ski.lv logo
Šodienas laika prognoze Rīgai
Temp.: 25°C
Vējš: 4m/s

Jaunumi

27 • 01 • 2015

Evelīnai Gasūnai atzīstams rezultāts pirmajā EJOF disciplīnā kalnu slēpošanā

Saistītā informācija

Austrijā un Lihtenšteinā notiekošajā Eiropas Jaunatnes Olimpiskajā festivālā (EJOF) labāko rezultātu no Latvijas pārstāvjiem pirmajā disciplīnā uzrādīja Evelīna Gasūna, kura šodien Malbunā (Lihtenšteina) milzu slalomā 86 dalībnieču konkurencē iekļuva trīsdesmitniekā un ieguva 25.vietu. Tikmēr vakar labākais no mūsu puišiem milzu slalomā bija Klāvs Rubenis, kuram 109 dalībnieku vidū 53.vieta.

 Šodien EJOF ietvaros, kur sacenšas 1997. un 1998.g. dzimuši jaunieši, kalnu slēpošanā otrajā sacensību dienā uz startu pirmo reizi izgāja meitenes, sacenšoties slaloma disciplīnā. Pāri par 80 dalībnieču vidū bija arī četras Latvijas pārstāves. Kā jau to varēja gaidīt, labāko rezultātu sasniedza mūsu kvarteta līdere Evelīna Gasūna. Pirmo braucienu viņa veica 49,33 sekundes un, no līderes atpaliekot nepilnas četras sekundes (3,89 s), uzrādīja 32.rezultātu. Līdz trīsdesmitniekam, kas otrajā braucienā startēja apgrieztā secībā no 30.vietas uz pirmo, pietrūka 0,1 sekunde. Tādējādi viena sekundes desmitdaļa šķīra no tā, lai otro braucienu Evelīna veiktu kā viena no pirmajām pa svaigu trasi. Tā bija jāstartē pēc ieņemtās vietas, tātad, kā 32. Otrajā trasē mūsu kalnu slēpotāja nobrauca nedaudz labāk, līderei zaudējot par pussekundi mazāk – 3,33 sekundes, bet divu braucienu summā no uzvarētājas sanāca atpalikt 5,76 sekundes, kas deva 68,44 FIS punktus, kas ir viņas ceturtais labākais rezultāts šajā disciplīnā. Četras no priekšā esošajām dalībniecēm izstājās, bet trīs Evelīna apsteidza, beigās pakāpjoties par septiņām pozīcijām un iegūstot 25.vietu.

E.Gasūnai divu braucienu summā septiņas ar pusi sekundes zaudēja Elīna Nežborte, kura ar iegūtajiem 126 FIS punktiem ierindojās 45.vietā (+13,36 s). Elizabete Šterna nobrauca vēl par 9,4 sekundēm lēnāk, kas deva 52.vietu (+22,76 s). Odrijai Baldiņai 55.vieta (+28,18 s). Lietuviete Ilze Cibuļskaite bija noslēdzošajā 57.vietā (+28,56 s) no abos braucienos finišu sasniegušajām dalībniecēm. Uzvaru svinēja pasaules kausa posmos divas reizes startējusī horvātiete Leona Popoviča, kura pēc pirmā brauciena bija tikai septītajā pozīcijā un līderei zaudēja pusotru sekundi, bet ar pārlecinoši labāko otro braucienu spēja izcīnīt uzvaru. Divus braucienus viņa veica 1:33;67 un par pussekundi apsteidza austrieti Katarinu Galhuberi, kura bija ātrākā pirmajā braucienā. Bronzas medaļa šveicietei Alīnei Daniotai (+0,78 s).

Vakar puiši ar milzu slalomu atklāja kalnu slēpošanas sacensības EJOF. No nedaudz vairāk nekā 100 dalībniekiem pirmajā braucienā labākais no mūsējiem bija Žaks Gedra, kurš trasi veica 55,99 sekundēs un uzrādīja 51.laiku, no līdera atpaliekot 3,83 sekundes. Pārējie trīs mūsējie satilpa pussekundē, bet Žakam zaudēja vairāk nekā divas sekundes. Diemžēl otrajā braucienā Žaks izstājās, bet labāko rezultātu un no pārējiem trim Latvijas pārstāvjiem uzrādīja Klāvs Rubenis, ieņemot 53.vietu (+10,25) un nopelnot 128 FIS punktus. Elvis Opmanis nedaudz kļūdījās otrajā braucienā un, ierindojoties 56.vietā (+11,59 s), vienu vietu priekšā palaida Dāvi Zvejnieku, kurš no uzvarētāja austrieša Paskāla Frica atpalika 11,16 sekundes. Vienīgajam Lietuvas pārstāvim Kasparam Gudžiusam 67.vieta (+24,17 s) no 68 divos braucienos finišējušajiem dalībniekiem. 

Sudrabs bulgāram Albertam Popovam (+0,28 s), bet bronzu ieguva Beļģijas pārstāvis Armāns Maršāns (+0,42 s).

Rīt dāmām milzu slaloms, bet ceturtdien puiši sacentīsies slalomā. 

2 Komentāri

Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem:
Draugiem.lv pase
Facebook.com pase
Google.com pase
Kalnu slēpošanas sponsori
Atbalstītāji

Latvijas Slēpošanas federācijas informatīvais portāls infoski.lv