ski.lv logo
Šodienas laika prognoze Rīgai
Temp.: 22°C
Vējš: 1m/s

Jaunumi

19 • 11 • 2014

Leldei Gasūnai uzvara FIS slalomā un jauns punktu rekords

Vakar lielisku dāvanu sev un kalnu slēpošanas cienītājiem valsts svētkos sarūpējusi Latvijas izlases dalībniece kalnu slēpošanā Lelde Gasūna, kas ļoti sīvā cīņā 80 dalībnieču vidū uzvarējusi FIS sacensībās slalomā Zviedrijas pilsētiņā Kirunā, sasniedzot arī savu labāko rezultātu – 21,52 FIS punkti. Savu punktu rekordu uzstādīja arī Leldes jaunākā māsa Evelīna Gasūna, kurai 22.vieta un 70,63 FIS punkti.

Pēc 55.rezultāta uzrādīšanas sestdien Pasaules kausā slalomā Levi Lelde Gasūna devās uz salīdzinoši netālo Zviedrijas pilsētiņu Kirunu, lai kopā ar vēl vairākiem citiem Latvijas kalnu slēpotājiem piedalītos FIS sacensībās slalomā. Labais starts Levi bija devis nepieciešamo pārliecību, un Kirunā Lelde jau pirmajā braucienā uzrādīja piekto laiku (51,06) un tikai ceturtdaļsekundi atpalika no līderes Metes Aspas no Zviedrijas. Rezultāti pēc pirmā brauciena pirmajā sešiniekā bija ļoti blīvi, kas radīja saspīlētību otrajā braucienā, taču mūsu labākā klanu slēpotāja lieliski tika galā ar spriedzi un otrajā braucienā uzrādīja labāko laiku (55,80 s), kas divu braucienu summā deva 1:46;86. Divas priekšā esošās izstājās, līdere Aspa otrajā braucienā bija daudz lēnāka (+1,33 s), paliekot ceturtajā vietā, bet pēc pirmā brauciena Leldei deviņas sekundes simtdaļas priekšā esošā pasaules un Eiropas kausos pieredzi guvusī šveiciete Andrea Elenbergere otro braucienu veica par 0,11 sekundēm lēnāk nekā mūsu kalnu slēpotāja, kas nozīmēja, ka Lelde šveicieti divu braucienu summā ir apsteigusi par 0,02 sekundēm un ir izcīnījusi uzvaru.

Ņemot vērā vadošo startējušo dalībnieču, kā arī labāko piecu finišējušo FIS punktu reitingu, Lelde Gasūna par uzvaru ieguva 21,52 FIS punktus, kas ir viņas jaunais punktu rekords, iepriekšējo uzlabojot par 3,88 punktiem (rakstā par viņas startu PK Levi pieminēju, ka Lelde šosezon apliecinās, ka var “ap 20 FIS punktiem vai pat zem”. Pagāja tikai trīs dienas, un viņa jau daļu izpildīja. Tā tik turpināt, un tad jau būs arī zem 20 FIS punktiem – aut.piez.). Leldei tā bija astotā uzvara FIS sacensībās, un viņa tagad par vienu uzvaru ir priekšā Kristapam Zvejniekam (FIS sacensības ir dažāda līmeņa, tā kā uzvaru skaits vai godalgoto vietu skaits tajās nav tas objektīvākais rādītājs, lai atspoguļotu sasniegto – aut.piez.).

Evelīna Gasūna bija otra labākā no trim Latvijas pārstāvēm. Viņa Leldei divu braucienu summā zaudēja 7,29 sekundes un ieņēma 22.vietu, taču ar iegūtajiem 70,63 FIS punktiem sasniedza savu līdz šim labāko rezultātu. Vēl par desmit sekundēm lēnāka bija Ieva Meldere, kurai 39.vieta un 141 FIS punkts, kas ir viens no neveiksmīgākajiem Ievas startiem pēdējo divu gadu laikā. Neskaitot trīs kaimiņos esošās ziemeļu valstis, Latviju un iepriekšminēto Šveici, vēl piedalījās dalībnieces no Polijas, Bulgārijas, Čehijas, Nīderlandes un Beļģijas.

Vīriešu konkurencē, kur piedalījās 142 kalnu slēpotāji, pamatā bija pārstāvētas tās pašas valstis, tikai iepriekš pēdējo četru minēto valstu vietā bija austrieši, itāļi, dāņi un Igauniju pārstāvošais amerikāņu puisis Vorens Kamings Smits, kurš Olimpiskajās spēlēs Sočos slalomā bija 26.vietā. Mūsējiem spēcīgajā konkurencē neizdevās iegūt augstas vietas. Labākais no Latvijas pārstāvjiem bija Daniels Fogelis, kas apsteidza vairāk nekā pusi dalībnieku un ieņēma 64.vietu, divu braucienu sumā uzvarētājam Tomasam Hetegeram no Austrijas zaudējot 13,68 sekundes (115 FIS punkti). Uzreiz aiz Daniela savās pirmajās FIS sacensībās ierindojās 16 gadus jaunais Žaks Gedra, kurš gandrīz uz pusi garākajam Danielam zaudēja nedaudz virs pusotras sekundes un nopelnīja 1217 FIS punktus. Juniors Elvis Opmanis savu otro sezonu FIS sacensībās atklāja ar 69.vietu un 137 FIS punktiem (+16,67 s). Savukārt, Igauniju pārstāvošajam Smitam vislabākais rezultāts no baltiešiem – 23.vieta (+2,74 ). Toms Sarkanis un Miks Zvejnieks izstājās otrajā braucienā. Abi šodien mēģinās parādīt, ka Latvija ir labākā no Baltijas valstīm.

Kā telefonsarunā apstāstīja uz vietas esošais Andris Gedra, tad trasi nemaz nevar salīdzināt ar ledaino Levi, jo Kirunā trase neesot bijusi diez ko cieta, un vēlāk startējošajiem, tajā skaitā mūsējiem, trases segums jau bija diezgan izdangāts, tāpēc mūsējie esot braukuši piesardzīgāk, lai neizstātos. Sastāvs esot spēcīgs, taču ar labākiem starta numuriem mūsējie varētu vairākas vietas augstāk ierindoties.

Šodien dalībnieki vēlreiz sacentīsies slalomā.

Getting ready for tomorrow's slalom race !! #Kiruna #Sweden #burusports #Head

A photo posted by Daniels (@daniels_fogelis) on

6 Komentāri

Lielisks panākums un iegūtie punkti, var apsveikt :)
Ivars
19 • 11 • 2014 / 12:01
Informācija Rīgas domes portālā:http: //www.sports.riga.lv/public/64149.html
Riga Sports
19 • 11 • 2014 / 12:31
Tā tik turpināt! :)

19 • 11 • 2014 / 12:37

19 • 11 • 2014 / 15:18
Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem:
Draugiem.lv pase
Facebook.com pase
Google.com pase
Kalnu slēpošanas sponsori
Atbalstītāji

Latvijas Slēpošanas federācijas informatīvais portāls infoski.lv