ski.lv logo
Šodienas laika prognoze Rīgai
Temp.: 6°C
Vējš: 5m/s

Jaunumi

06 • 01 • 2017

“Tour de ski” piektajā posmā Bikšem 43.vietā un labākie punkti PK posmos

Saistītā informācija

Latvijas distanču slēpotājs madonietis Indulis Bikše “Tour de ski” piektajā posmā, kas norisinājās Itālijas kalnu pilsētā Toblahā, 10km distancē brīvajā stilā ar intervāla startu no tūrē tik tālu tikušajiem 43 slēpotajiem, uzrādīja 43.laiku, uzvarētājam piekto posmu pēc kārtas Sergejam Ustjugovam no Krievijas zaudējot divas minūtes un sešas sekundes un nopelnot savu labākos FIS punktus šāda augsta līmeņa sacensībās (77,56 punkti). Kopvērtējumā pēc pieciem posmiem Rīgas SS “Arkādija” pārstāvis ir 43.vietā (+14:27), bet līdera Ustjugova pārsvars pār norvēģi Martinu Sunbī, kurš palika tikai 14.vietā (+37 s), jau pārsniedzis minūti – 1:34.

Vakar tūrē bija otrā brīvdiena, dalībniekiem un viņu personālam pārbraucot no Vācijas uz Itālijas pašos ziemeļos pie Austrijas robežas kalnu ielejā atrodošos skaisto pilsētu Toblahu. Kā atzina Induļa Bikšes tēvs un treneris Zintis Bikše, tad paši pārbraucieni nav tik nogurdinoši kā sakrāmēšanās pārbraucienam. Toblaha atrodas 1200m virs jūras līmeņa, tā kā pēc Vācijas slēpotāji atgriezās Augstkalnei pietuvinātos apstākļos, lai gan nekāds līdzenums nebija arī Oberstdorfa, kur ir 800m virs jūras līmeņa. Šīs dienas sacensības, starp citu, bija vienīgās ar intervāla startu šī gada tūrē.

Pēc ļoti labā starta aizvakar 15km iedzīšanā brīvajā stilā, kur labākā laika uzrādītājam somam Mati Heikinenam Indulis piekāpās par 2:42, bija pamats cerēt uz labu startu arī šodien šajā pašā slēpošanas stila distancē, kas bija par 5km īsāka nekā trešdien, un nezaudēšanu uzvarētājam vairāk par 2 minūtēm. Lielā slodze un nogurums dara savu, līdz ar to dalībnieku skaits atkal bija nedaudz sarucis, jo no 4.posmā finišējušajiem 49 dalībniekiem šodien uz starta izgāja 44, kuru vidū joprojām bija arī Indulis Bikše, kurš jau trešo posmu bija vienīgais palikušais Baltijas valstu pārstāvis. Tātad “Tour de ski” šogad jau puse ir izstājušies, jo pirmajā posmā sacentās 85 slēpotāji.

Madonietim bija ticis 15.numrus, startējot pusminūti aiz trīs reizes pasaules kausa posmos trijniekā tikušā krieva Aleksandra Besmertniha un pusminūti priekšā pasaules kausa posma uzvarētājam Didrikam Tensetam no Norvēģijas. Indulis sāka priekš sevis ātrā tempā, pie 2,1km atzīmes uzrādot 41.laiku un līderim Ustjugovam zaudējot 36,5 sekundes, taču pat otrajā vietā esošais francūzis Moriss Maņifikā atpalika 7 sekundes. Nākamajos 1,3km, daļu paslēpojot aiz apdzinušā Tenseta muguras, Bikšes deficīts palielinājās tikai par 6 sekundēm un madonietis no SS “Arkādija” pie 3,4km atzīmes atradās joprojām 41.vietā priekšā pasaules kausa posmos trīsdesmitniekā tikušajiem Rastelli no Itālijas un Kilikam no Kanādas, bet tādu, kas no tūrē palikušajiem nebūtu tikuši trīsdesmitniekā PK posmos, bija ļoti liels retums. Turpinājumā, slēpojot vienatnē, Induļa temps faktiski saglabājās tāds pats, un pie 6,6km atzīmes viņš bija noslēdzošajā 43.vietā (+1:17), 10 sekundes atpaliekot no tuvākā sāncenša, jo tuvākie konkurenti bija nedaudz pielikuši ātrumā. Turpinājumā mūsu slēpotāja deficīts auga pakāpeniski, līdz finišā tas sasniedza 2:06,8, dodot labāko rezultātu PK posmos – 77,56 FIS punktus. Tuvākais konkurents, divas reizes pasaules kausa posmos trīsdesmitniekā tikušais francūzis Aleksis Ženero bija par 19 sekundēm ātrāks. 

Pagājušā posmā iedzīšanā sevi labi apliecināja Ustjugovs, kurš pārsvarā pirmās vietas iegūst vai nu sprintos, vai masu startu distancēs ar savām labajām finišētāja spējām. Būt labākajam trijos posmos un palielināt pārsvaru pār tuvākajiem konkurentiem arī ceturtajā posmā, nenoliedzami prasa daudz, līdz ar to bija interesanti pasekot līdzi, vai Ustjugovam izdosies tikpat lieliski nostartēt arī šodien, vai arī galvenais favorīts Sunbī beidzot teiks savu vārdu. Taču norvēģis nodemonstrēja cilvēcīgās pazīmes, ieņemot vien 14.vietu, kamēr Ustjugovs turpināja dominēt un tika pie kārtējās uzvaras, kaut arī beigās tikai knapi par 0,4 sekundēm apsteidza Maņifikā. Trijnieku noslēdza norvēģis Simens Krugers, kurš zaudēja jau 16,6 sekundes.

Līdz šim ir izdarīts ļoti daudz, taču, lai tiktu līdz pēdējam posmam, vēl viss nav galā. Sestdienas posms Valdifiemmi 15km klasiskajā stilā ar masu startu būs sarežģīts, jo apļa garums ir tikai 2,5km. Vadošie slēpotāji 2,5km klasikā vidēji veic 6 – 6,5 minūtēm, līdz ar to pirms piektā apļa beigām jeb 12,5km I.Bikše nedrīkst zaudēt vairāk par aptuveni 4,5 minūtēm. Tūrē ir palikuši 42 slēpotāji, kas, no vienas puses, neizretinās un sākuma daļā neattālinās beigu galā startējošos, taču, no otras puses, palikuši tiešām ir paši spēcīgākie, kuriem savukārt noturēties līdzi ir grūtāk. Palikt vienatnē kādā otrā vai trešā aplī var būt bīstami, jo tad temps kristos un vadošajiem būtu vieglāk noķert. 

Līderu vidū arvien vairāk nostiprinās Ustjugova pārsvars. Sunbī ir jāatspēlē jau vairāk par pusotru minūti – tādu pārsvaru, kāds viņam bija iepriekšējos gados attiecībā pret citiem. Ja Ustjugovs neļaus konkurentiem pietuvoties, vismaz būtiski, tad faktiski uzvarētājs būs skaidrs pirms pēdējā posma.

Ivars Bācis

Papildināts viss raksts 06.01.2017 pl. 20:52. 

8 Komentāri

Teicams sniegums Indulim! Zvērs! Lai izdodasarī turpmāk!

06 • 01 • 2017 / 15:00
Rezultāti
06 • 01 • 2017 / 17:21
Redz ko dod lauku virtuve, gribasspēks, mērķis,darba spējas un komandas darbs. Nu protams Zintis un ģimene.. Neskatoties uz visiem sprunguļiem riteņos.Un labi , ka ir atbalstītāji, kuri palīdz negaidot , ka kaut kas atleks. Galvenais lai veselība turas un nogurums iet secen.

06 • 01 • 2017 / 22:19
Indulis parāda raksturu! Kaut nu izdotos tikt līdz tūres finišam!

06 • 01 • 2017 / 22:32
Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem:
Draugiem.lv pase
Facebook.com pase
Google.com pase
Atbalstītāji
Atbalstītāji

Latvijas Slēpošanas federācijas informatīvais portāls infoski.lv