ski.lv logo
Šodienas laika prognoze Rīgai
Temp.: 17°C
Vējš: 3m/s

Jaunumi

03 • 02 • 2017

Rīdzinieki labākie distanču slēpošanā Latvijas skolu olimpiskajā festivālā

Saistītā informācija

Piektdien Ērgļos Latvijas Skolu ziemas olimpiskajā festivāla ietvaros notikušajās sacensībās distanču slēpošanā, kur vidējās distancēs brīvajā stilā ar intervāla startu sacentās pāri par diviem simtiem dalībnieku, pie godalgām tika desmit novadu slēpotāji, bet visvairāk gan uzvaras, gan godalgotās vietas astoņās grupās nopelnīja rīdzinieki, kuru kontā kopumā septiņas medaļas, no kurām divas augstākā kaluma. Tikmēr pilns medaļu komplekts tika gan otro labāko rezultātu uzrādījušajam Talsu novadam, kuri izcīnīja 4 medaļas, gan arī Madonas un Cēsu novada. Individuāli skolu ieskaitē, kur vairākām skolām bija divas medaļas, ar trim godalgām izcēlās Rīgas Angļu ģimnāzijas audzēkņi. 

Piektdienas pēcpusdienā vieni no pirmajiem, kas uzsāka savas sacensības pēc atklāšanas ceremonijas, bija distanču slēpotāji, kas pēc vecuma un dzimuma bija sadalīti astoņās grupās – 4 puišu un 4 meiteņu grupas, kopā pulcējot 211 slēpotājus. Paši jaunāki bija 4.grupas pārstāvji, kuri ir dzimuši 2005. un 2006.gadā, bet vecākie bija skolēni no 1.grupas (19997.-2000.g.), no kuriem lielāko vairumu veidoja vidusskolēni. Kā jau iepriekš minēts, veiksmīgākie bija rīdzinieki, Talsu, Madonas un Cēsu novada pārstāvji, bet trijniekā divas reizes tika Alūksnes novada slēpotāji, bet vienu reizi un goda pjedestāla kāpa Kokneses, Vecpiebalgas, Siguldas, Priekuļu un Ventspils novada slēpotāji. Īsākā distance bija 1km, ko veica 4.grupas meitenes, bet garāko 5km distanci slēpoja 3. un 4.grupas puiši.

1.grupā puišiem 5km (2x2,5km) distancē jau pēc pirmā apļa vadībā 19 dalībnieku vidū ar 18 sekunžu pārsvaru izvirzījās cēsnieks Alvis Šķēps, kuram, kaut arī otrajā aplī par dažām sekundēm pietuvojās labi Latvijas čempionātā Vietalvā nostartējušais un Fischer čempionātā otrajā posmā uzvaru izcīnījušais 2 gadus jaunākais madonietis Kalvis Krīgers, izdevās izcīnīt pirmo vietu. Stabilu trešo vietu nosargāja talsinieks Aksels Bresme, bet četru puišu līdzīgajā cīniņā par ceturto vietu pēdējā aplī Loktevu, Cīruli un Liepiņu tomēr apsteidza siguldietis Kristaps Kārkliņš. Dalībnieku sarakstā bija atrodams arī Raimo Vīgants, kurš kopā ar Patrīciju Eiduku, Vinetu Pētersoni un Reini Upenu vēl pēdējās dienas atrodas treniņnometnē Alpos un mājās atgriezīsies svētdien. 2.grupā puišiem (2001./2002.g.), kas arī veica 5km un kur sacentās 26 slēpotāji, ātrāko laiku uzrādīja un par neveiksmīgu startu pagājušo piektdien Fischer skolēnu čempionātā reabilitējās Latvijas čempions V16 grupā madonietis Niks Saulītis, kurš 5km noslēpoja par 3 kundēm lēnāk nekā uzvarētājs 1.grupā Šķēps un vecākajā grupā ieņemtu otro vietu. Tāpat trijniekā vecākajā grupā iekļūtu arī 2.grupas otrās vietas ieguvējs Renārs Birkentāls no Talsiem, piekāpjoties Saulītim 10 sekundes. Droša trešā vieta tika Vecpiebalgas novada pārstāvim Mikum Cimdiņam, kuram tā arī pēdējā aplī nepietuvojās ceturtās vietas ieguvējs un šīs grupas vicečempions Uvis Akmentiņš no Madonas.

Meitenēm 2.grupas pirmais trijnieks bija krietni ātrākas par pārējām konkurentēm, kā arī par visām vecākās 1.grupas pārstāvēm, kuras arī veica 3km. Sākuma daļā vadībā izvirzījās siguldiete Kristīne Brunere, kuru otrajā aplī viņu apsteidza Alūksnes novada pārstāve no Bejas pamatskolas Sanita Buliņa, kura izcīnīja uzvaru. Par otro godalgu alūksnietēm un Buliņu ģimenei parūpējās Sanitas dvīņu māsa Sandra, kura ieņēma trešo vietu. 1.grupā, kurā sacentās vismazākais dalībnieču skaits no visām grupām – 11 slēpotājas, izvērtās ļoti līdzīga cīņa par uzvaru starp abām rīdziniecēm, kuru starpā par 3 sekundēm ātrāka par pirmo ģimnāzisti Lauru Kvāli bija divus gadus vecākā angļu ģimnāziste un SS „Arkādijas” komandas biedrene Paula Bergfelde. Tikmēr ļoti līdzīgajā cīņā par trešo vietu madoniete tomēr spēja nosargāt dažu sekunžu pārsvaru pār krāslavieti Sņežanu Jegorčenko.

Ar interesi tika gaidīta puišu 3 grupa (2003./2004.g.), kur 3km distancē starp 39 dalībniekiem bija gandrīz visi spēcīgākie slēpotāji Latvijā šajā vecuma grupā, neskaitot LČ bronzas medaļu ieguvušo Lauri Kaparkalēju, kuram šoreiz, ņemot vērā pagājušā piektdienā Siguldā uzrādīto rezultātu, būtu sarežģīti nosargāt savu čempionāta trešo vietu. Kā pirmais startēja un ļoti ilgu laiku vadībā turējās šī gada čempionāta 1.posma abu dienu uzvarētājs rīdzinieks Gustavs Lukstiņš, kuru beigās tomēr apsteidza sīvākais konkurents slidsolī un vicečempiona titulu valsts čempionātā izcīnījušais Edijs Eiduks, tiekot pie pirmās uzvaras šajā vecuma grupā. Pēc neveiksmīgā starta čempionātā pirms trim nedēļām, apsteidzot siguldiešus un esot tuvāk Lukstiņam un Eidukam, trešo vietu izcīnīja rīdzinieks Bruno Krampe, kurš pamazām atgūst kādreizējo formu un par divām sekundēm apsteidza siguldieti Sandiju Suhanovu, kuram tāpat kā čempionātā 4.vieta. Nokavējot vismaz par pusminūti startu, iespējams, godalgu palaida garām vēl viens progresējušais siguldietis Rainers Paeglis.

Meitenēm 3.grupā 2km distancē neviens īsti neapšaubīja galvenās favorītes 23 dalībnieču vidū Samantas Krampes (Rīgas Valsts 2.ģimnāzija) uzvaru, ko rīdziniece arī izcīnīja, taču līdzīgi kā pirms gada LČ Priekuļos viņai tuvu bija un tikai padsmit sekundes zaudēja Signe Miķelsone no Priekuļu novada. Līdzīgi kā Latvijas čempionātā pirmajā posmā viena aiz otras ierindojās Viktorija Spruģēvica (Pastendes pamatskola) un priekuliete Matilde Sproģe, tikai šoreiz trijniekā iekļuva tikai Viktorija. 

Jaunākajā 4.grupā puišiem, kur 2km distancē sacentās viskuplākais dalībnieku skaits no visām grupām – 42 slēpotāji, tika novērots lielākas izmaiņas salīdzinājumā ar Latvijas čempionātu. Ļoti tuvu viens otram bija ātrākie trīs, kurus šķīra 4 sekundes un kur uzvaru izcīnīja LČ 7.vietas ieguvējs Kristiāns Kārlsbergs no Pastendes pamatskolas, bet LČ 5.vietu ieguvušais rīdzinieks Pēteris Lukstiņš ieņēma otro vietu ar 0,2 pārsvaru pār Rūdi Bišeru, kurš pēc vairākām ceturtajām vietām beidzot tika trijniekā. Čempionāta medaļnieki Aleksandrs Pometūns un Tomass Randa šoreiz palika tikai 4. un 6.vietā. Arī meitenēm šajā vecuma grupā, kur bija jāslēpo 1km, notika vairākas izmaiņas. Karīna Bernāne, kura čempionātā palika 0,3 sekundes aiz pjedestāla, šoreiz ne tikai iekļuva trijniekā, bet nepalaida priekšā nevienu no 32 konkurentēm. Šoreiz ar otro vietu nācās samierināties čempionāta pirmajā posmā abas dienas nepārspētajai cēsniecei Martai Upmalei. Savu varējumu arī slidsolī apliecināja rīdziniece Ulrika Garisone, bet medaļnieces čempionātā madoniete Madara Veckalniņa un Elza Bleidele noslēdza sešinieku.

Ivars Bācis

2 Komentāri

06 • 02 • 2017 / 10:27
Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem:
Draugiem.lv pase
Facebook.com pase
Google.com pase
Atbalstītāji
Atbalstītāji

Latvijas Slēpošanas federācijas informatīvais portāls infoski.lv