infoski logo
Šodienas laika prognoze Rīgai
Temp.: 11°C
Vējš: 4m/s

Jaunumi

29 • 08 • 2013

Siguldas kauss skrituļslalomā 2013

Saistītā informācija

Rīt, 30.augustā, Lorupes gravā Siguldā sporta klubs „Pantera” sadarbībā ar Siguldas novada domi un biedrību ,,A2" organizē ikgadējās sacensības skrituļslalomā „Siguldas kauss skrituļslaomā 2013”, kur startēs arī pašreizējais pasaules čempions un šobrīd labākais Latvijas kalnu slēpotājs Kristaps Zvejnieks. Sacensību programmā milzu slaloms un slaloms, bet noslēgumā lielais fināls, kur labākie sacentīsies slaloma disciplīnā.

Skrituļslaloms ir kalnu slēpošanas vasaras paveids, kur dalībnieki ar skrituļslidām pilnā ekipējumā brauc lejā pa asfaltētu un slaloma mietiem nosprausti trasi. Šogad jau par tradīciju kļuvušās skrituļslaloma sacensības „Siguldas kauss” notiks nevis brīvdienās, kā tas ir bijis iepriekš, bet gan piektdienas pēcpusdienā. Ka jau ierasts, startēs gan paši mazāki dalībnieki, kas iet pirmajās klasēs vai ir pat pirmskolas vecumā, gan arī lielie, kuru vidū ir arī daži vadošie mūsu valsts kalnu slēpotāji, ieskaitot šīs sezonas pasaules kausa skrituļslaloma kopvērtējuma līderi un četru posmu no pieciem uzvarētāju Kristapu Zvejnieku. Pagājušajā gadā Kristaps triumfēja pasaules čempionātā, kas norisinājās Vācijā, un tā kā pasaules čempionāti skrituļslalomā notiek reizi divos gados, tad mārupietis ir šobrīdējais pasaules čempions. Viņam nopietnu konkurenci sastādīs brālis Miks Zvejnieks, kuram šovasar pasaules kausa posmos ir izdevies iekļūt desmitniekā. Pagājušajā gadā Siguldas kausā skrituļslalomā Miks parūpējās par intrigu, uzvarot milzu slaloma braucienā, bet divu braucienu kopsummā (otrais brauciens bija slaloms – aut.piez.) vecākajam brālim piekāpās tikai par 0,2 sekundēm.

Dāmu konkurencē startēs pēdējo divu gadu labākā Latvijas pārstāve Baltijas kausā kalnu slēpošanā Ieva Meldere, kura ar katru gadu tuvojas savai vecākajai māsai un labākai skrituļslalomistei Latvijā Madarai Melderei, kura pērn Siguldas kausā bija labākā abas disciplīnās, taču lielajā finālā, kur bija jāveic viens slaloma brauciens un kas izrādījās visintriģējošākais sacensību programmā, Madara negaidīti par četrām sekundes simtdaļām piekāpās uzvarētājai Martai Garā.

Šogad sacensību formāts arī būs tāds pats, proti, sacensību programmā ir divas disciplīnas – milzu slaloms un slaloms,  kur katrā disciplīnā tiks veikts viens brauciens, bet beigās būs lielais fināls, kur kvalificēsies labākie un kur būs jāveic viens slaloma brauciens (katrā braucienā tāpat kā individuālajās disciplīnās startē pa vienam dalībniekam). Savukārt, mazākajiem dalībniekiem (2003.g. un jaunākiem) būs atsevišķs mazais fināls. Pagājušā gadā dalībnieku skaits sniedzās pāri pussimtam, 

Kaut arī rītdien, iespējams, nebūs tik saulains laiks, tomēr lietus netiek solīts, un, cerams, tas dalībniekus nepārsteigs kā pērn, nepadarot trasi slidenāku un bīstamāku. Sacensību sākums plkst. 14.00, bet lielais Fināls paredzēts ap plkst.17.00.

2 Komentāri

Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem:
Draugiem.lv pase
Facebook.com pase
Twitter.com pase
Google.com pase
Kalnu slēpošanas sponsori
Atbalstītāji

Latvijas Slēpošanas federācijas informatīvais portāls infoski.lv