infoski logo
Šodienas laika prognoze Rīgai
Temp.: 15°C
Vējš: 3m/s

Jaunumi

22 • 01 • 2015

Kalnu slēpotājiem A.Āboltiņai un M.Zvejniekam punktu rekordi nobraucienā

Saistītā informācija

Vakar Norvēģijā Hafjelā notikušajās Starptautiskās Slēpošanas federācijas (FIS) sacensībās nobraucienā vislabāko rezultātu no mūsu pārstāvjiem uzrādījusi Latvijas izlases dalībniece Agnese Āboltiņa, kura 36 dalībnieču vidū ieguvusi 11.vietu un uzstādījusi jaunu punktu rekordu nobraucienā – 84,99 FIS punkti. Vīriešiem savu punktu rekordu šajā disciplīnā sasniedza arī Miks Zvejnieks, kurš 111 dalībnieku konkurencē ieņēma 50.vietu un nopelnīja 95,60 FIS punktus, pirmo reizi nobraucienā iegūstot zem 100 FIS punktiem.

Pieci Latvijas kalnu slēpotāji pēc lielākas vai īsākas pauzītes atkal piedalījās FIS sacensībās. Agnese Āboltiņa ar Miku un Dāvi Zvejniekiem bija izlaiduši pusotru nedēļu, Toms Sarkanis mēnesi, bet Elīna Nežborte nebija startējusi jau vairāk nekā pusotru mēnesi. Savukārt, šajā ātruma disciplīnā mūsējie nebija piedalījušies kādu ilgāku laiciņu – T.Sarkanis 2 gadus, M.Zvejnieks gadu, A.Āboltiņa 10 mēnešus, bet 16 gadus jaunajiem D.Zvejniekam un E.Nežbortei pirmajā sezonā FIS sacensībās tā bija debija nobrauciena disciplīnā. Neskatoties uz iepriekšminēto, starts Latvijas pārstāvjiem kopumā sanāca ļoti labs, ņemot vērā to, ka nobraucienā reti kurš no viņiem trenējas. 

Agnese Āboltiņa trasi veica 1:16,98 un no uzvarētājas atpalika tikai 1,37 sekundes un ieņēma 11.vietu, līdz desmitniekam pietrūkstot vienai sekundes desmitdaļai. Nopelnītie 84,99 FIS punkti ir Agneses labākais rezultāts nobraucienā, un tā viņai ir piektā reize zem 100 FIS punktiem šajā disciplīnā. Ar šo rezultātu viņa uzlabos savu nobrauciena reitingu 93,07 punktus par aptuveni 4,5 punktiem un nākošajā FIS listē varētu no 329.vietas pietuvoties trīssimtniekam, bet tajā iekļūt visticamāk neizdosies, jo tad ir vajadzīgs vēl viens rezultāts zem 90 FIS punktiem. Elīna Nežborte bija par divām ar pusi sekundēm lēnāka nekā Agnese un, uzvarētājai zaudējot 3,87 sekundes, savās pirmajās sacensībās nobraucienā ierindojās 28.vietā un nopelnīja 126,32 FIS punktus, kas ir nedaudz labāki nekā pirmajās milzu slaloma un slaloma FIS sacensībās. 

Vīriešiem jau bija trīs reizes vairāk dalībnieku, kuru skaits sniedzās pāri simtam. Ātrākais no mūsējiem bija Miks Zvejnieks, kurš trasi veica 1:15,25 un no uzvarētāja atpalika trīs sekundes (2,98 s), pirmo reizi karjerā nobraucienā iegūstot zem 100 punktiem – 95,60 FIS punkti. Toms Sarkanis bija gandrīz 4 sekundes lēnāks nekā Miks un, no uzvarētāja atpaliekot 6,78 sekundes, ieņēma 97.vietu un nopelnīja 161,33 FIS punktus. Dāvim Zvejniekam debijā nobraucienā 223 FIS punkti un 105.vieta, uzvarētājam zaudējot 10,39 sekundes.

Bez mūsējiem un ziemeļvalstu pārstāvjiem sacensībās piedalījās arī Horvātijas, Bosnijas un Hercogovinas un Igaunijas kalnu slēpotāji. Šodien dalībnieki sacentās kombinācijā, bet piektdien paredzēts supergigants.

4 Komentāri

Drosmīgie kalnieši:)

22 • 01 • 2015 / 22:29
Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem:
Draugiem.lv pase
Facebook.com pase
Google.com pase
Kalnu slēpošanas sponsori
Atbalstītāji

Latvijas Slēpošanas federācijas informatīvais portāls infoski.lv