ski.lv logo
Šodienas laika prognoze Rīgai
Temp.: 3°C
Vējš: 3m/s

Jaunumi

30 • 01 • 2014

Nedēļas nogalē Siguldā Latvijas kauss kalnu slēpošanā

Saistītā informācija

Nedēļas nogalē, 1. un 2.februārī, Siguldā Kordes trasē norisināsies Latvijas Slēpošanas savienības organizētais Latvijas kausa kalnu slēpošanā pirmais posms. Sacensību ietvaros abās dienās jauniešu, junioru, senioru un elites grupas pārstāvji sacentīsies ierastajās trijās disciplīnās – supergigantā, milzu slalomā un slalomā

Latvijas kauss, kas ir prestižākās kalnu slēpošanas sacensības mūsu valstī, sākotnēji bija paredzēts janvāra pirmajās brīvdienās, bet sakarā ar ziemas vēlo iestāšanos pirmais posms tika pārcelts uz februāra pirmo nedēļas nogali. Šajā sezonā daži mūsu vadošie kalnu slēpotāji ir uzrādījuši augstvērtīgus rezultātus – Kristaps Zvejnieks Eiropas kausā 20.vietu un 17 FIS punktus, Mārtiņš Onskulis un Miks Zvejnieks tikuši pie pirmajām uzvarām FIS sacensībās. Ņemot vērā to, ka tuvojas Ziemas Olimpiskās spēles, kur kalnu slēpošanā mūsu valsti pārstāvēs pieci sportisti, un mērķtiecīgo gatavošanās posmu, tad Kordes trasē šajās brīvdienās neredzēsim Kristapu Zvejnieku, Leldi Gasūnu, kura nedēļas nogalē Slovēnijā startēs savā trešajā pasaules kausa posmā un otrajā šajā sezonā, kā arī dažus citus izlases dalībniekus.

Pirmā diena kā parasti būs garā, jo norisināsies divas disciplīnas – supergigants un milzu slaloms, bet svētdien tikai slaloms. Visās trijās disciplīnās paredzēti divi braucieni, un uzvarētājus nosaka pēc abu braucienu laiku kopsummas. Pagājušajā gadā ieviestie jaunie grupu apzīmējumi palikuši nemainīgi - U16 (1998./1999.g.), U14 (2000./2001.g.), U12 (2002/2003. g.). Labākie trīs jaunieši katrā disciplīnā abos dzimumos kā allaž iegūst tiesības izmēģināt spēkus pie lielajiem, un reizēm viņiem tas izdodas pat ļoti labi, ne tikai iekļūstot desmitniekā, bet vienreiz pat sešiniekā.  Šogad atkal ir auksts laiks, bet ne tik kā pirms diviem gadiem, kad termometra stabiņš bija noslīdējis zem mīnus 25 grādiem, tā kā mīnus 16 nav nekas traks.

20130203_KordesTrase_195.JPG

0 Komentāri

Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem:
Draugiem.lv pase
Facebook.com pase
Google.com pase
Kalnu slēpošanas sponsori
Atbalstītāji

Latvijas Slēpošanas federācijas informatīvais portāls infoski.lv