ski.lv logo
Šodienas laika prognoze Rīgai
Temp.: 12°C
Vējš: 5m/s

Jaunumi

30 • 03 • 2014

K.Zvejnieks un L.Gasūna desmitniekā slalomā Zviedrijā

Saistītā informācija

Zviedrijas pilsētiņā Tarnebī notikušajās FIS sacensībās kalnu slēpošanā, kas pulcēja ļoti spēcīgu dalībnieku sastāvu, slaloma disciplīnā augstāko vietu no Latvijas pārstāvjiem ieguva Kristaps Zvejnieks, kurš 102 dalībnieku vidū bija piektais, par sekundi piekāpjoties uzvarētājam Santeri Paloniemi no Somijas. Arī dāmu konkurencē, kur startēja 88 kalnu slēpotājas, Lelde Gasūna arī iekļuva desmitniekā, iegūstot 9.vietu un no uzvarētājas Annas Svenas-Laršonas atpaliekot 5,11 sekundes.

Gluži tāpat kā Latvija Slēpošanas savienības rīkotajās FIS sacensībās slalomā Suomutunturos arī Tarnebī Zviedrijā Kristaps Zvejnieks un Lelde Gasūna apliecināja, ka slalomā viņi ir klasi augstāki par pārējiem mūsējiem. Pirmo braucienu Kristaps veica 51,77 sekundēs, uzrādot 7.laiku un zaudējot 1,31 sekundi līderim un galvenajam favorītam Markusam Laršonam no Zviedrijas, kurš Olimpiskajās spēlēs Sočos izcīnīja 7.vietu un šosezon pasaules kausa posmos piecas reizes ir bijis desmitniekā. Tuvu bija un no līdera ceturtdaļsekundi atpalika otro laiku uzrādījušais vēl viens favorīts no Zviedrijas Aksels Beks, bet tālākie sekotāji jau atpalika 0,8 sekundes un vairāk. Otrajā braucienā Zvejnieks uzrādīja piekto laiku (+0,75 sekundes), un ar to pietika, lai iegūtu piekto vietu arī divu braucienu summā. Viņš uzvarētājam zaudēja 1,04 sekundes un ieguva 14,41 FIS punktus, kas par puspunktu pārspēj līdzšinējo šīs sezonas labāko rezultātu (rekords joprojām ir pirms gada Krievijā iegūtie 11,30 FIS punkti – aut.piez.).

Laršons otrajā braucienā izstājās, bet ar absolūti ātrāko laiku, tuvāko konkurentu braucienā apsteidzot par pussekundi, no ceturtās vietas uz pirmo pakāpās 2012gada pasaules junioru čempions Santeri Paloniemi no Somijas, kurš līdz ar to pēdējās nedēļas trīs mikromačos slalomā ar Kristapu izvirzījies vadībā ar 2:1. Otro vietu saglabāja Aksels Beks, bet no piektās uz trešo pakāpās pasaules kausa posmu divdesmitnieka braucējs Antons Ladenperā.

Otrs labākais no mūsējiem bija Miks Zvejnieks, kurš vecākajam brālim piekāpās 4,91 sekundi, ieņemot 23.vietu un nopelnot 43,47 FIS punktus. Mikam nepadevās pirmais brauciens, kad brālim zaudēja gandrīz četras sekundes, bet otrajā tikai sekundi (otrajā braucienā kopumā uzrādīti daudz blīvāki rezultāti – aut.piez.). Astoņas sekundes lēnāks par Miku bija Daniels Fogelis, kuram 38.vieta un 91,70 FIS punkts. Mārtiņš Onskulis nefinišēja pirmajā braucienā.

Dāmām, kur arī startēja labākās zviedrietes un somietes, uzvaru svinēja Anna Svena-Laršona, kura mēneša sākumā pasaules kausa posmā Orē iekļuva trijniekā. Viņa par 0,78 sekundēm apsteidza savu tautieti Mariju Pietilē-Holmneru, kura šogad pasaules kausa posmos trīs reizes ir bijusi trijniekā. Trešajā vietā, no uzvarētājas atpaliekot 1,32 sekundes, ierindojās Soču Olimpisko spēļu sestās vietas ieguvēja Emīlija Vikstrēma.

Lelde Gasūna pirmajā braucienā bija divpadsmitā (+3,17 sekundes), bet otrajā, izstājoties divām vadošajām slēpotājām, ieskaitot šīs sezonas pasaules kausa posma Slovēnijā uzvarētāju Frīdu Hansdoteru, un Leldei pašai samērā labi nobraucot, mūsu sportistei ļoti spēcīgajā konkurencē izdevās iekļūt desmitniekā un iegūt 9.vietu (+5,11 sekundes), nopelnot 37 FIS punktus. Arī Evelīna Gasūna otrajā braucienā pakāpās dažas vietas augstāk un iekļuva trīsdesmitniekā. Viņa vecākajai māsai zaudēja 9,3 sekundes un ieguva 90 FIS punktus, bet vēl par 3,3 sekundēm lēnāka bija Katrīna Krūmiņa, kurai 35.vietā un 108,8 FIS punkti. Liene Bondare izstājās pirmajā braucienā.

Aprīļa sākumā mūsējie startēs FIS sacensībās Krievijā, kur pērn tika iegūti ļoti labi punkti.

img_5321_b611e.jpg
Kristaps Zvejnieks

Kalnu slēpošanas sponsori
Atbalstītāji

Latvijas Slēpošanas federācijas informatīvais portāls infoski.lv