ski.lv logo
Šodienas laika prognoze Rīgai
Temp.: 12°C
Vējš: 1m/s

Jaunumi

29 • 01 • 2018

Nozaga olimpiskās spēles?

Nozaga olimpiskās spēles? Distanču slēpošanas sabiedrība šaubas par olimpisko ceļazīmju sadali. "Mums nozaga olimpiskās spēles," distanču slēpošanas treneris Arvīds Pīpkalējs ir pārliecināts, ka viņa audzēkne Anda Muižniece nepelnīti nav iekļauta Latvijas olimpiskajā komandā. 

Labākā sezona 

Jau laikus bija skaidrs, ka Latviju distanču slēpošanā Phjončhanā pārstāvēs Indulis Bikše un Patrīcija Eiduka, kura, iekļūstot olimpiskā ranga pirmajā trīssimtā (247. vieta sprintā), nodrošināja mūsu valstij vēl vienu olimpisko ceļazīmi dāmām, un Latvijas Slēpošanas federācija (LSF) to piešķīra Ingai Paškovskai. Viņai olimpiskajā rangā ir 316. vieta sprintā, bet Muižniecei - 564. Viss it kā loģiski un pamatoti. Taču šoziem krietni labāk startējusi Muižniece. 

"Federācijas vadība situāciju saprot citādi, nekā būtībā ir. Olimpiskajās spēlēs mūsu meitenes sprintā varēs startēt klasiskajā solī un desmit kilometros - slidsolī, bet Inga savu vietu rangā izcīnīja ar sprinta slidsoli. LSF prezidents Vairis Brīze un atbildīgais sekretārs Agris Raugulis māna sabiedrību, ka tas ir vienalga," teic Pīpkalējs, par piemēru minot vieglatlētikas disciplīnas diska mešanu un vesera mešanu. Ja vienā tu esi labs, tas nenozīmē, ka arī otrajā vari uzrādīt tikpat augstus rezultātus. 

"Darba grupā LSF prezidents uzspieda savu viedokli, ka par olimpisko sastāvu jābalso tāpat kā pirms diviem gadiem, izpaliekot ranga skaidrojumam. Negribu teikt, ka Anda ir daudz pārāka par Ingu, bet tomēr ir," uzskata Pīpkalējs. Abas sportistes šosezon aci pret aci tikušās divās sacensībās, un trijos no četriem startiem pārāka bijusi Muižniece, turklāt pēdējā no tām - Latvijas čempionātā 20. janvārī sešu kilometru klasiskajā distancē - apsteidza Paškovsku par 44 sekundēm, bet neklātienes cīņās olimpiskajās disciplīnās piecās no sešām reizēm sasniegusi labākus FIS punktus. "Esmu pārliecināts, ka Anda ir apzagta." uzsver Pipkalējs. norādot, ka iespēju protestēt nav, lai gan taisnību būtu gatavs meklēt pat Sporta arbitrāžas tiesā. 

Viņa dēls Juris Pīpkalējs ir LSF valdes loceklis un atbildīgs tieši par distanču slēpošanu. Balsojumā viņš atturējās, taču tas nemainīja iznākumu. "Biju runāt pie Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) ģenerālsekretāra Žorža Tikmera, bet viņš sacīja, ka LOK nevar iejaukties, tas ir federācijas lēmums,” saka Arvīds Pīpkalējs. 

Godīga cīņa 

LSF prezidents Vairis Brīze norāda, ka lēmuma pamatā ir aizpērn apstiprinātie atlases kritēriji: 'Tie bija publiski zināmi, un ar tiem bija jārēķinās. Uzskatu, ka būtu nepareizi pēdējā brīdī mainīt kritērijus, neņemot vērā visu iepriekšējo atlases procesu.” Uz jautājumu, vai viņš ir pārliecināts, ka uz olimpiskajām spēlēm dosies spēcīgākā sportiste, LSF prezidents atbild: "Esmu pilnīgi pārliecināts, ka Phjončhanā startēs sportiste, kura olimpiskajā atlases listē ir augstākajā vietā. Redzot, kā Arvīds Pīpkalējs prezentē šo situāciju, pieļauju, ka viņam ir problēmas atskaitīties sponsoriem, jo pirms diviem gadiem vēl nebija zināms, ka Patricijai Eidukai būs tāda izaugsme, līdz ar to ari nepiepildījās kaut kādas viņa prognozes." 

Ingas Paškovskas tēvs un treneris Ivars Paškovskis uzsver, ka 2016. gada vasarā, kad tika izziņoti atlases kritēriji, visi bija uz kopējas starta līnijas ar vienādām izredzēm kvalificēties Phjončhanai: "Mēs uzreiz sākām iet uz to, strādājām un iepriekšējā sezonā sapelnījām punktus. Tagad piemin Latvijas čempionātu, taču ne jau pēdējais starts ir izšķirošais. Vērā tiek ņemti pieci labākie rezultāti sprintā un distancē, un tā tas ir visā pasaulē. Mēs godīgi izcīnījām vietu olimpiskajās spēlēs, te nebija nekāda blata, sarunāšanas vai kaut kā tāda. Šī sezona nav tik veiksmīga, jo rudenī pārforsējām ar gatavošanos, turklāt Inga bija apslimusi divas nedēļas. Ceru, ka līdz Phjončhanai izdosies atgūties." Publiskās rezonanses dēļ aizvadītā nedēļa Paškovsku ģimenei esot bijusi psiholoģiski ļoti smaga, bet pamazām viņi atgūstas un trešdien lidos uz Dienvidkoreju. 

Lēmums esot pareizs 

Bijusī olimpiete Inga Dauškāne uzskata, ka federācijas lēmums ir pareizs: "Olimpiskā atlase sākās 2016. gadā, un, ja divu sezonu laikā tu spēj parādīt tos rezultātus, tad vieta ir nopelnīta. iespējams, atlases kritērijiem vajadzēja būt skrupulozākiem un noteikt, ka iekšējā atlase notiek kādās FIS sacensībās un Latvijas čempionātā. Bet pats pamats konkrētajā situācijā ir tas, ka Muižniece neizpildīja starptautisko kritēriju, jo rangā jābūt starp pirmajām piecsimt, lai kā otrā sportiste no valsts vispār varētu startēt olimpiskajās spēlēs. Tādēļ Muižniece nevarētu doties uz Phjončhanu ari tad, ja tādas Paškovskas nebūtu. Inga mērķtiecīgi gāja uz to, lai iekļūtu piecsimtniekā.” 

"Mūsu federācija pārkopēja starptautiskos atlases kritērijus, kurus var piemērot, ja startē gan komandu, gan individuālajā sprintā, bet mums bija jābūt papildu punktiem. Nepareizi ari tas, ka Latvijas čempionātā nav atlases uz olimpiskajām spēlēm, jo bija slidsoļa sprints un distance klasiskajā solī, bet vajadzēja būt otrādi," oponē Pīpkalējs. Arī Ivars Paškovskis piekrīt, ka esošie atlases kritēriji nav paši labākie, jo atlase paņem ļoti daudz spēka, un nākotnē, iespējams, vajadzētu apdomāt kādu citu risinājumu.

Avots: Latvijas Avīze (29.01.2018) Autors:  Ilmārs Stūriška

8 Komentāri

Pateicoties Patrīcijai uz Olimpiskajām spēlēm Latvijai ir otra ceļazīme. PALDIES. Manuprāt Phjončhanā būtu jāstartē viņai un nevienai citai. A.Muižniece, ne arī I.Paškovska nau gatavas ne fiziski, ne arī tehnski utt... Ja sūtītu vienu pārstāvi nebūtu nekādu papildus intrigu :) Lēmums pieņemts, atbilst reitingam. Lai Ingai izdodas veiksmīgi tikt līdz finišam.
29 • 01 • 2018 / 13:56
Viss šis furors ar Muižnici un Paškovsku ir vienkārši nožēlojams. Patrīcija izcīna vienu papildus vietu ar savu darbu un mērķtiecību, bet pa visiem Latvijas medijiem skandina Muižnieces un Paškovskas uzvārdu, it kā viņas būtu 2 galvenās pretendentes uz vienīgo vietu. Redzot rezultātu atšķirību starp Patrīciju un pārējām slēpotājām, teiktu, ka gandrīz visa spārējās 4-5 iespējamās pārstāves varētu sevi pieteikt kā kandidāti uz Olimpiādi tajā pašā strīdā :) . Muižniecei - noteikumi paliek noteikumi! Ja viņi ir izsludināti un skaidri zināmi, tie nebūtu jāmaina pēdējā brīdī lai kādam būtu izdevīgāk.
29 • 01 • 2018 / 17:20
Arvīd,
Necienīga izturēšanās pret citu panākumiem. Ja Tev nepatika atlases kritēriji, ar dēlu varējāt ierosināt tos koriģēt pirms 1.5 gada, kad tie tikko bija publicēti. Tagad runāt par zagšanu ir zemiski!
Visiem vienādi noteikumi un kritēriji, ja izvēlaties tos neievērot un gaidīt pret sevi īpašu attieksmi, tad manuprāt tie laiki jau ir pagājuši.
31 • 01 • 2018 / 17:47
Neesmu gan tīro distnčnieku speciālists( tieši slidsolī), bet šie raksti un cīņas par tikšanu uz olimpiādi man ļoti atgādina PSRS laikus. Tajos laikos bija jāizkaro vieta izlasē (no daudziem kandidātiem)daudzās iekšējo un starptautisko sacensību rezultātā.Beigās sanāca tā, ka atlasoties reti kurš spēja sezonas beigās(svarīgākie mači notika martā) uzrādīt labāko sniegumu. Manuprāt jau decembrī un janvārī bija jāvērtē sportista gatavība tieši sasniedzot rezultātus.Arī slēpošana ir daļēji tehnisks sporta veids, kur izšķir visu ne tikai spēks,bet prasme tehniski strādāt reljefā. Mani nepārliecina ilgstoši pārbaudes testi , bet šā brīža rezultāts trasē(funkcionāli gan tehniski) Būsim saprātīgi un sūtīsim šī brīža spēcīgākos. Neaizmirstiet, jebkuram var iestāties krīze( gan fiziski, gan veselībā,domāts pārtrenētība vai citi apstākļi).Vēlu visu labāko, ar labu slīdamību!
31 • 01 • 2018 / 18:09
Sportiskai sprincips ir pirmajā vietā, ja kāds grib lai slēpošana attīstās un turas kopā. Grēks ir censties mainīt spēles noteikumus spēles laikā vai pēc tās. Manā skatījumā tādiem noteikti nav vietas Slēpošanas vadībā. Bet tas pašu slēpotāju ziņā. Godīga konkurence attaisnojas. Esmu pārliecināts, ka tie, kas atlasījās atbilstoši noteikumiem, aizbrauks uz Koreju, nostartēs godam. Vēlu visiem jaunajiem olimpisko spēļu debitantiem pārsist kādu Latvijas slēpotāju rekordu OS, bet meitukiem noteikti startēt komandu sprintā! Turam īksķus! Un tiem kas neatlasījās - jau sākt gatavoties nākamajām spēlēm!
01 • 02 • 2018 / 14:58
Distanču slēpotājs Indulis Bikše devies uz Phjončhanas olimpiskajām spēlēm. Prieks skatīties. Sevišķi uz Zinti:))) https://www.youtube.com/watch?v=2gub2j1J00Y&feature=youtu.be
06 • 02 • 2018 / 09:17
06 • 02 • 2018 / 17:05
Robert, ja Tu domā tā raksta/ziņas pēdējo rindkopu, tad nē, nav saņemts.
06 • 02 • 2018 / 22:06
Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem:
Draugiem.lv pase
Facebook.com pase
Google.com pase
Atbalstītāji
Atbalstītāji

Latvijas Slēpošanas federācijas informatīvais portāls infoski.lv