ski.lv logo
Šodienas laika prognoze Rīgai
Temp.: 14°C
Vējš: 2m/s

Jaunumi

21 • 03 • 2015

Latvijai divkārša uzvara otrajā dienā FIS slalomā Somijā

Starptautiskās Slēpošanas federācijas (FIS) sacensībās kalnu slēpošanā, kuras Somijā Pihē rīko Latvijas Slēpošanas savienība (LSS), slalomā vīriešiem 56 dalībnieku vidū ļoti sīvā cīņā ar 0,05 sekunžu pārsvaru uzvarēja Kristaps Zvejnieks, bet sievietēm no 26 dalībniecēm desmito reizi karjerā pirmo vietu izcīnīja Lelde Gasūna, tādējādi nodrošinot Latvijai divkāršu uzvaru.

Šodien laika apstākļi bija pilnīgs pretstats vakardienai – spīdēja saule, nesniga un nebija vējains. Pirmās sacensības uzsāka sievietes, kur starp 26 dalībniecēm no piecām valstīm bija arī deviņas Latvijas pārstāves. Vienīgi vairāk bija somietes, kuras startēja ar 13 kalnu slēpotājām. Līdzīgi kā vakar pēc pirmā brauciena vadībā izvirzījās Lelde Gasūna, uzrādot laiku 46,18 sekundes. Tikai šoreiz konkurentes bija daudz tuvāk, jo otro un trešo laiku uzrādījušās somietes Sāna Ahonena un Janina Makinena bija 0,17 un 0,22 sekunžu attālumā. Šodien daudz labāk pirmo braucienu veica Liene Bondare, kura trases pirmajā daļā uzrādīja pat trešo laiku, bet finišā piekāpās Lseldei 1,93 sekundes un ieņēma 9.pozīciju, vienu vietu aiz Agneses Āboltiņas, kura nobrauca 0,02 sekundes ātrāk nekā Liene.

Otrajā braucienā Lelde bija daudz pārliecinošāka nekā vakar un izcīnīja uzvaru ar lielāku pārsvaru – 2,21 sekundi. Taču otrs aspekts, kāpēc viņas pārsvars šoreiz ir tik liels, ir tas, ka abas pirmajā braucienā aiz viņas tuvu esošās somietes otrajā braucienā izstājās. Tikmēr divas citas somietes ar 0,03 sekunžu atstarpi cīnījās par otro vietu, 16 gadus jaunajai Rīkai Honkonenai apsteidzot Nea Lūkko. Šodien abus braucienus labi veica Liene Bondare, kura jau piektajā startā Baltijas kausā bija otra labākā no mūsējām. Viņa divu braucienu summā no Leldes atpalika 3,3 sekundes un nopelnīja savu otro labāko rezultātu 57 FIS punktus. Pussekundi lēnāk nobrauca un sesto vietu ieguva Evelīna Gasūna, ar nopelnīto 61 FIS punktu iegūstot arī otro labāko rezultātu karjerā.

IMG_6913.jpg

Vīriešiem, kur sacentās 56 dalībnieki no 9 valstīm, pirmajā braucienā Kristaps Zvejnieks atkal uzrādīja trešo laiku 44,54 sekundes, no līdere soma Otto Salmenkivi atpaliekot 0,56, bet otrajā vietā esošajam somam Maksam Lūkko zaudējot 0,37 sekundes. Vakardienas uzvarētājs Dans Aksels Grāns no Zviedrijas nenobrauca tik labi un uzrādīja tikai septīto laiku (+1,31 s). Atkal otrs ātrākais no mūsējiem bija Miks Zvejnieks ar 17.rezultātu (+2,51 s).

Otrajā braucienā Kristaps uzrādīja ceturto laiku, bet ar to pietika ne tikai, lai noturētos trijniekā, bet pat uzvaras izcīnīšanai, jo abi priekšā esošie somi bija vēl lēnāki. Viņi beigās uzrādīja vienādu laiku un dalīja otro vietu, K.Zvejniekam zaudējot tikai nieka 0,05 sekundes. Ceturto vietu ieguvušais norvēģis Mortens Engvols atpalika jau 0,7 sekundes, bet piektdienas uzvarētājs zviedrs Dans Grāns palika piektais (+0,87 s). Miks Zvejnieks otrajā braucienā atkal izstājās, un otro dienu pēc kārtas vicelīdera statuss mūsu komandā Tomam Sarkanim, kuram 22.vieta (+5,6 s) un kurš par trešdaļu sekundes bija priekšā Žakam Gedram, bet Danielam Fogelim un Robertam Briškam attiecīgi 23. un 24.vieta.

IMG_7407.jpg

2 Komentāri

Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem:
Draugiem.lv pase
Facebook.com pase
Google.com pase
Kalnu slēpošanas sponsori
Atbalstītāji

Latvijas Slēpošanas federācijas informatīvais portāls infoski.lv