ski.lv logo
Šodienas laika prognoze Rīgai
Temp.: 19°C
Vējš: 2m/s

Jaunumi

18 • 01 • 2014

LSSIA organizē slēpošanas instruktoru 1. līmeņa kursus

Latvijas slēpošanas un snovborda instruktoru asociācija (LSSIA)

Kopš 2006.g. “Latvijas slēpošanas un snovborda instruktoru asociācija” (LSSIA) apvieno Latvijas profesionālos slēpošanas un snovborda instruktorus, kuri Latvijā, Eiropā, vai citur pasaulē ieguvuši vismaz pirmā līmeņa profesionālās kvalifikācijas sertifikātu atbilstošu "International Ski Instructors Association" (ISIA) standartiem.

LSSIA ir izstrādājusi un ievieš Latvijā ISIA standartiem atbilstošu vienotu instruktoru apmācības metodiku un kvalifikācijas celšanas sistēmu. Ir izstrādāti instruktoru apmācību materiāli latviešu valodā. 

LSSIA ir vienīgā organizācija Latvijā, kas ir ISIA biedrs (šobrīd novērošanas statusā) un vienīgā, kas ir tiesīga apmācīt un sertificēt slēpošanas un snovborda instruktorus Latvijā.

Pašlaik LSSIA organizētos instruktoru kursus ir veiksmīgi beiguši ~ 100 slēpošanas un 40 snovborda instruktori no dažādiem Latvijas slēpošanas kalniem. 3 slēpošanas instruktori ir ieguvuši 3. (augstākā) līmeņa sertifikātus, 12 instruktori ieguvuši 2. līmeņa sertifikātus un pārējie 1. līmeņa sertifikātus.

Iestāties LSSIA var pēc veiksmīgas 1. instruktoru līmeņa eksāmenu nokārtošanas.

LSSIA biedriem ir iespēja iegādāties vienotus LSSIA oranžus slēpošanas tērpus, kas vieno visus profesionālos slēpošanas instruktorus Latvijā un jau kļuvuši par augstākās kvalitātes zīmi.

LSSIA saviem biedriem piedāvā bezmaksas kvalifikācijas kursus vienu reizi divos gados.

Ja LSSIA ir darba piedāvājumi instruktoriem no Latvijas slēpošanas trasēm, kā arī Eiropā vai Skandināvijas valstīs, vai braucot līdzi grupām uz kalniem, šie piedāvājumi tiek piedāvāti LSSIA instruktoriem.

 

Par slēpošanas instruktoru kursiem un līmeņiem

 „Latvijas slēpošanas un snovborda instruktoru asociācija” (LSSIA) organizētie slēpošanas instruktoru 1. līmeņa apmācības kursi un gala eksāmeni notiek atbilstoši "International Ski Instructors Association" (ISIA) standartiem, pie Latvijas augstākā līmeņa instruktoriem (3. līmenis pēc ISIA standartiem) un pieredzējušā somu instruktoru trenera Seppo Keranen virsvadībā. 

Lai varētu iestāties slēpošanas instruktoru 1.līmeņa kursos, obligāts nosacījums ir ļoti labas slēpošanas prasmes. 1.līmeņa kursu dalībniekiem vēlamas angļu valodas pamatzināšanas, 2. un 3. līmeņa kursu dalībniekiem angļu valodas zināšanas ir nepieciešamas labā līmenī.

Uzņemšanas kursos notiek tikai pēc slēpošanas tehnikas testa nokārtošanas. Testa laikā ir jāveic vairāki nobraucieni – paralēliem un kārvinga griezieniem ar īsa un gara rādiusā griezieniem. Tests tiek veikts Kaķīškalnā, Pilsētas trasē (Siguldā) vai Žagarkalnā (Cēsīs), iepriekš vienojoties ar kursu vadītājiem par laiku un kalnu. Nobraucieni tiks filmēti un nosūtīti uz Somiju, kur galvenais kursu treneris Seppo Keranens novērtēs kandidātu slēpotprasmi un sniegs savu vērtējumu.

Pēc ISIA apmācības sistēmas slēpošanas instruktoru apmācībai ir 3 līmeņi. Katrs līmenis sastāv no 80 stundu apmācības programmas un eksāmena. 

  1. līmenī tiek apgūtas slēpot mācīšanas metodikas un stratēģijas darbā ar iesācējiem un bērniem; tiek uzlabotas instruktora individuālās slēpošanas prasmes. Kursa beigās ir eksāmens, kas sastāv no 3 daļām: instruktora slēpošanas prasmes, slēpot mācīšana, teorija. Slēpot mācīšanas un teorijas eksāmenu 1.līmeņa instruktori liek latviešu vai krievu, vai angļu valodā pēc izvēles.
  2. līmenī tiek apgūtas un uzlabotas slēpot mācīšanas metodikas un stratēģijas darbā ar visu līmeņu slēpotājiem, ieskaitot laba līmeņa slēpotājus; tiek uzlabotas instruktora individuālās slēpošanas prasmes. Kursa beigās ir eksāmens, kas sastāv no 3 daļām: instruktora slēpošanas prasmes, slēpot mācīšana, teorija. Slēpot mācīšanas un teorijas eksāmens 2.līmeņa instruktoriem ir jāliek angliski.
  3. līmenī tiek uzlabota mācīšanas metodika darbā ar visu līmeņu slēpotājiem, ieskaitot laba līmeņa slēpotājus un sportistus; tiek apgūta slēpošana pa pūdersniegu, ledu, mogulu, „off-piste”, „free style” pamati; tiek uzlabotas instruktora individuālās slēpošanas prasmes. Kursa beigās ir eksāmens, kas sastāv no 3 daļām: instruktora slēpošanas prasmes, slēpot mācīšana, teorija. Slēpot mācīšanas un teorijas eksāmens 3.līmeņa instruktoriem ir jāliek angliski.

LSSIA 1. līmeņa instruktoru kursus organizē katru ziemas sezonu Latvijā.

2. un 3. līmeņa instruktoru kursi tiek organizēti katru 2. vai 3. ziemas sezonu Somijā.

 

2014. gada slēpošanas instruktoru 1. līmeņa  kursi

Vieta: Žagarkalns, Cēsis
Kursu ilgums: 10 dienas (80 stundas)
Datumi: 2014. gada 17. februāris – 28. februāris (10 darba dienas)
Laiks: ~ no 14:00 – 22:00

Treneri:

  • Inga Smertjeva (Latvija)
  • Dāvis Siminaitis (Latvija)
  • Juris Žagars (Latvija)
  • Seppo Keranen (Somija) 

Maksa: 350 Ls

0 Komentāri

Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem:
Draugiem.lv pase
Facebook.com pase
Google.com pase
Kalnu slēpošanas sponsori
Atbalstītāji

Latvijas Slēpošanas federācijas informatīvais portāls infoski.lv