ski.lv logo
Šodienas laika prognoze Rīgai
Temp.: 24°C
Vējš: 2m/s

Jaunumi

24 • 04 • 2015

L.Gasūnai 5.vieta un labākie punkti milzu slalomā FIS sacensībās Zviedrijā

Saistītā informācija

Savu labāko rezultātu milzu slalomā – 42,91 FIS punkti – sasniegusi Latvijas izlases kalnu slēpotāja Lelde Gasūna, kas Tarnebī (Zviedrija) notikušajās Starptautiskās Slēpošanas federācijas (FIS) sacensībās 46 dalībnieču konkurencē divu braucienu summā uzrādīja piekto rezultātu, no uzvarētājas atpaliekot 2,73 sekundes, bet līdz trijniekam pietrūkstot trešdaļai sekundes. Vīriešu konkurencē 81 dalībnieka vidū Latvijas izlases dalībnieks Toms Sarkanis ierindojās 29.vietā.

Vakar laika apstākļu dēļ sacensības tik atceltas, bet šodien dalībniekiem tika nodrošināta iespēja sacensties milzu slalomā. Gan vīriešiem, gan sievietēm uz starta izgāja gan to pašu valstu (Zviedrijas, Norvēģijas, Somijas, Spānijas un Latvijas) pārstāvji, gan arī atšķirīgu, piemēram, vīriem startēja arī amerikāņi, brits un brazīlietis, bet sievietēm slovākiete un bulgāriete. Pēc reitinga ar 51,59 FIS punktiem Lelde bija trīspadsmitā, taču bija skaidrs, ka vismaz par iekļūšanu desmitniekā nevajadzētu šaubīties, jo siguldiete ir spējīga labāk braukt par savu pašreizējo reitingu. Un to viņa arī apliecināja.

Pirmajā braucienā Lelde neparādīja to labāko sniegumu un bija ārpus sešinieka, no līderes atpaliekot vairāk nekā divas sekundes. Otrais brauciens sanāca jau daudz labāk, uzrādot trešo laiku un pakāpjoties kopvērtējumā uz 5.vietu. Lelde uzrādīja laiku 2:22,66 un no uzvarētājas zviedrietes Luīzes Vedīnas atpalika 2,73 sekundes, kas deva jaunu labāko rezultātu šajā disciplīnā – 42,91 FIS punktu, par 2,7 punktiem uzlabojot līdzšinējo rekordu, kas noturējās tikai mēnesi un arī tika sasniegts Zviedrijā. Lelde Gasūna nupat iznākušajā FIS listē milzu slalomā atrodas 983.vietā, bet šīsdienas rezultāts viņai jaunajā listē, kas iznāks maija vidū, ļaus iekļūt astoņsimtniekā no pāri par 3800 kalnu slēpotājām.

Labu braukšanu turpina rādīt Ieva Meldere, kurai otrās sacensībās pēc kārtas 19.vieta. Viņa no uzvarētājas atpalika 8,26 sekundes un uzrādīja karjeras trešo labāko rezultātu – 81,64 FIS punkti. Otro reizi pēdējos desmit startos pie ieskaitīta rezultāta sanāca tikt Lienei Bondarei, taču uzrādītais rezultāts nebija tiks labs, ko varētu parādīt, jo tomēr neveiksmīgie starti Krievijā un Somijā pēdējo divu nedēļu laikā ir atstājuši iespaidu.  Liene nobrauca par pusotru sekundi lēnāk nekā Ieva un ierindojās 23.vietā un nopelnīja 93,19 FIS punktus. Savukārt, Evelīna Gasūna izstājās otrajā braucienā.

Vīriešiem uz starta izgāja tikai viens Latvijas pārstāvis. Tomam neizdevās nobraukt tik labi kā pirms nedēļas Somijā un pirms divām Krievijā. Viņš salīdzinoši padaudz – 26 punktus – atpalika no sava labākā rezultāta, ko uzrādīja tieši pirms nedēļas Pihē. Šoreiz Tomam 97 FIS punkti, uzvarētājam divu braucienu summā zaudējot precīzi desmit sekundes.

4 Komentāri

Apsveicu!

25 • 04 • 2015 / 11:08
Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem:
Draugiem.lv pase
Facebook.com pase
Google.com pase
Kalnu slēpošanas sponsori
Atbalstītāji

Latvijas Slēpošanas federācijas informatīvais portāls infoski.lv