infoski logo
Šodienas laika prognoze Rīgai
Temp.: -3°C
Vējš: 4m/s

Jaunumi

16 • 02 • 2014

Rode par supergigantu: Sanāca pārcensties un ielidot mietā

Latvijas kalnu slēpotājs Roberts Rode Soču olimpisko spēļu supergiganta sacensībās gājis uz visu vai neko, jo nobraukt lēni viņam nav bijis interesanti.

Rode par supergigantu: Sanāca pārcensties un ielidot mietā

Kā ziņots, svētdien notikušajās sacensībās Rode izstājās jau pirmajā sektorā, kad iebrauca trasi norobežojošajā mietiņā.

«Paņēmu pārāk agresīvu līniju un biju pārāk agri uz pumpas. Redzēju kā labākie brauc un arī pats mēģināju tā, tomēr sanāca pārcensties un ielidot mietā,» pēc sacensībām atzina sportists. «Braucu uz visu vai neko, jo lēnām nobraukt man vairs nebija interesanti. Labi, ka viss tā beidzās. Pirmajā brīdī sāpēja vairākās vietās, bet tagad sāpes pāriet.»

Pirms tam šajā Olimpiādē Rode ierindojās noslēdzošajā, 47.vietā nobrauciena sacensībās.

«Vēl braukšu slalomā. Tagad būs laika patrenēties šai disciplīnai kā nekad un darīšu, ko varēšu,» teica Rode, kurš ir ātruma disciplīnu speciālists. «Man nav konkrētu mērķu šai disciplīnai, vienkārši mēģināšu iegūt slaloma sajūtu pēc ātruma sacensību nedēļas. Sacensībās sola siltu laiku un beigu numuriem tas būs ļoti interesanti, neprognozējami.»

Oficiālās slaloma sacensībās Rode šosezon piedalījies tikai vienu reizi, kad augustā sacentās Čīles čempionātā, nefinišējot jau pirmajā braucienā. Drīz pēc tam viņš guva potītes lūzumu, trasē atgriežoties vien janvāra otrajā pusē.

«Slalomā varēšu vairāk izjust komandas garu, jo būsim trīs Latvijas sportisti,» secināja Rode, kuram pievienosies arī Mārtiņš Onskulis un Kristaps Zvejnieks. «Mums ir ļoti draudzīga komanda. Iespējams, draudzīgākā.»

Latviju pirmoreiz kalnu slēpošanā pārstāv uzreiz pieci sportisti, turklāt viņi visi to paveikuši pašu spēkiem, izpildot nepieciešamos kvalifikācijas normatīvus. Līdz šim Latvijai kalnu slēpošanā bagātīgākās bija 1936. un 2010.gada olimpiskās spēles, kad uz starta stājās pa trim sportistiem.

Latvijas labākajam kalnu slēpotājam Kristapam Zvejniekam un labākajam ātruma disciplīnu speciālistam Rodem šīs ir jau otrās olimpiskās spēles. Ja Zvejnieks visu šo sezonu aktīvi startējis, iekļūstot arī Eiropas kausa sacensību labāko divdesmitniekā, Rode lielāko daļu sezonas izlaida potītes lūzuma dēļ.

Autors: LETA
Raksts pārpublicēts no portāla www.apollo.lv (oriģināls: http://www.apollo.lv/zinas/rode-par-supergigantu-sanaca-parcensties-un-ielidot-mieta/637554)

R.Rode_AFP-LETA4.jpg
Roberts Rode. Foto: AFP/LETA

Kalnu slēpošanas sponsori
Atbalstītāji

Latvijas Slēpošanas federācijas informatīvais portāls infoski.lv