ski.lv logo
Šodienas laika prognoze Rīgai
Temp.: 24°C
Vējš: 5m/s

Jaunumi

06 • 02 • 2017

Vairākiem Latvijas slēpotājiem kāpums FIS rangā, Bikše atrodas visaugstāk

 Janvāra beigās iznākušajā jaunajā Starptautiskās Slēpošanas federācijas (FIS) distanču slēpošanas listē kāpumu veikuši vairāki Latvijas distanču slēpotāji. Lai arī kāpumu nav veicis, tomēr visaugstāk rangā joprojām no mūsējiem atrodas "Tour de ski" ļoti labi nostartējušais Indulis Bikše, kurš distancē no aptuveni 5000 slēpotājiem ieņem 458.vietu, bet sprintā 325.vietu no nepilniem četriem tūkstošiem. Tikmēr no tiem, kas pakāpušies FIS rangā, lielāko kāpumu veikusi Patrīcija Eiduka, kas distancē no 788.vietas pacēlusies uz 543.vietu gandrīz trīs tūkstošu slēpotāju konkurencē, izvirzoties vadībā no Latvijas pārstāvēm, bet no 1078.vietas par gandrīz piecsimt pozīcijām pavirzījusies uz augšu sprintā, kur augstāk no latvietēm joprojām atrodas Inga Paškovska, kurai 365.vieta no nedaudz vairāk nekā 2200 konkurentēm.

Janvāra mēnesī Latvijā un Lietuvā tika aizvadītas kopumā trīs nedēļas nogales ar nacionālajiem čempionātiem FIS statusā distanču slēpošanā, kur piedalījās lielākā daļa Latvijas distanču slēpotāju, izmantojot iespēju ar labu sniegumu tikt pie ļoti labiem FIS punktiem un uzlabot savu reitingu. To liela daļa arī izdarīja, tāpēc arī likumsakarīgi, ka janvāra beigās jauniznākušajā FIS listē Latvijas slēpotāji ir uzlabojuši savu reitingu un pakāpušies rangā. To nevar teikt par Induli Bikši, kurš piedalījās tikai vienā nedēļas nogalē – Latvijas čempionāta pirmajā posmā Vietalvā, bet pārējās divas nedēļas nogales sacentās ar pasaules vadošajiem pasaules kausa posmos, ieskaitot “Tour de ski”.

Indulim Bikšem jau pirms tam bija krietni labāks reitings nekā pārējiem Latvijas slēpotājiem, tādēļ, neskatoties uz to, ka arī pasaules kausa posmos viņš uzrādīja ļoti labus rezultātus un atzīstamus punktus – 63 līdz 85 FIS punktu robežās (70-80 FIS punkti pasaules kausa posmā ir daudz vērtīgāki nekā, piem., 50 FIS punkti FIS sacensībās Madonā vai Priekuļos utmldz. – aut.piez.), madonietis savu reitingu nevarēja uzlabot. Nost nāca pagājušā gada janvārī Priekuļos iegūtie 47 FIS punkti, kad tika apsteigti visi igauņi ar Aivaru Rehemā priekšgalā, taču, pateicoties FIS Induļa distances reitings palicis faktisks tāds pats – 68 FIS punkti, bet sanācis noslīdēt par 16 pozīcijām uz 458.vietu. Sprintā 21 gadus vecā Bikšes reitings pasliktinājies par 4,5 punktiem, liekot nokrist par 35 pozīcijām un pamest labāko trīssimtnieku. Tagad viņš ar 103,25 FIS punktu reitingu ieņem 325.vietu. Lai tiktu trīssimtniekā distancē, reitings labākajam Latvijas slēpotājam jāuzlabo par 15 FIS punktiem, bet sprintā par 3 FIS punktiem.

Lielākais kāpums vīriešu konkurencē izdevies Oskaram Muižniekam, kurš šogad arī vairāk startē nekā iepriekšējos gadus un kurš distancē no 1422.vietas ar reitingu 106,02 FIS punkti pietuvojies tūkstošniekam – 1038.vieta. Pēc šīs nedēļas nogales Latvijas čempionāta un FIS sacensībām Rīgā dzīvojošā alūksnieša reitings abās disciplīnās uzlabosies vēl, jo pagaidām viņam distancē ir trīs no pieciem ieskaitē ņemamiem rezultātiem, bet sprintā tikai divi, turklāt vēl Lietuvas čempionāta sprints Madonā, kur viņam salūza nūja un kur pazaudēja aptuveni pie pusminūtes, kas līdz ar to deva ļoti sliktus punktus. Trešais labākais no mūsējiem distancē, bet otrais labākais sprintā ir Raimo Vīgants. Ja distancē 18 gadus vecais madonietis ir pakāpies par pārdesmit vietām un joprojām atrodas ārpus tūkstošnieka, tad sprintā uzlabojums ir par 14 FIS punktiem, kas ļauj tagad ar 143,76 FIS punktiem ieņemt 575.vietu. Līdz piecsimtniekam Raimo pietrūkst 12 punktu. Pārējie mūsējie, it īpaši distancē, atrodas ļoti tālu. Daži tāpēc, ka startējuši ļoti maz – vienās vai divās FIS sacensībās, bet citiem bijuši pavāji rezultāti, kaut arī sacensību bagāža ir paliela. 

Sievietēm iepriekšējā listē četras mūsējās bija blīvi sarindojušās aiz septiņsimtnieka, bet tagad trīs pārvarējušas šo robežu, divas no kurām iekļūstot arī sešsimtniekā. Par līderi distancē izvirzījusies nu jau 17 gadus vecā Patrīcija Eiduka, kura ar 128,13 FIS punktu reitingu ir vistuvāk piecsimtniekam – 543.vietā. Deviņus gadus vecākā Anda Muižniece (132 FIS punkti) ir turpat blakus – 569.vietā, bet par nepilnām astoņdesmit pozīcijām uz 667.vietu ir pakāpusies Inga Paškovska. Pārējās mūsējās nav starp labākajām 1200. 

Sprintā savukārt līderpozīcijās turas Inga Paškovska, kurai ir visaugstākā vieta no visām mūsu slēpotājām, ņemot vērā gan distanci, gan sprintu. 25 gadus vecā vecpiebaldziete, kas pārstāv Cēsu sporta klubu, ar 168 FIS punktu reitingu ir 365.vietā, pakāpjoties par trim pozīcijām. Līdz trīssimtniekam viņai pietrūkst 15 FIS punktu. Otrā ir Anda Muižniece, kurai 35 pozīciju uzlabojums – 532.vieta (214 FIS punkti). Lai arī abos FIS sprintos Madonā un Ignalinā viņa bija labākā no Latvijas slēpotājām, tomēr pagaidām tikai trešā ar 581.vietu (226 FIS punkti) ir Patrīcija Eiduka, kurai pamaz sprintu sacensību dēļ tiek skaitīti arī septembrī LČ un FIS sacensībās rollerslēpošanas sprintā Siguldā iegūtie 367 FIS punkti, kas reitingu krietni pavelk uz leju, jo pietiktos pat ar vienu sprinta rezultātu kā Ignalinā vai Madonā, lai pakāptos par 200 pozīcijām un iekļūtu četrsimtniekā. Atšķirībā no distances sprintā top1000 ir četras mūsējās, jo tūkstošniekā no aptuveni 2250 slēpotājām jaunajā listē iekļuvusi Natālija Kovaļova, kas ir pakāpusies par gandrīz simts pozīcijām un kas tagad ieņem 950.vietu (302 FIS punkti). Tā krāslavietei jau ir trešā atgriešanās reize pirmajā tūkstotī.  Lai arī nevienā no veidiem viņa nav starp labākajām tūkstots, tomēr

dažu simtu vietu kāpumu gan distancē, gan sprintā veikusi Kitija Auziņa, taču šis kāpums madonietei ir vairāk tāpēc, ka pagājušā sezona viņai nebija sekmīga un bija noslīdējusi zemu.

Ivars Bācis

1 Komentāri

Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem:
Draugiem.lv pase
Facebook.com pase
Google.com pase
Atbalstītāji
Atbalstītāji

Latvijas Slēpošanas federācijas informatīvais portāls infoski.lv