ski.lv logo
Šodienas laika prognoze Rīgai
Temp.: 21°C
Vējš: 3m/s

Jaunumi

06 • 01 • 2015

K.Zvejniekam vēl viena godalgota vieta FIS slalomā Francijā

Saistītā informācija

Francijas kalnu kūrortā Šamonī notiekošajās Starptautiskās Slēpošanas federācijas (FIS) sacensībās slalomā labus rezultātus turpina uzrādīt Latvijas izlases kalnu slēpotājs Kristaps Zvejnieks, kurš pēc vakardien izcīnītas uzvaras šodien 104 dalībnieku vidū vēlreiz iekļuva trijniekā un izcīnīja trešo vietu. Mūsu kalnu slēpotājs uzvarētājam Fransuā Plasam no Francijas divu braucienu summā zaudēja 0,72 sekundes un nopelnīja 17,42 FIS punktus.

Pēc vakar izcīnītās uzvaras šodien panākumus pirmo olimpisko spēļu mājvietā turpināja kaldināt Latvijas labākais slaloma braucējs Kristaps Zvejnieks. Pirmajā braucienā mūsu kalnu slēpotājs uzrādīja trešo laiku, atkal piesakot nopietnas pretenzijas uz godalgotu vietu. Viņš trasi veica 49,98 sekundēs un no līdera atpalika 0,37 sekundes, un, ņemot vērā vakardien veikto pakāpšanos no 4.vietas uz pirmo, saglabāja labas cerības arī uz uzvaru otro dienu pēc kārtas. 

Kristapam otrajā braucienā ar uzrādīto piekto laiku (48,41 sekunde) izdevās apsteigt otrā laika uzrādītāju pēc pirmā brauciena, taču divu braucienu summā pakāpties vienu vietu augstāk neizdevās, jo sanāca palaist garām vienu citu konkurentu – poli Macieju Bidlinski, kurš no Zvejnieka pirmajā braucienā atpalika 0,08 sekundes, bet otrajā bija par trešdaļu sekundi ātrāks nekā mūsu sportists. K.Zvejnieks divu braucienu summā uzrādīja laiku 1:38;39 un, no uzvarētāja Fransuā Plasa atpaliekot 0,72 sekundes, otro dienu pēc kārtas kāpa uz goda pjedestāla, šoreiz augstāko pakāpienu nomainot ar zemāko pakāpienu. Starp citu, vakar Kristaps bija vienīgais no godalgoto vietu ieguvējiem, kas sagaidīja apbalvošanas ceremoniju. Un tas ir ne tikai, lai izbaudītu uzvaras mirkļus, bet arī cieņas izrādīšana organizatoriem.

Francūzis pirms trim dienām Eiropas kausa posmā bija sestajā vietā, Zvejnieku apsteidzot par 7 (!) sekundēm, bet tagad tikai par 0,7 sekundēm. Gan šis aspekts, gan arī tas, ka tika apsteigti daži Eiropas kausa posmā vairākas sekundes priekšā esošie slalomisti, parāda, ka tehniski mūsu kalnu slēpotājs ir gatavs uzrādīt augstu rezultātu arī Eiropas kausos, bet pēdējā mēneša laikā ir pietrūkusi psiholoģiskās pārliecība.

Kristaps Zvejnieks iegūstot 17,42 FIS punktus, 21.reizi karjerā ieguva zem 20 FIS punktiem. Vakar bija divdesmitā reize, kad tika uzrādīts karjeras otrs labākais rezultāts – 13,14 FIS punkti.

FIS sacensības Šamonī turpināsies piektdien un sestdien, kad kalnu slēpotāji sacentīsies milzu slalomā.

8 Komentāri

Neatkarīgā rīta avīze (NRA)
06 • 01 • 2015 / 20:24
Forshi, apsveicu!!!1
06 • 01 • 2015 / 22:57
Apsveicam, Kristap!

06 • 01 • 2015 / 23:08
KasJauns
07 • 01 • 2015 / 08:45
Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem:
Draugiem.lv pase
Facebook.com pase
Google.com pase
Kalnu slēpošanas sponsori
Atbalstītāji

Latvijas Slēpošanas federācijas informatīvais portāls infoski.lv