infoski logo
Šodienas laika prognoze Rīgai
Temp.: -4°C
Vējš: 4m/s

Jaunumi

08 • 01 • 2017

Bikše pabeidz „Tour de ski” četrdesmitniekā, uzvar Ustjugovs

Saistītā informācija

Šodien īpašu atzīmi Latvijas slēpošanas vēstures lappusēs veicis madonietis un pēdējos gados Rīgas SS „Arkādija” pārstāvējušais šobrīd labākais Latvijas distanču slēpotājs Indulis Bikše, kurš ne tikai kā pirmais latvietis piedalījās, bet arī finišēja grūtajā un prestižajā vairāku posmu distanču slēpošanas seriālā „Tour de ski”. Bikše pēdējā posmā, kur kopumā bija jāveic 9km, bet pēdējie 3km jāslēpo pret kalnu slēpošanas trasi, uzrādīja 27.laiku (+2:02), nopelnot pirmo reizi Latvijas vēsturē PK kopvērtējuma punktus. Kopumā tūrē finišēja noslēdzošajā 40.vietā (+18:59), kaut arī pirmajā posmā uz starta bija izgājuši 85 slēpotāji. Līderpozīcijas nosargāja un uzvaru kopvērtējumā izcīnīja krievs Sergejs Ustjugovs, kas par 1:03 finišēja priekšā divkārtējam uzvarētājam Martinam Jonsrudam Sunbī no Norvēģijas. Sievietēm, kā jau to paredzēja iepriekš, pirmo titulu nopelnīja norvēģiete Heidi Venga.

Līdz kalnam jeb pēc 6,2km pa salīdzinošu līdzenu reljefu Sunbī nebija samazinājis 1:11 deficītu, patiesībā pat Sergejs Ustjugovs savam pārsvaram pielicis dažas sekundes klāt. Pirmajā līdzenākajā daļā pret kalnu norvēģis pietuvojās par pāris sekundēm, turpinājumā vēl nedaudz, uz 8,1km atzīmes zaudējot mazāk par minūti 53 sekundes, kas liecināja, ka uzvarētājs ir skaidrs, jo, lai arī vēl visi kāpumi nebija pieveikti, tomēr palika pārāk maz – 900m, lai kaut ko izmainītu, turklāt Ustjugovs kalnā gāja tā, it kā būtu atpūties iepriekšējās trīs dienas un tā nebūtu kalnu slēpošanas trase, bet neliels kāpums. Turpinājumā krievu slēpotāja pārsvars palielinājās un viņš izcīnīja uzvaru, atkārtojot A.Ļegkova panākumu 2013.gadā. Paredzētajā spraigajā cīņā par trešo vietu trīskārtējais uzvarētājs Dario Kolonja no Šveices tomēr nodemonstrēja pieredzi un beigās nosargāja trešo vietu (1:19), par 7 un 12 sekundēm apsteidzot francūzi Morisu Maņifikā un somu Mati Heikinenu.

Indulis Bikše tika palaists „kopējā vilnī” 10 minūtes aiz līdera kopā ar vēl sešiem slēpotājiem, kad Ustjugovam bija palicis kāds kilometrs līdz kalnam. Tā kā Indulis ir viegls un arī ieguvis iemaņas „kāpšanā”, tad bija zināms, ka tīrajā laikā šādā specifiskā startā viņam izdosies apsteigt daudz augstāka ranga sāncenšus, vismaz dažus noteikti, kaut arī kopvērtējumā nebija iespēju pakāpties, jo tuvākais konkurents bija 5 minūtes priekšā (tad vienīgi visiem 9km vai vismaz 7km bija jābūt pret kalnu – aut.piez.). Indulis no pēdējā posmā palikušajiem izturīgākajiem 40 slēpotājiem apsteidza 13 (!) un uzrādīja 27.laiku, tiekot pie vēsturiskajiem pirmajiem punktiem PK kopvērtējumā – 4 punkti, kas vēl līdz „Tour de ski” šķita kaut kas nereāls.

Ivars Bācis

Papildināts viss raksts pl. 18:23, 08.01.2017.

11 Komentāri

Apsveikumi Indulim - Latvijas slēpošanai izcils sasniegums! Pat tika parādīts Euosportā....! Katrā ziņā, nojaušot cik grūti uzkāpt tajā kalnā - respekts!!!
08 • 01 • 2017 / 22:47
Paldies par pozitīvajām emocijām:) Apsveicu ar finišu!!! :)
09 • 01 • 2017 / 11:14
09 • 01 • 2017 / 16:00
Slēpotāju saimes meitenes tevi sabučos kad pārradīsies. Saturies.
Mož prēmiju arī kāds dos? PK punkti tas tak nav joks.
09 • 01 • 2017 / 21:09
Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem:
Draugiem.lv pase
Facebook.com pase
Twitter.com pase
Google.com pase
Atbalstītāji
Atbalstītāji

Latvijas Slēpošanas federācijas informatīvais portāls infoski.lv