ski.lv logo
Šodienas laika prognoze Rīgai
Temp.: 10°C
Vējš: 2m/s

Jaunumi

15 • 11 • 2014

Pasaules kausā slalomā Levi uzvar T.Maze, L.Gasūnai 55.rezultāts 1.braucienā

Šodien Somijā Levi notikušajā pasaules kausa posmā kalnu slēpošanā slaloma disciplīnā sievietēm uzvaru svinēja Olimpiskā čempione milzu slalomā un nobraucienā Tīna Maze no Slovēnijas, bet 65 dalībnieču vidū Latvijas pārstāve Lelde Gasūna pirmajā braucienā uzrādīja 55.rezultātu, no uzvarētājas atpaliekot 5 sekundes.

Šajā nedēļas nogalē pēc trīs nedēļu pārtraukuma ar otro posmu turpinās Pasaules kausa 2014./2015.gada sezona kalnu slēpošanā. Tāpat kā pērn šajā ziemeļu Somijas ciematā aiz polārā loka arī šoreiz Latvija kalnu slēpošanā visaugstākajā līmenī ir pārstāvēta gan sieviešu, gan vīriešu konkurencē. Šis Latvijas izlases dalībniecei Leldei Gasūnai bija ceturtais starts Pasaules kausa posmos, trešais no tiem tieši Levi, kur viņa visaugstākajā līmenī debitēja 2010.gadā. Pērn Levi Leldei neizdevās labi nostartēt, jo pēc otrā starpfiniša, kur viņai bija priekšpēdējais laiks, beigu daļā mūsu kalnu slēpotāja diemžēl izstājās. Šogad Lelde Gasūna bija kaujinieciskā noskaņojumā, un par pagājušā gada neveiksmi bija aizmirsusi. No 65 dalībniecēm mūsu sportiste ar 31,94 FIS punktu reitingu bija 62, ar tādu numuru arī startējot. Priekšā esošajām tuvākajām konkurentēm jau bija daudz labāks reitings, jo, piemēram, ar 60.numuru startējošajai čehietei ir jau par desmit punktiem mazāk – 22,14 FIS punkti (taču tas nenozīmē, ka viņas būtu krietni labākas, jo 31 FIS punkts nav Leldes pašreizējo spēju reālais atspoguļojums, un, cerams, Lelde sezonas laikā ar saviem rezultātiem to apliecinās, pietuvojoties 20 robežai vai pat uzlabojot – aut.piez.).

Lelde Gasuna, World Cup 2015 in Levi, FIN
Lelde Gasūna trasē, Pasaules Kauss 2015 Levi, FIN

Pirmā brauciena trasi ar 67 vārtiem un 65 pagriezieniem bija licis kanādietis Tims Gfellers, kurš šobrīd trenē Norvēģijas sieviešu izlasi. Vertikālais kritums bija 180 metri. Lelde Gasūna otrajā kontrolatzīmē, kad bija veikta viena trešdaļa distances, uzrādīja 59.rezultātu, no līderes šajā kontrolatzīmē slovākietes V.Zuzulovas atpaliekot 1,22 sekundes, bet līdz piecdesmitniekam pietrūkstot pussekundei. Trešajā kontrolatzīmē, kas jau bija pēc veiktām divām trešdaļām distances, Lelde no līderes T.Mazes atpalika jau 3,57 sekundes un uzrādīja 57.rezultātu, līdz piecdesmitniekam pietrūkstot jau 1,4 sekundēm. Pēdējā daļā reāli apsteigt bija iespējams tikai vienu sportisti – pie 3.kontrolatzīmes 56.laiku uzrādījušo un 0,12 sekundes priekšā esošo somieti S.Virkulu, jo 55.laiku uzrādījusī serbiete Ignjatoviča mūsu slēpotāju apsteidza jau par 0,9 sekundēm. Pēdējā daļā iepriekšminētā Virkula izstājās, tāpat arī 40-niekā esošā francūziete Marmotāna, un Leldei izdevās pakāpties par divām vietām augšup un uzrādīt no 57 pirmajā braucienā līdz finišam tikušajām kalnu slēpotājām

55.rezultātu – 1:03,13, par 5,01 sekundi atpaliekot no līderes T.Mazes. Līdz trīsdesmitniekam mūsu pārstāvei pietrūka 2,63 sekundes, bet piecdesmitniekam 1,39 sekundes. Šis līdz ar to ir Leldes labākais panākums Pasaules kausos pirmajā braucienā, jo tikai labākās trīsdesmit tiek uz otro braucienu.

Lelde Gasuna, World Cup 2015, Levi
Lelde Gasūna finišā, Pasaules Kauss 2015 Levi, FIN

Otrajā braucienā vadošo slēpotāju vidū nekādas lielās izmaiņas nenotika. Tīna Maze nosargāja līderpozīcijas un, uzrādot divu braucienu summā laiku 1:55;15, izcīnīja 24 uzvaru karjerā pasaules kausa posmos, bet tieši slalomā tā bija ceturtā uzvara. Otro vietu saglabāja slaloma speciāliste no Zviedrijas Frīda Hansdotera, kura otrajā braucienā pietuvojās tikai par 0,05 sekundēm un no uzvarētājas beigās atpalika 0,34 sekundes, 11 reizi karjerā iekļūstot trijniekā. Līdzīgajā cīņā par trešo vietu 2009.gada pasaules čempione un šā gada bronzas medaļas ieguvēja Sočos slalomā Katrīna Cetele no Austrijas tomēr spēja par 0,07 sekundēm apsteigt zviedrieti Mariju Pitelē-Holmneri, 46 reizi kāpjot uz goda pjedestāla. Pagājušās sezonas pārliecinošā uzvarētāja slaloma kopvērtējumā amerikāniete Mikaela Šifrina palika tikai 11.vietā (+2,07 sekundes).

Neskatoties uz 11.vietu Levi, Šifrina ar 124 punktiem saglabā līderpozīcijas pasaules kausa absolūtajā kopvērtējumā, paar 14 punktiem apsteidzot Katrīnu Ceteli, bet šīsdienas uzvara trijniekā palīdzējusi iekļūt Tīnai Mazei, kuras kontā 109 punkti.

Rīt Levi sacensības Pasaules kausā slalomā uzsāks vīri, kur 81 dalībnieka konkurencē ar 74.numuru startēs mūsu Kristaps Zvejnieks.


4 Komentāri

DELFI
16 • 11 • 2014 / 08:44
Portals Kas Jauns publicejusi savadaku aprakstu, njemot par pamatu Ivara rakstu: http://www.kasjauns.lv/lv/m/zinas/171063/tina-maze-ar-uzvaru-iesak-jauno-pasaules-kausa-sezonu-slaloma
Kas Jauns
16 • 11 • 2014 / 08:55
:) sheit jau ierasti, bet interesanti redzet Delfos rakstu, kur gari un plashi aprakstits par Leldi un beigas nedaudz tikai par uzvaretajam. Ja Delfi pashi rakstitu, tad par musejo sportisti butu viens, varbut divi teikumi tik.
lasitajs
17 • 11 • 2014 / 09:55
Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem:
Draugiem.lv pase
Facebook.com pase
Google.com pase
Kalnu slēpošanas sponsori
Atbalstītāji

Latvijas Slēpošanas federācijas informatīvais portāls infoski.lv