ski.lv logo
Šodienas laika prognoze Rīgai
Temp.: 23°C
Vējš: 6m/s

Jaunumi

27 • 11 • 2020

Eiduka Somijā uzrāda savu labāko rezultātu klasikas sprintā pasaules kausa posmos

Latvijas labākā distanču slēpotāja Patrīcija Eiduka no Kokneses novada šīs sezonas pirmajā pasaules kausa posmā, kas norisinās Somijas pilsētiņā Rukā, klasiskā stila sprinta kvalifikācijā 76 dalībnieču vidū spēja iekļūt labāko piecdesmitniekā un iegūt 41.vietu (101 FIS punkts), kas ir viņas labākais rezultāts pasaules kausa posmos sprintā klasikā (pagājušā sezonā iegūtā 35.vieta slidsoļa sprintā Drēzdenē ir labākais rezultāts pasaules kausos sprintā – aut.piez.) un ceturtais labākais rezultāts no visiem līdzšinējiem startiem pasaules kausa posmos, informē slēpotājas pārstāvis Ivars Bācis.

Tieši pirms diviem gadiem, 2018.gada novembra beigās, savā debijā pasaules kausa posmos turpat Rukā latviešu slēpotāja no Vecbebriem klasiskā stila sprinta kvalifikācijā no līderes atpalika 26 sekundes un nopelnīja 177 FIS punktus, apsteidzot 7 konkurentes un ieņemot 66.vietu. Pērn Somijas ziemeļu ciematā sezonas iesākumā Patrīcija līderei klasikas sprintā piekāpās vairs 20 sekundes, kas deva 133 FIS punktus un 75.vietu 92 dalībnieču vidū. Pēc kārtīgi padarītā darba pirmssezonā šoreiz vajadzēja mērķis bija zaudēt mazāk par 20 sekundēm un kā minimums iekļūt labāko sešdesmitniekā. Pēc sprinta reitinga mūsu slēpotāja bija 52., kas deva cerības uz piecdesmitnieku, taču to sasniegt bija sarežģīti, jo bija jāņem vērā aiz mūsu slēpotājas ar nedaudz zemāku reitingu startējušās šādas spēcīgas konkurentes – pirms nedēļas Beitostēlenā sprinta kvalifikācijā 5.laiku uzrādījušā un pagājušajā sezonā pasaules kausa posmā Drammenā klasiskā stila sprintā 32.vietu ieguvusī norvēģiete Heda Amundsena, pagājušā gada pasaules čempionāta 21.labākā sprintere Eva Urevca no Slovēnijas, Olimpiskajā spēlēs divdesmitniekā un pasaules kausa posmos vairākas reizes trīsdesmitniekā pabijusī somiete Johanna Matintalo no Somijas, pagājušā gadā pasaules junioru čempionātā dominējusī Helēna Fossesholma no Norvēģijas (tiesa, sprintā viņa neuzvarēja, jo finālā nokrita – aut.piez) utt.

Mūsu slēpotāja startēja ar 52.numuru un tobrīd finišā uzrādīja 38.laiku (3:10,83), no līderes norvēģietes Anna Apelkvistas Stensetas atpaliekot ne tikai zem 20, bet pat zem 15 sekundēm (14,89 s), kas deva 101 FIS punktu. No vēlāk startējušām dalībniecēm trijām izdevās uzlabot latvietes laiku, nobīdot mūsu slēpotāju uz 41.vietu. Patrīcijai Eidukai līdz ceturtdaļfinālam jeb trīsdesmitniekam pietrūka 3,7 sekunžu, bet līdz otrā un trešā laika uzrādītājām Maijai Dālkvistai un Linnai Svānai (abas Zviedrija) salīdzinoši nedaudz – attiecīgi 10,7 un 9,2 sekundes.

Trīsdesmitniekā ar 29.laiku iekļuva Eidukas gadu jaunākā komandas biedrene Monika Skindere, kura beigās ceturtdaļfinālā sasniedza Top15, pavisam maz pietrūkstot līdz pusfinālam. Taču jāatceras, ka Skindere ir pagājušā gada pasaules junioru vicečempione un Eiropas Jaunatnes Ziemas Olimpiskā festivāla uzvarētāja klasiskas sprintā, un pērn jau vienreiz iekļuva trīsdesmitniekā PK posmos sprintā.  Aiz Patrīcijas palika šādas slēpotājas – pirms 4 gadiem turpat Rukā sprintā 8.vietu izcīnījusī un pagājušā sezonās pāris reizes sprintā trīsdesmitniekā iekļuvusī somiete Laura Mononena, desmit reizes divdesmitniekā un trīs reizes desmitniekā pasaules kausos sprintā tikusī vāciete Laura Gimlere, piecas reizes Top30 sprintos sasniegusī francūziete Delfīne Klodē, stabilo pasaules Top10 distancē Terēzi Štadloberi (lai arī austriete ārkārtīgi reti ir bijusi trīsdesmitniekā sprintā, tomēr viņa distancē abos stilos ir ļoti spēcīga, un Eiduka jau nav izteikta sprintere, un pazīstamā Aloīza Štadlobera meitu Rukā Patrīcija apsteidza pirmo reizi – aut.piez.). Līdz ar to tas priekš Latvijas mērauklas Ingus Eiduka audzēknei ir lielisks rezultāts, un var teikt, ka šīs sezonas pasaules kauss iesācies labāk nekā cerēts. To apstiprina arī pati Patrīcija.

“Izpētot starta sarakstu, nešķita, ka varētu vairākas apsteigt. Sešdesmitnieks likās reāls, klusībā cerēju uz piecdesmitnieku, bet, ka sanāks 41.vieta, nevarēju iedomāties. Līdz ar to esmu ļoti priecīga un varu teikt, ka sanāca labāk nekā gaidīts.” Patrīcija pastāsta, ka kvalifikācijas brauciena laikā jutusi, ka vajadzētu sanākt labam rezultātam. “Lielāko daļu sanāca nobraukt kā plānots. Arī stāvajā kalnā uzskrēju labi, taču visgrūtāk tāpat kā daudzām citām sanāca finiša taisne (tas tāpēc, ka finiša taisne ir uzreiz aiz stāvā, garā kalna – aut.piez.),” skaidro Eiduka. Šīs dienas starts devis lielisku motivāciju rītdienai, taču Patrīcija saglabā ierasto pirmstarta pieticību un negribētu, ka rītdien no viņas gaida nez ko lielu, bet latviešu garā tā vai tā cīnīsies par labu rezultātu un tic, ka rezultātam vajadzētu sanākt labākam nekā pērn, kad no uzvarētājas Juhaugas sanāca atpalikt 2:44 (60.vieta) un nopelnīt 81 FIS punktu.

Finālā dominēja zviedrietes, aizņemot visu goda pjedestālu – Linna, Svāna, Maija Dālkvista un Jonna Sundlinga, bet kvlafikācijas pārliecinošā uzvarētāja Stenseta palika piektā.

Rīt 10km ar intervālu klasiskajā stilā, bet svētdien būs 10km iedzīšana brīvajā stilā

 

Autors: Ivars Bācis

0 Komentāri

Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem:
Draugiem.lv pase
Facebook.com pase
Google.com pase
Atbalstītāji
Atbalstītāji

Latvijas Slēpošanas federācijas informatīvais portāls infoski.lv