Temp.: 4°C
Vējš: 1m/s

10 • 10 • 2016

Tramplīnlēcēju panākumi

Pavisam Nesen stāstījām par lieliskajiem Šarlotes Šķēles panākumiem Igaunijas čempionātā, kur Šarlote uzstādīja jaunu Latvijas rekordu tramplīnlēkšanā dāmām. Uzreiz pēc triumfa Igaunijas čempionāta Šarlote ar treneri Modri Krūzi un Ogres jaunajām lēcējām Alisi Kraiļščikovu un Kamilu Aleksu Kristiņu, kā arī Siguldas tramplīnlēkšanas kluba „Lidojošais slēpotājs” sportisti, Elizabete Stankēviča, Martins Cīrulis un Kristaps Nežborts ar treneri Agri Kumeliņu , devās uz FIS (starptautiskā slēpošanas federācija)organizēto tramplīnlēkšanas un Ziemeļu divcīņas treniņnometni Rumānijas pilsētā Rišnovā (Râșnov).

Treniņnometne notika no 26. septembra līdz 02. oktobrim Rišnovas tramplīnu kompleksā, kurā ietilpst 4 (K15; K35; K64 un K90) jaudas tramplīni, kas sniedz lielisku iespēju trenēties dažāda līmeņa sagatavotības sportistiem.Lai gan šī nebija treniņnometne ierastajā formātā, sportistiem un treneriem tā bija lieliska iespēja trenēties un pieredze.

Nometnes norises laikā notika arī FIS ranga sacensības 4 dienu garumā.

29. un 30. Septembrī uz 64m jaudas tramplīna notika Karpatu kauss (Carpat cup). Mazajām meitenēm, kurām ir tikai 10 gadi, tika liegts startēt šajās sacensībās, jo viņām vēl nav FIS koda (Lai piedalītos Lielās FIS ranga sacensībās sportistam ir jābūt FIS kodam, kuru iespējams iegūt tikai no 12 gadu vecuma). Tāpēc meitenes piedalījās kā priekšlēcēji, atklājot sacensības. Un jāsaka , ka ņemot vērā to, ka abas meitenes Rišnovā pirmo reizi kāpa uz tādas jaudas tramplīna – Kamila un Alise godam rādīja ko prot - ar 44 un 45 metriem tāliem lēcieniem varētu sastādīt konkurenci daudzām sacensību dalībniecēm. Šarlote pirmajā Karpatu kausa sacensību dienā ar 57 un 61,5 m tāliem lēcieniem izcīnīja 3. vietu, savukārt 30-ajā septembrī izdevās rādīt 2 lieliskus lēcienus lidojot 61,5 m un kāpt uz 2. goda pjedestāla pakāpiena. Elizabete Karpatu kausa pirmajā dienā ierindojās 9. vietā, bet otrajā dienā izdevās uzlabot sniegumu un pakāpties uz 8. vietu. Puišu konkurencē Martins Cīrulis, kuram šīs ir pirmās tik liela mēroga sacensības, startēja savu iespēju robežās rādot labu sniegumu - pirmajā dienā ieņemot 27. pozīciju, bet otrajā sacensību dienā pakāpjoties par 3 pozīcijām uz augšu.

1 un 2 oktobrī notika FIS kauss - pirmajā sacensību dienā Šarlotei diemžēl nācās piedzīvot diskvalifikāciju, taču nokārtojot visas formalitātes otrajā sacensību dienā rādot lielisku sniegumu ar 72 un 71,5 m tāliem lēcieniem uz 90 m jaudas tramplīna Šarlote ierindojās 5. Vietā kas ir liels sasniegums tāda mēroga sacensībās. Elizabete Stankēviča FIS kausa pirmajā dienā izcīnīja augsto 7. vietu, otrajā dienā tik labi neveicās un viņa ierindojās 10. vietu. Taču tika sasniegts personīgais sacensību rekords -68m.

Vīru konkurencē FIS kausā no Latvijas startēja Martins Cīrulis un Kristaps Nežborts. Martins pirmajā sacensību dienā ierindojās 63. pozīcijā, otrajā dienā pakāpās par divām uz augšu ierindojoties 61. vietā. Savukārt Kristaps pirmajā dienā izcīnīja 55. Vietu, bet otrajā dienā uzlabojot savu sniegumu pakāpās uz 52. vietu.