ski.lv logo
Šodienas laika prognoze Rīgai
Temp.: 9°C
Vējš: 2m/s

Jaunumi

20 • 01 • 2015

Noskaidroti EJOF dalībnieki arī kalnu slēpošanā

Ir noskaidroti Latvijas komandas pārstāvji kalnu slēpošanā, kas piedalīsies janvāra beigās Austrijā/Lihtenšteinā notiekošajā Eiropas Jaunatnes Olimpiskajā festivālā (EJOF) ziemas sporta veidos. No 16 kandidātiem uz EJOF ir kvalificējušies četras meitenes un četri puiši, tātad pavisam kopā astoņi labākie jaunie kalnu slēpotāji – Žaks Gedra, Elvis Opmanis, Klāvs Rubenis, Dāvis Zvejnieks, Evelīna Gasūna, Elīna Nežborte, Elizabete Šterna un Odrija Baldiņa.

Ņemot vērā 2013./2014.g. sezonā uzrādītos rezultātus, kandidātu vidū tika izraudzīti 16 kalnu slēpotāji, no kuriem 7 meitenes un 9 puiši. Gatavošanās periodā bija noorganizētas divas kopīgas slēpošanas nometnes ar dalību sacensībās. Saskaņā ar atlases kritērijiem kandidātam bija jāpiedalās FIS sacensībās slalomā vai milzu slalomā no 2014.gada 1.augusta līdz 2015.gada 6. janvārim un šajā periodā vienā no iepriekšminētajām divām disciplīnām bija jāuzrāda viens rezultāts sacensībās FIS punktu izteiksmē, kas ir labāks, t.i., mazāks par 150 FIS punktiem. Noteikumi paredzēja komandas sastāvā iekļaut četrus labākos puišus un tik pat meitenes.

Līdz ar to kalnu slēpotājiem nebija izvēles, salīdzinot ar distanču slēpotājiem, un FIS sacensībās bija jāpiedalās un kritērijs jāizpilda, kas ir tikai pareizi. Izvirzītie 150 FIS punkti bija līdzīgi kā distanču slēpošanā, kur bija noteikts 140 FIS punkti distancē, taču 150 FIS punktus slalomā vai milzu slalomā ir vieglāk iegūt nekā distanču slēpošanā. Lielākā daļa no mūsējiem jaunajiem kalnu slēpotājiem kritēriju FIS punktu izteiksmē izpildīja jau pirmajās sacensībās, turklāt divi to paveica vairāk nekā pārliecinoši, Evelīnai Gasūnai Kirunā (Zviedrija) slalomā nopelnot 70 FIS punktus, bet Klāvam Rubenim 26.novembrī Somijā 101 FIS punktu. 

Žakam Gedram un Elvim Opmanim Kirunā 18.novembrī attiecīgi 127 un 137 FIS punkti, bet nedēļu vēlāk savās pirmajās FIS sacensībā karjerā Dāvis Zvejnieks ieguva 134 FIS punktus. Elīnai Nežbortei uzreiz ar pirmo piegājienu neizdevās, taču jau otrajās sacensībās 27.novembrī Somijā viņa saņēma 120 FIS punktus. Šie seši – četri puiši un divas meitenes – tad arī izpildīja kritēriju FIS punktos un nodrošināja stabilu vietu komandā. 

Palika vēl divas vietas meitenēm. Ļoti tuvu kritēriju izpildei bija Elizabete Šterna, kurai pirmajā sezonā FIS sacensību apritē 151 un 158 FIS punkti. Vēlāk, ņemot vērā to, ka atlases periods bija jāsaīsina no 18.janvāra līdz 6.janvārim, atlases kritērijs tika pazemināts par desmit punktiem un noteikts 160 FIS punktu apmērā, kuros tad Elizabete iekļāvās. Ceturtās meitenes noteikšanai tika ņemti vērā labāk uzrādītie punkti FIS sacensībās, un tie bija Odrijai Baldiņai, kura bija ieguvusi 219 FIS punktus.

Šajā sezonā sakarā ar sniega trūkumu daudz sacensības tika atceltas, tāpēc tas radīja dažiem sarežģījumus ar startēšanu. Saskaņā ar noteikumiem vienās FIS sacensībās nevar piedalīties neierobežots skaits dalībnieku no vienas valsts, tāpēc visi kandidātos iekļautie nevarēja startēt vienās un tajās pašās sacensībās.

EJOF dalībniekiem kalnu slēpošanā būs jāsacenšas milzu slalomā un slalomā, kā arī komandu sacensībās, kur katrā komandā ir pa diviem puišiem un divām meitenēm. 

7 Komentāri

Kāpēc kalniešiem tieši 4+4?

20 • 01 • 2015 / 22:02
Tapec, ka kalnos shvakaka izbrauc tadus punktus, kadus labaka distances neizbrauktu:) bet tada sistema noteikta.

21 • 01 • 2015 / 08:30
un rūpīgāk apskatām rezultātus no šīs pašas Skandināvijas sacensību tūres:
Žakam 30. novembrī slalomā ir 58 punkti un Elvim 26. novembrī gigantā 84 punkti
Ja gribam būt precīzi
21 • 01 • 2015 / 09:40
Paldies par skaidrojumu:)

21 • 01 • 2015 / 12:16
Lielīties jau var, taču raksta autors ir pareizi norādījis:
"taču 150 FIS punktus slalomā vai milzu slalomā ir vieglāk iegūt nekā distanču slēpošanā"

23 • 01 • 2015 / 11:39
distančnieki !
Jums pašiem ir sava sadaļa atvēlēta lai ceptos savās biksēs ,
Sēžat tur un cepaties kamēr kalnu slēpotāji cīnās !

27 • 01 • 2015 / 16:32
Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem:
Draugiem.lv pase
Facebook.com pase
Google.com pase
Kalnu slēpošanas sponsori
Atbalstītāji

Latvijas Slēpošanas federācijas informatīvais portāls infoski.lv