infoski logo
Šodienas laika prognoze Rīgai
Temp.: -2°C
Vējš: 4m/s

Jaunumi

09 • 12 • 2013

L.Gasūnai 3.vieta FIS sacensībās slalomā, M.Onskulis un M.Zvejnieks sešiniekā

Pagājušajās brīvdienās Zviedrijas pilsētā norisinājās FIS sacensības slalomā, kur ar labiem rezultātiem nostartēja Latvijas kalnu slēpotāji. Dāmu konkurencē Lelde Gasūna izcīnīja 3. un 6.vietu, bet vīriem divas ceturtās vietas Mārtiņam Onskulim, kurš abas reizes uzreiz aiz sevis atstāja Miku Zvejnieku.

Pagājušajā nedēļas nogalē mūs iepriecināja ne tikai distanču slēpotāji, bet arī kalnu slēpotāji, kas sestdien un svētdien piedalījās Kirunā FIS sacensībās slalomā, sacenšoties pārsvarā ar Zviedrijas un pa kādam pārstāvim arī no Norvēģijas, Somijas, Igaunijas un Lietuvas. Pēc neveiksmīgā sezonas sākuma labus rezultātus sāk rādīt Lelde Gasūna. Zviedrijā notikušajās FIS sacensībās slalomā viņa abas dienas pāri par sešdesmit dalībnieču konkurencē iekļuva labāko sešiniekā, turklāt, otrajā dienā trijniekā. Pirmajā dienā Lelde bija sestā, uzvarētājai Sandrai Holmai no Zviedrijas zaudējot 1,9 sekundes un iegūstot 48,77 FIS punktus. Otrā diena sākās ļoti veiksmīgi, jo pirmajā braucienā tika uzrādīts labākais laiks, kaut arī tuvākā sāncense tika apsteigta par četrām sekundes simtdaļām. Otrajā braucienā sanāca uzrādīt ceturto laiku un divu braucienu summā noslīdēt uz trešo vietu, tikai par 0,04 sekundēm piekāpjoties otrajai vietai un šoreiz tikai par pussekundi zaudējot uzvarētājai Sandrai Holmai. Līdz ar to pirmā godalgotā vieta šajā sezonā un arī labākie FIS punkti (41,09). Otra labākā no mūsējām abas dienas bija Leldes jaunākā māsa Evelīna, kura ierindojās otrā desmita vidū – attiecīgi 17. un 16.vietā. Abas dienas viņa vecākajai māsai zaudēja 4 sekundes divu braucienu summā, abas reizes labāk veicot otro braucienu un pietuvojoties Leldei. Otrajā dienā 16 gadus jaunā Evelīna uzrādīja savu labāko rezultātu – 66,25 FIS punkti. Pirmajā dienā līdzvērtīgā cīņā par trešo vietu mūsu kalnu slēpotāju vidū Liene Bondare tikai par 0,07 sekundēm apsteidza Ievu Melderi, tādējādi revanšējoties par minimālo zaudējumu pirms nedēļas milzu slalomā Pihā (Somijā). Abas divu braucienu summā zaudēja Evelīnai vienu sekundi un ieņēma attiecīgi 20. un 22.vietu, nopelnot 80 FIS punktus. Lienei tas ir labākais rezultāts, bet Ievai tikai par punktu atpaliek no labākā sasnieguma. Starp citu, pirmajā braucienā Ieva bija par 0,14 sekundēm priekšā Evelīnai, taču vēl trūkstoša stabilitāte divu braucienu summā lika samierināties ar ceturto vietu Latvijas pārstāvju vidū. Otrajā dienā Liene nefinišēja pirmajā braucienā, bet Ieva otrajā.

Vīru konkurencē, kur startēja 100 dalībnieku, mūsējie bija ļoti tuvu godalgotajam trijniekam, un kaut arī neizdevās tajā iekļūt, tomēr divi Latvijas pārstāvji – Mārtiņš Onskulis un Miks Zvejnieks – bija  labāko sešiniekā un tūdaļ aiz goda pjedestāla. Turklāt, ar identiskām vietām abas dienas. Arī scenārijs bija identisks tādā ziņā, ka abas dienas Mārtiņš pirmajā braucienā nedaudz piekāpās Mikam, bet otrajā bija ātrāks un divu braucienu summā pavisam nedaudz tikai apsteidza par gadu jaunāko Miku. Pirmajā dienā Mārtiņš otrajā braucienā uzrādīja ātrāko laiku, un spējam pakāpties no 7.vietas uz ceturto, uzvarētajam Peteram Robertsonam no Zviedrijas zaudējot 0,67 sekundes, bet Miku apsteidzot par ceturtdaļsekundi (pēc pirmā brauciena Miks bija priekšā Mārtiņam 0,04 sekundes – aut.piez.). Onskulim līdz pjedestālam pietrūka 0,25 sekundes. Otrajā dienā abus mūsējos šķīra vēl mazāka atstarpe, kā arī viņi uzvarētājam zaudēja mazāk nekā pirmajā dienā. Šoreiz Mārtiņš Miku divu braucienu summā apsteidza par 0,07 sekundēm. Lai gan līdz trijniekam Mārtiņu atkal šķīra  ceturtdaļsekunde, tomēr ļoti blīvie rezultāti trijniekā neļāva no uzvarētāja atpalikt vairāk kā tikai trešdaļu sekundes. Mārtiņa iegūtie 32,89 FIS punkti ir otrs labākas rezultāts karjerā, bet Mika sasniegtie 33,33 FIS punkti ir labākais rādītājs.

Pirmajā dienā savu labāko rezultātu uzlabojot par vienu punktu un iegūstot 57,9 FIS punktus, veiksmīgi nostartēja un desmitniekā iekļuva arī Toms Sarkanis, izcīnot 9.vietu. Toms četras sekundes piekāpās uzvarētājam, bet no Mārtiņa un Mika atpalika virs trīs sekundēm. Vēl sešas sekundes lēnāks bija Daniels Fogelis, kuram 26.vieta un 97 FIS punkti. Otrajā dienā Toms izstājās pirmajā braucienā, bet Daniels neiedalījās.

Neveiksmīgs starts un izstāšanās Austrijā notikušajās FIS slaloma sacensības Katrīnai Krūmiņai, kura pirms divām nedēļām novembra beigās Davosā (Šveice) ar 92 FIS punktiem bija atklājusi jauno sezonu.

DSC_3000_s.jpg

DSC_2995_s.jpg
Latvijas kalnu slēpošanas komanda Skandināvijas treniņu un sacensību tūrē


Kalnu slēpošanas sponsori
Atbalstītāji

Latvijas Slēpošanas federācijas informatīvais portāls infoski.lv