ski.lv logo
Šodienas laika prognoze Rīgai
Temp.: 13°C
Vējš: 1m/s

Jaunumi

18 • 02 • 2014

Sarežģītos laikapstākļos milzu slalomā triumfē Maze, latvietes nefinišē

Saistītā informācija

Sarežģītas izvērtušās Soču olimpisko spēļu kalnu slēpošanas sacensības milzu slalomā sievietēm. Sportistēm vajadzēja sadzīvot ar sliktajiem laikapstākļiem, labāko rezultātu uzstādot un otro zelta medaļu šajās olimpiskajās spēlēs Slovēnijai atnesot Tinai Mazei. Uz starta stājās arī divas Latvijas kalnu slēpotājas, bet abas, Lelde Gasūna un Agnese Āboltiņa, piedzīvoja kritienu, paliekot bez rezultāta.

Milzu slaloma sacensības notika sarežģītos laika apstākļos. Pirmā brauciena laikā sniga slapjšs sniegs, kas mijās ar lietu. Tas deva nelielu priekšrocību tām sportistēm, kuras distancē devās pirmās. Kā reizi tās bija sacensību favorītes. Tina Maze no Slovēnijas startēja pirmā un uzreiz uzstādīja ļoti labu rezultātu - 1:17.88 minūtes. Nākamā uz starta stājās šīs sezonas līdere milzu slalomā, Džesika Lindela - Vikabī no Zviedrijas. Viņa ar katru kontrolatzīmi zaudēja arvien vairāk savai konkurentei līdz finišā Mazes pārsvars bija 0.52 sekundes.

Uz labāko trijnieku pretendēja arī austriete Anna Feningere. Viņa Mazei zaudēja 0.85 sekundes. Vienīgā, kas viņu apsteidza bija ar 10. numuru startējusī Nadja Fančīnī, kura pirmajā kontrolatzīmē vēl bija ātrākā, bet beigās palika trešā (+0.65). Diezgan liels deficīts pirms otrā brauciena bija amerikānietei Mikelai Šifrinai un Marijai Pietilē - Holmnerei no Zviedrijas, kura šosezon ir otrā milzu slaloma kopvērtējumā. Abas sportistes līderei attiecīgi zaudēja 0.91 un 1.57 sekundes. Jāpiezīmē, ka savu startu atteica vāciete Marija Hefla - Rīša, kura šajās olimpiskajās spēlēs jau tikusi pie zelta un sudraba godalgas.

Uz starta šajās sacensībās stājās uzreiz divas Latvijas kalnu slēpotājas. Sočos pirmo reizi distancē devās Lelde Gasūna. Viņa jau trases augšdaļā cīnījās ar trasi, bet tās vidū pieļāva kļūdu, krita un sacensības noslēdza bez rezultāta. Ar 76. numuru trasē devās Agnese Āboltiņa. Latviete distances sākumā bija lēnāka par Gasūnu, uzstādot sev mērķi, tikt līdz finišam. Tas arī tika paveikts, zaudējot Mazei 13.97 sekundes un uz to brīdi, ieņemot 59. pozīciju. Turpinājumā Āboltiņu pārspēja vēl divas sportistes, latvieti nobīdot uz 61. vietu.

Šajās sacensībās savu olimpisko debiju piedzīvoja arī Taizemes pārstāve Vanesa Vanakorna, kura ir daudz zināmāka kā slavenā vijolniece Vanesa Meja. Viņa trasē bija ļoti piesardzīga, daudz bremzēja, galvenais, lai tiktu līdz finišam. Tas tika arī izdarīts, zaudējot līderei 26.98 sekundes, kas deva pēdējo, 74. vietu starp sportistēm, kuras sasniedza finišu. Aizsteidzoties notikumiem pa priekšu, Vanakorna vai Meja tika līdz finišam arī otrajā braucienā, uzstādot sliktāko rezultātu un ieņemot 67. pozīciju.

Uz otro braucienu sliktajiem laika apstākļiem pievienojās Soču pēdējo divu dienu lielākā problēma migla, kas sacensību organizatoriem lika šīs sacensības aizvadīt pēc iespējas ātrāk. Īsi pirms starta sāka ļoti stipri snigt, bet trases lejā turpināja līt, kas lika pārcelt startu uz vēlāku laiku. Par laimi, laikapstākļi ātri uzlabojās un sportistes varēja doties distancē.

Līdzīgi kā tas bija pirmajā braucienā, arī otrajā priekšrocības bija tām sportistēm, kuras devās trasē pirmās, kas varēja sagādāt dažādus pārsteigumus cīņā par medaļām. Vadībā ilgu laiku turējās itāliete Frančeska Marsalja, kura pirmajā braucienā uzrādīja 25. labāko rezultātu. Ļoti agresīvi un ātri sarežģītajos laika apstākļos trasi veica šveiciete Lara Guta, kura izdarīja nopietnu pieteikumu cīņā par vietu labāko sešiniekā. Jāpiezīmē, ka Guta pēc pirmā brauciena ieņēma 15. vietu.

Trase ar katru nobraucienu palika arvien sliktāka, kas nāca par labu Gutai. Pirmā, kas nopietni ar Šveices kalnu slēpotāju konkurēja bija francūziete Anemona Marmotāna, kura braucienā Gutai zaudēja 0.69 sekundes, bet divu braucienu summā nosargāja iepriekš iegūto pārsvaru, esot pārākai par 0.16 sekundēm. Olimpiskās čempiones pilnvaras šajā disciplīnā nolika vāciete Viktorija Rebensburga, kura pēc pirmā brauciena bija sestā. Rebensburga labi veica savu braucienu, kas ļāva vismaz aizsniegties līdz bronzas godalgai.

No labāko trijnieka izkrita Nadja Mančīnī, kura pieļāva nelielas kļūdas trases augšdaļā, vadību tobrīd saglabājot Annai Feningerei no Austrijas, kura bija labākā supergigantā. Vēl sliktāk trasi veica Džesika Lindela - Vikabī, paliekot vien septītā. Visu varēja izšķirt Tina Maze. Slovēniete pazaudēja teju visu savu pārsvaru trasē, bet finišā tomēr bija pārāka par 0.07 sekundēm, tiekot pati un arī atnesot Slovēnijai otro zelta godalgu Sočos.

Otrajā braucienā Agnese Āboltiņa centās uzlabot savas pozīcijas ne vien uz izstājušos sportistu rēķina, bet arī snieguma trasē. Līdz trases vidum viss bija kārtībā, bet tad aizķērās aiz vieniem no vārtiem, arī izstājoties un tomēr paliekot bez rezultāta šajās sacensībās.

Autors: Kristaps Pildiņš
Raksts pārpublicēts no portāla www.sportacentrs.com (oriģināls: http://sportacentrs.com/soci_2014/18022014-sarezgitos_laikapstaklos_milzu_slaloma_tr)

Angese_GS_AFP-LETA.jpg
Agnese Āboltiņa. Foto: AFP/LETA

0 Komentāri

Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem:
Draugiem.lv pase
Facebook.com pase
Google.com pase
Kalnu slēpošanas sponsori
Atbalstītāji

Latvijas Slēpošanas federācijas informatīvais portāls infoski.lv