: 17°C
Vējš: 3m/s

Jaunumi

14 • 09 • 2015

Sadalītas medaļas Latvijas čempionātā 10km skrituļslidošanā

Saistītā informācija

Pagājušā nedēļas nogalē Uzvaras parkā Rīgā notikušajā Latvijas čempionātā skrituļslidošanā 10km distancē, kas vienlaikus bija arī lielākā skrituļslidošanas seriāla “Skibox balva” 6.posms, uzvaru vīriešu konkurencē svinēja Lauris Bitenieks (Powerslide-Laimīte), bet sieviešu konkurencē ātrāko laiku uzrādīja jauniešu grupas pārstāve Alīna Savrucka (BJC “Laimīte”).

Sporta kluba “ASI” un Latvijas Skrituļslidošanas federācijas rīkotājā Latvijas čempionātā 10km distancē skrituļslidošanā jauniešu, junioru, elites un “Master” grupās sacentās 42 skrituļslidotāji. Diemžēl vairāki dažu grupu līderi uz startu neizgāja, to skaitā Ansis Eljašāns, Ronalds Cinks (abi Filter) un brāļi Roberts un Oskars Punduri (abi Powerslide-Taktika.lv) elites grupā, kā arī junioros Krišjānis Ceplis (Powerslide), Haralds Dernovs (ASI Skibox) un Rodžers Petaks (Filter) jauniešos, bet Antra Zemīte (ASI Skibox) Master grupā. Visas četras vīriešu un sieviešu grupas startēja vienlaicīgi ar kopēju startu, veicot vispirms vienu 500 metru apli, bet tad astoņus 1,2km apļus.

Līdz ar to šāda garuma distancē izteiktāks favorīts bija Lauris Bitenieks, ko viņš viņš arī pierādīja trasē. Vīriešiem pirmajos divos apļos izveidojās līderu trijnieks ar Lauri Bitenieku un diviem junioriem – Sandri Šņori (Powerslide-Laimīte) un Jāni Jurdžu (Apex). Taču šis trio ilgi nenoturējās, jo jau pēc trešdaļas distances J,Jurdžs sāka atpalikt un līderpozīcijās palika abi “Powerslide” pārstāvji, kuri kopā nobrauca nākamos 5km, kad aptuveni 2km līdz beigām izšķirošo rāvienu veica Lauris Bitenieks. Sandris nespēja turēt līdzi pieredzējušākajam un divas reizes vecākajam komandas biedram, kā rezultātā Lauris Bitenieks, 10km veicot 18:56,05, kļuva par uzvarētāju. Savukārt Sandris Šņore, finišējot pēc 21 sekundes, izcīnīja uzvaru junioru (1997.-1999.g.) konkurencē un par 38 apsteidza kopējā ieskaitē trešo laiku uzrādījušo otro labāko junioru Jāni Jurdžu. Vēl pēc pusminūtes 4. un 5.vietā finišēja juniori Kristers Kuģenieks (“Filter”) un Artis Ivo Pencis (“Laimīte”), bet sešinieku kopējā ieskaitē noslēdza elites grupas pārstāvis Dzintars Lapiņš (“Laimīte”), kurš aizraujošā un kuplā finiša sprintā septiņu cilvēku grupā apsteidza Arvi Miezīti, kā arī labāko jaunieti (2000.-2004.g.) Edgaru Ņezamovu (“Laimīte”) un uzvarētāju “Master” grupā (1964.-1975.g.) Agri Šipkovu (Filter). Vēl šajā septiņu cilvēku grupā finišēja Sandis Reinsons BJC “Laimīte” (2.vieta jauniešos), Ivars Vingris “Filter” (1.vieta Senioros) un Mārtiņš Āboliņš (2.vieta Master grupā).

Sieviešu konkurencē savu pārākumu demonstrēja jaunietes. Cīņā par uzvaru iesaistījās trīs jauniešu grupas pārstāves no BJC “Laimīte” – Alīna Savrucka, Patrīcija Sniķere un Agate Priedīte, kurām pēdējā aplī pietuvojās labākā juniore Laine Kreitāle (ASI Skibox). Dodoties pēdējos 1,2km, šķita ka pirmās trīs vietas sadalīs jaunietes, tomēr Agatei Priedītei nebija pa spēkam tempa kāpinājums pēdējā aplī, un viņa ne tikai nepiedalījās finiša sprintā par uzvaru, bet palaida garām pēdējā aplī visātrāko laiku uzrādījušo Laini Kreitāli, kura ieņēma trešo vietu kopējā ieskaitē (+3,7 sekundes). Tikmēr cīņā par pirmo vietu U14 grupas līdere Alīna Savrucka, uzrādot laiku 22:36,99, par 0,8 sekundēm pārspēja divus gadus jaunāko Patrīciju Sniķeri. Piektā finišēja ASI Skibox pārstāve un otrā junioru konkurencē Katrīne Dreimane (+26,5 sekundes), bet sestās vietas liktenis identiski kā vīriešu konkurencē arī dāmām izšķīrās sprinta finišā starp vairākām dalībniecēm, no kurām ātrākā bija Santa Pētersone (“Laimīte”), kas tūdaļ aiz sevis atstāja labāko elites grupas pārstāvi Karīnu Ceriņu (ASI Skibox), Katrīnu Trekteri “Apex” (5.vieta jauniešos) un Daigu Gavariņu (2.vieta elites grupā).

Ivars Bācis

Sadalītas medaļas Latvijas čempionātā 10km skrituļslidošanā

3 Komentāri

Rīgas domes sporta portāls
14 • 09 • 2015 / 18:31
Sportacentrs.com
14 • 09 • 2015 / 19:21
Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem:
Draugiem.lv pase
Facebook.com pase
Google.com pase
Kalnu slēpošanas sponsori
Atbalstītāji

Latvijas Slēpošanas federācijas informatīvais portāls infoski.lv