ski.lv logo
Šodienas laika prognoze Rīgai
Temp.: 24°C
Vējš: 3m/s

Jaunumi

24 • 11 • 2013

Otrajā dienā slalomā Rukā iepriecina Evelīna Gasūna un Mārtiņš Onskulis

Saistītā informācija

Šodien Somijas ciematā Rukā otro dienu pēc kārtas norisinājās FIS sacensības kalnu slēpošanā slaloma disciplīnā, kur desmitniekā iekļuva trīs Latvijas pārstāvji. Dāmām 4.vietu izcīnīja sešpadsmit gadus jaunā Evelīna Gasūna, bet devītā bija Ieva Meldere, savukārt, vīru konkurencē Mārtiņam Onskulim 9.vieta.

Otrajā sacensību dienā Rukā augstākas vietas sanāca iegūt mūsu dāmām, lai gan augstvērtīgāku rezultātu FIS punktu izteiksmē sasniedza Mārtiņš Onskulis. Dāmām šodien dalībnieču skaits bija sarucis par piecām un uz startu izgāja 30 kalnu slēpotājas, kuru vidū bija arī četras latvietes. Pirmajā dienā no mūsējām vislabāk nostartējušo Lieni Bondari bija aizstājusi Madara Zvīne, bet pārējās trīs bija tās pašas. Atkal neveiksme piemeklēja mūsu līderi Leldi Gasūnu, kura bija favorīte uz uzvaru. Tikai šoreiz nācās izstāties pirmajā braucienā. Vakar pēc pirmā brauciena, kur viņa pieļāva kļūdu un nācās stumties atpakaļ, Lelde atradās sestajā vietā. Toties šodien paveicās jaunākajai māsai Evelīnai, kura savās otrajās FIS sacensībās tika līdz finišam abos braucienos un izcīnīja ceturto vietu. Evelīna Gasūna, kura bija trešā jaunākā dalībniece, nedaudz kļūdījās pirmajā braucienā, kurā viņai piektais laiks, līderei zaudējot gandrīz trīs ar pusi sekundes,   bet otrajā braucienā tika uzrādīts trešais laiks (+0,83 sekundes), kas divu braucienu summā deva ceturto vietu (+4,24). Evelīna nopelnīja ļoti atzīstamos 71,14 FIS punktus, jo parasti pašā sākumā punkti ir otrā simta vidū, bet Evelīna gāja māsas pēdās un pirmie FIS punkti bija zem simta (Leldei 2006.gada martā Slovākijā bija 90 FIS punkti un tāpat kā māsai tas bija otrajā sacensībās – aut.piez.). Pirmajā braucienā lielāku kļūdu pieļāva Ieva Meldere, kas viņai deva tikai 12.vietu (+6,12 sekundes), bet otrajā braucienā ar otro labāko laiku (+0,76 sekundes) viņa apliecināja, ka reāli pretendēja uz godalgoto trijnieku. Divu braucienu summā Ieva Evelīnai zaudēja 2,66 sekundes un ierindojās 9.vietā. Ieva Meldere nopelnīja 87,75 FIS punktus, kas ir viņas otrais labākais rezultāts. Atkal tika pārspēta igauņu labākā slalomiste Trīne Tobi, kurai 11.vieta. Diemžēl debija FIS sacensībās nebija veiksmīga Madarai Zvīnei, kura izstājās pirmajā braucienā. Uzvaru svinēja poliete Katerzina Vaseka, kura uzrādīja labākos laikus abos braucienos. Vakardienas uzvarētāja Gabriele Capova nestartēja.

img_4010.jpg
Evelīna Gasūna

Vīriem otrajā dienā neveiksme jau pirmajā braucienā piemeklēja vienu no galvenajiem favorītiem Kristapu Zvejnieku, kurš izstājās. Viņa pēdās gāja Toms Sarkanis, kuram izstāšanās ari otrajā dienā. Toties stabilitāti nodemonstrēja Mārtiņš Onskulis, kurš otro dienu pēc kārtas 70 dalībnieku konkurencē  iekļuva desmitniekā. Arī šodien pēc pirmā brauciena viņš bija 10.vietā (vakara 7.vieta pirmajā braucienā no tiem, kas sasniedza finišu abos braucienos – aut.piez.), bet tik liels kāpums kā vakar nesanāca – šoreiz par vienu vietu. Abos braucienos Mārtiņš no labāko laiku uzrādītājiem atpalika aptuveni pusotru sekundi un kopā zaudēja 2,85 sekundes un ieņēma 9.vietu, saņemot par vienu punktu vairāk nekā vakar – 39,61 FIS punkti, kas ir trešais viņa labākais rezultāts. Līdzīgi vakardienai nostartēja Daniels Fogelis, kurš no uzvarētāja atpalika deviņas sekundes un ar 83 FIS punktiem ieņēma 21.vietu. Ar ceturtdaļsekundes pārsvaru pār otro vietu ieguvušo norvēģi Sindri Krogu uzvaru izcīnīja soms Jens Hentinens, kurš pirms nedēļas Pasaules kausa posmā Levi, startējot ar 79.numuru, spēja uz sava  treniņu kalna uzrādīt 47.laiku pirmajā braucienā,  par vienu sekundi apsteidzot Kristapu Zvejnieku. Vakar Henitnens dēļ pamatīgas kļūdas pirmajā braucienā beigās palika tikai 35.vietā, kaut arī otrajā braucienā viņš bija stabili ātrākais, Kristapu apsteidzot par 1,15 sekundēm. Lēnām un kā pēdējais, bet līdz finišam tika Latvijas kalnu slēpotājiem labi pazīstamais soms Kalle Lasila, kurš allaž piedalās Baltijas kausā.

sl_bc_1429.jpg
Mārtiņš Onskulis

0 Komentāri

Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem:
Draugiem.lv pase
Facebook.com pase
Google.com pase
Kalnu slēpošanas sponsori
Atbalstītāji

Latvijas Slēpošanas federācijas informatīvais portāls infoski.lv