ski.lv logo
Šodienas laika prognoze Rīgai
Temp.: 22°C
Vējš: 3m/s

Jaunumi

04 • 12 • 2017

17 gadus vecajai Patrīcijai Eidukai nebijis sasniegums Latvijas slēpošanas vēsturē

Sestdien Zviedrijas slēpošanas ciematā Idrē spēcīga sastāva Starptautiskās Slēpošanas federācijas (FIS) sprinta sacensībās ar vairākām pasaules kausa posmos augstas vietas ieguvušām dalībniecēm savus FIS punktu rekordus sasniedza abas pēc ranga labākās Latvijas distanču slēpotājas un Olimpisko spēļu kandidātes Patrīcija Eiduka (88,96 punkti) un Inga Paškovska (132,21 punkts). Aizkraukles sporta skolu pārstāvošā tikai 17 gadus vecā Eiduka ne tikai pirmo reizi karjerā ieguva zem 100 FIS punktiem, bet kļuva par pirmo Latvijas slēpotāju sieviešu konkurencē, kurai tas izdevies sprinta disciplīnā, informē Latvijas slēpotāju pārstāvis Ivars Bācis.

Latvijas vadošā distanču slēpotāja un Olimpisko spēļu kandidāte Patrīcija Eiduka ar Aizkraukles sporta skolas un Kokneses novada domes atbalstu pēc dažu nedēļu pārtraukuma atkal varēja atgriezties Skandināvijā gan uz treniņiem uz sniega, gan sacensību apritē, tādējādi mēģinot iekrāt vērtīgos punktus kvalificēšanai Olimpiskajām spēlēm. Divu dienu FIS sacensības Idrē sākās ar sprintu brīvajā stilā, kur kopā ar Zviedrijas, Islandes un Lielbritānijas slēpotājām 62 dalībnieču vidū bija arī abas labākās Latvijas pārstāves.

Kvalifikācijā labāko laiku uzrādīja pasaules kausa posma komandu sprinta uzvarētāja zviedriete Marija Nordstrēma, kura sprintu veica 3:01,22 un tikai par četrām sekundes simtdaļām apsteidza divkārtējo pasaules čempionātā U23 grupas bronzas medaļas ieguvēju sprintā un divas reizes pasaules kausa posmos pusfinālā sprintā tikušo tautieti Maju Dālkvistu. Tikai ceturtā, atpaliekot vairāk nekā 4 sekundes, bija pasaules kausa posmā sprintā uzvaru izcīnījusī zviedriete Jenija Ēberga. Patrīcija Eiduka labākajai zaudēja 8,95 sekundes, uzrādot 12.rezultātu un nopelnot 88,96 FIS punktus, kas ir pamatīgs uzlabojums, jo iepriekšējais labākais rezultāts slēpotājai no Vecbebriem bija 106 FIS punkti, kas sasniegti šogad novembrī 10km distancē Zviedrijā, bet sprinta rekords pārspēts par 50 (!) FIS punktiem. Starp citu, pirms sešpadsmit gadiem Nagano olimpiete Anžela Brice ļoti spēcīga sastāva FIS sacensībās Somijā, kur piedalījās tādas slavenības kā itāliete Stefānija Belmondo, krievietes Ļubova Jeorova, Jūlija Čepalova, 5km distancē ieguva 87 FIS punktus.

Aiz 17 gadus vecās kuplās Eiduku ģimenes atvases palika tādas augstvērtīgus rezultātus uzrādījušas Zviedrijas slēpotājas kā pasaules kausa posmos trīs reizes piecpadsmitniekā iekļuvusī pasaules junioru vicečempione Sofija Henriksone, trīs reizes pasaules kausa posmos divdesmitniekā tikusī un pasaules čempionātā U23 grupā sprintā finālā startējusī Marija Grefningsa, trijos pasaules kausa posmos trīsdesmitniekā tikusī Frīda Ekerša, šogad pasaules junioru čempionātā desmitniekā tikusī Moa Ulsone, pasaules junioru čempione rollerslēpošanā Sandra Ulsone, kā arī šogad Lahti pasaules čempionātā sprintā četrdesmitniekā tikusī britu slēpotāja Annika Teilore.

Pēc ne visai labā sezonas iesākuma FIS sacensībās Zviedrijā un Norvēģijā veiksmīgi izdevās nostartēt Cēsu sporta skolu pārstāvošajai Ingai Paškovskai, kura apsteidza vairāk nekā pusi konkurentes un iekļuva trīsdesmitniekā, arī kvalificējoties ceturtdaļfināla izslēgšanas braucieniem. Inga nosprintoja par 6,5 sekundēm lēnāk nekā Patrīcija, bet no līderes atpalika 15,48 sekundes, kas deva 27.vietu un 132,21 FIS punktu, ļaujot Taurenē dzīvojošajai Vecpiebalgas novada pārstāvei savu līdz šim labāko rezultātu sprintā uzlabot par četriem punktiem. Diemžēl abām mūsu slēpotājām neizdevās pārvarēt ceturtdaļfināla barjeru un iekļūt pusfinālā.

Idrē iegūtie punkti palīdzēs Patrīcijai Eidukai nostiprināties Olimpiskajā listē sprintā trīssimtniekā, gādājot uz Olimpiskajām spēlēm Latvijai sieviešu konkurencē otru ceļazīmi, uz ko visreālāk pretendē Inga Paškovska.

Avots: la.lv, Foto: no Patrīcijas Eidukas arhīva

0 Komentāri

Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem:
Draugiem.lv pase
Facebook.com pase
Google.com pase
Atbalstītāji
Atbalstītāji

Latvijas Slēpošanas federācijas informatīvais portāls infoski.lv