ski.lv logo
Šodienas laika prognoze Rīgai
Temp.: 25°C
Vējš: 4m/s

Jaunumi

07 • 11 • 2014

Rīt Lietuvā sākas Baltijas kausa kalnu slēpošanā pirmais posms ar olimpiešu dalību

Saistītā informācija

Šo sestdien un svētdien Lietuvā Druskininkos ar pirmo posmu sāksies 2014./2015.gada sezonas Baltijas kauss kalnu slēpošanā, kas pirmo reizi norisināsies ar vairākiem posmiem. Sacensībām pieteikušies pāri par 160 dalībniekiem no piecām valstīm, starp kuriem būs arī mūsu olimpieši Lelde Gasūna, Agnese Āboltiņa, Roberts Rode un Kristaps Zvejnieks. Abas dienas dalībnieki sacentīsies slaloma disciplīnā.

Šogad jau septīto reizi norisināsies Baltijas kausu kalnu slēpošanā, taču ierastā viena posmā vietā marta vidū Suomutunturos (Somija), šajā sezonā pirmo reizi ir paredzēti trīs posmi, viens no kuriem notiks arī Latvijā Siguldas Olimpiskā centra trasē. Pirmo posmu Druskininkos rīko Latvijas Slēpošanas savienība (LSS) sadarbībā ar Lietuvas Slēpošanas federāciju. Tā kā šādos siltos un lietainos laika apstākļos par sniegu Baltijas valstīs un daudzviet citur pasaulē pat pāragri domāt, tad neskatoties uz to, par Baltijas kausa sākumu Lietuvā uztraukties nav ne mazākā pamata, jo pie mūsu dienvidu kaimiņiem ir kalnu slēpošanas trase Druskininko slēgtajā arēnā “Snow arena”, kas darbojas un ir atvērta visu cauru gadu. Arī Latvijas izlase un citi mūsējie kalnu slēpotāji vasarā un rudens sākumā tur ir aizvadījuši vairākas treniņnometnes, gatavojoties jaunajai sezonai, tā kā šīs arēnas kalns mūsējiem ir diezgan labi zināms.

Pateicoties organizatoru pūlēm, “Snow arena” viss ir sagatavots, lai varētu notikt šāda līmeņa kalnu slēpošanas sacensības. Lai trasi padarītu cietāku, nodrošinot dalībniekiem līdzvērtīgākus apstākļus, ir liets arī ūdens. Abas dienas kalnu slēpotājiem būs jāsacenšas slaloma disciplīnā. Sacensības piedalīsies sešas grupas, sākot ar visām trim jauniešu grupām U12, U14 un U16, kā arī “Master”, elites un U21 jeb junioru grupu. Katrā sacensību dienā jauniešiem un “masteriem” būs jāveic divi braucieni, bet elitei un U21 grupas pārstāvjiem nāksies trīs reizes izbraukt slaloma trasi.

Baltijas kausa pirmajā posmā startēs vairāk nekā 160 dalībnieki no piecām valstīm – Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Krievijas un Baltkrievijas. Latvijas komanda būs gandrīz pašā spēcīgākajā sastāvā ar četriem olimpiešiem L.Gasūnu, A.Āboltiņu, K.Zvejnieku un R.Rodi sastāvā. Vienīgi iztrūks Sočos 27.vietu slalomā ieguvušais Mārtiņš Onskulis, kurš šobrīd mācās un trenējas ASV.

Nākamie divi posmi paredzēti jau 2015. gadā. Vispirms otrais posms notiks februāra otrajā pusē pie mums Siguldā Olimpiskajā centrā jeb Pilsētas trasē, kad elitei un junioriem būs slaloms, bet pārējiem milzu slaloms, Savukārt nākamā gada marta vidū nedēļas garumā Sumotunturos tiks aizvadīts noslēdzošais trešais posms, un tajā būs nu jau pēdējos divus gadus ierastās četras disciplīnas – Supergigants, Superkombinācija, milzu slaloms un slaloms.

Katrā posmā dalībnieki atkarībā no iegūtajām vietām saņems punktus pēc tās pašas sistēmas kā Pasaules kausa posmos – 1.vieta – 100 punkti, 2.vieta – 80 punkti, 3.vieta – 60 punkti, .... 30.vieta – 1 punkts (vienīgā mazā atšķirība, ka arī visi ārpus trīsdesmitnieka palikušie tiks pie viena punkta – aut.piez.), tādējādi nosakot labākos sezonas kopvērtējumā, kura ieskaitē tiks ņemti vērā visos trijos posmos iegūtie punkti.

Ivars Bācis

izlase.jpg

2 Komentāri

Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem:
Draugiem.lv pase
Facebook.com pase
Google.com pase
Kalnu slēpošanas sponsori
Atbalstītāji

Latvijas Slēpošanas federācijas informatīvais portāls infoski.lv