ski.lv logo
Šodienas laika prognoze Rīgai
Temp.: 24°C
Vējš: 3m/s

Jaunumi

05 • 03 • 2012

Žanete Gedra iekļūst trijniekā spēcīgajās jauniešu kalnu slēpošanas sacensībās Itālijā

Pagājušās nedēļas nogalē Itālijas kalnu kūrortā Folgaria Fondo Grande norisinājās prestižās kalnu slēpošanas sacensībās jauniešiem „Topolino ski”. Otrajā sacensību dienā slalomā jaunākajā grupā (1999./2000.g.) meitenēm trešo vietu izcīnīja Žanete Gedra. Savukārt pirmajā sacensību dienā Evelīna Gasūna, bija 4.vietā slalomā 1997./1998.g. dzimušo meiteņu grupā. Tikmēr Pasaules junioru čempionātā citā Itālijas kalnu kūrortā Rokaraso savu līdz šim augstāko vietu junioru čempionāta izcīnīja Kristaps Zvejnieks, kurš supergigantā ierindojās 35.vietā.

Lai Latvijai būtu ļoti augsta vieta arī otrajā sacensību dienā spēcīgākajās kalnu slēpošanas sacensībās jauniešiem, šoreiz parūpējās Žanete Gedra, kura slaloma disciplīnā 40 dalībnieču konkurencē divu braucienu summā uzrādīja laiku 1:23,49, izcīnot ļoti augsto trešo vietu. No uzvarētājas Laras Della Mea (Itālija) viņa atpalika 0,68 sekundes. Pirmajā dienā milzu slalomā Žanete palika 22.vietā, uzvarētājai, tai pašai Della Meai, zaudējot 5,23 sekundes. Arī Evelīnai Gasūnai milzu slaloma disciplīna nebija veiksmīga, jo nācās samierināties ar 24.vietu. Savukārt Elīnai Nežbortei 1997./1998.g. dzimušo meiteņu grupā 80 dalībnieču konkurencē 34.vieta slalomā un 37.vieta milzu slalomā, kas arī nav peļams rezultāts.

1999./2000.g. grupā puišiem milzu slalomā 68 dalībnieku vidū Evertam Ģērmanim izdevās iekļūt labāko trīsdesmitniekā un izcīnīt 23.vietu, uzvarētājam Viktoram Besonam no Francijas zaudējot 9,5 sekundes. Daniels Loss brauca vēl par piecām sekundēm lēnāk un ierindojās 36.vietā.  Atgādinām, ka pirmajā dienā slalomā ne Danielam, ne Evertam neizdevās iekļūt labāko trīsdesmit vidū (Daniels Loss palika dalītā 32.vietā (+5,82 sekundes), bet Everts Ģērmanis piecas vietas zemāk (+6,45 sekundes) – aut. piez.). Pie 1997./1998.g. dzimušajiem puišiem Žakam Gedram šogad tika labi neveicās kā pagājušajā gadā jaunākajā grupā, kur viņš milzu slalomā, turklāt lielāko trases daļu nobraucot ar vienu nūju, izcīnīja trešo vietu. Žaks šogad slalomā 96 dalībnieku vidū finišēja 22.vietā, uzvārētājam Albertam Popovam no Bulgārijas zaudējot 8,74 sekundes. Sešās sekundes lēnāks un arī sešas vietas zemāk bija Klāvs Rubenis.  Slalomā arī šajā vecuma grupā puišiem nevienam no mūsējiem neizdevās iekļūt labāko trīsdesmit vidū. Žaks palika 32.vietā, uzvarētājam itālim Paulo Padello zaudējot 5,5 sekundes, bet sīvajā savstarpējā cīņā starp Elvi Opmani un Klāvu Rubeni par četrām sekundes simtdaļām divu braucienu summā Elvis bija ātrāks un ierindojās 43.vietā, bet Klāvam 44.vieta.

Tikmēr Rokaroso Pasaules čempionātā junioriem supergigantā Kristaps Zvejnieks 120 dalībnieku vidū ierindojās 35.vietā, uzrādot laiku 1:05,58 un uzvarētājam Ralfam Vēberam no Šveices zaudējot 2,85 sekundes. Četras sekundes lēnāks bija Kristapa brālis Miks, ierindojoties 59.vietā. Miks ir dzimis 1995.gadā un bija viens no jaunākajiem čempionāta dalībniekiem. Tomam Sarkanim neizdevās sasniegt finišu supergigantā. Atgādināsim, ka nobraucienā Kristaps Zvejnieks uzrādīja 38. ātrāko laiku. Līdz ar to abas ātrumdisciplīnas ir noslēgušās, bet abas tehniskās disciplīnas – milzu slaloms un slaloms, kas brāļiem Zvejniekiem ir tās spēcīgākās un ar kurām tiek saistītas labas izredzes uz augstu vietu, paredzētas attiecīgi 7. un 9.martā.

img_7017_2eedf.jpg

4 Komentāri

Meiteņu labo sniegumu papildināja Dženifera Ģērmane uzvarot gigantā un iegūstot otro vietu slalomā Austrijā notiekošajās sacensībās.

05 • 03 • 2012 / 16:30
Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem:
Draugiem.lv pase
Facebook.com pase
Google.com pase
Kalnu slēpošanas sponsori
Atbalstītāji

Latvijas Slēpošanas federācijas informatīvais portāls infoski.lv