ski.lv logo
Šodienas laika prognoze Rīgai
Temp.: 4°C
Vējš: 7m/s

Jaunumi

14 • 12 • 2015

PK Davosā pārtrūkst norvēģu uzvaru gājiens, B.Dēlī un citi priecīgi

Saistītā informācija

Pagājušajās brīvdienās pazīstamajā Šveices pilsētā Davosā tika aizvadīts trešais šīs sezonas pasaules kausa posms distanču slēpošanā, kas ietvēra distanci brīvajā stilā ar intervāla startu sestdien un sprintu brīvajā stilā svētdien. Distancē kārtējās uzvaras izcīnīja Martins Jonsruds Sunbī un Terēze Juhauga (abi Norvēģija), bet svētdien sprintā pirmo reizi šajā sezonā pārtrūka norvēģu uzvaras gājiens, jo nepārspēti palika itālis Frederiko Pelegrīnī un zviedriete Stīna Nilsone. Par šādu faktu bija priecīgi ne tikai citu valstu pārstāvji, bet arī pašu norvēģu leģendārais distanču slēpotājs Bjerns Dēlī.

Distancē vēl saglabājās “sarkanbaltzilo” dominance

Sestdien joprojām dominēja “sarkanbaltzilie”, tikai šoreiz norvēģi nebija vienīgie, jo vīru konkurencē 30km distancē starp pagaidām spēcīgākās Skandināvu valsts pārstāvjiem galvgalī bija arī pāris franči, kuru karogā ir tās pašas trīs krāsas kā norvēģiem. Pirmo deviņu vietu ieguvēji pārstāvēja tikai Norvēģiju (seši) un Franciju (trīs), bet desmitnieku noslēdza labākais no mājiniekiem Toni Livers, jo Kolonja pagaidām rāda nestabilitāti, iegūtajām vietām pirmajos trīs posmos svārstoties no 3. līdz 27. Uzvaras laurus atkal plūca Sunbī, taču “bārdainā vikinga” pārsvars šoreiz nebija tik nospiedošs, un vispār uzvaras nosargāšanā viņš bija pateicīgs Rētam un Nortugam (savā ziņā neierasti, jo bieži Sunbī ir dusmīgs uz Nortugu par citu izmantošanu, taču tai pat laikā arī Nortugam jābūt pateicīgam Sunbī, aiz kura muguras Nortugs no trešā desmita beigu vietām kāpās uz augšu līdz 6.vietai – aut.piez.). Distances beigu trešdaļā viņi “atdeva parādu” Sunbī un palīdzēja. Kā atzina pats pasaules kausa līderis, tad uzņemtais temps bijis par ātru un beigās sākuši zust spēki.

Pēc 10 mēnešu pārtraukuma uz pjedestāla kāpa Moriss Maņifikā, kuram, starp citu, Davosa ir iecienīta, jo pirms tam jau trīs reizes tur bijis trijniekā. Tikmēr pagājušā gada uzvarētājs Anderšs Glērsens šoreiz kāpa uz pjedestāla zemākā pakāpiena. Vēl vienam francūzim, piekto vietu ieguvušajam Žanam Markam Giajāram Davosa ir tuva, jo pēdējo reizi sešiniekā viņš pēdējo reizi bija tieši šajā Šveices pilsētā. Trīsdesmitniekā turpina nostabilizēties 2010.gada pasaules čempions U23 grupā rumānis Pauls Pepene (24.vieta). Pagaidām ar otro desmitu samierinās vadošie krievi, bet krietni sliktāk par viņiem iet zviedriem, jo tomēr PK šosezon vēl nedebitēja pieteiktais Markuss Helners, bet vienīgais no Zviedrijas četrdesmitniekā bija 21.vietu ieguvušais Daniels Rikardsons. Nepadodas arī vairākas reizes ļoti augstas vietas ieguvušais 42 gadus vecais Sergejs Dolidovičs. Jūlijā Madonā rolellslēpošanas pasaules kausa posmā uzvarējušajam baltkrievu veterānam pusminūte pietrūka līdz trīsdesmitniekam.

Sievietēm 15km pirmās piecas bija norvēģietes ar Juhaugu priekšgalā. Vengas (viņas gaitās gandrīz biatlonā iedzīšanā aizgāja Furkāds, bet varbūt francūzis to speciāli darīja, ar it kā pāragru došanos finiša taisnē, lai izjauktu konkurentu koncentrēšanos – aut.piez.) trešo vietu var uzskatīt par ierastu, bet tomēr priekšā finišējušās Olimpiskās vicečempiones sprintā Estbergas 2.vieta, neskatoties uz iepriekšējiem viņas labiem rezultātiem, tomēr ir neliels pārsteigums. Jau stafetē iepriekšējā posmā zviedriete Šarlote Kalla parādīja, ka nav labākajā formā, un Davosā to apliecināja vēlreiz, palikdama tikai 7.vietā. Ne tik augstu kā Lillehammerā bija jaunā čehiete Petra Novakova, bet gan jau sešinieks (vai pat kaut kas augstāks) neizpaliks vēl kādu reizi. Mainīgi rezultāti jūlijā Madonā pasaules kausā rollerslēpošanā godalgotas vietas ieguvušajām baltkrievietēm – J.Tihonova 25.vietā, I.Lukoņina pēdējā 46.vietā, kamēr sprintā svētdien V.Kaminskaja ierindojās 53.vietā, apsteidzot 43 dalībnieces. 

Sprints ieviesa korekcijas, pārtraucot norvēģu uzvaru šajā sezonā

Un pirmā, kas pārtrauca norvēģu dominanci, bija Stīna Nilsone, jo sievietēm fināls bija kā aprasti agrāk nekā vīriešiem, kur nepārspēts palika itālis Federiko Pelegrīnī. Jau pusfinālā zviedriete parādīja lielisku taktiku un arī tehniku pēdējā pagriezienā, izvirzoties no trešās pozīcijas priekšplānā, un ko līdzīgu paveica arī finālā, kad šķita, ka Maikenas Fallas rāviens dažus simtus metrus pirms finiša būs bijis izšķirošais. Pasaules vicečempione individuālajā un komandu sprintā un pasaules čempione juniorēm beidzot tika pie ilgi gaidītās uzvaras pieaugušo konkurencē augstākajā līmenī, atstājot aiz sevis otrajā un trešajā vietā Soču Olimpisko spēļu zelta un sudraba medaļu ieguvējas Fallu un Estbergu.

Pelegrīnī parādīja meistarību un tika pie ceturtās uzvaras sprintā, atkārtojot pagājušā gada panākumu Davosā, kad 25 gadus vecajam itālim nāca pirmā uzvara pieaugušo vecumā, jo pirms diviem gadiem bija apliecinājis savu pārākumu U23 grupā. Vienīgais, kas viņu varēja pārspēt un to arī izdarīja pusfinālā, bija Sergejs Ustjugovs, bet krievu slēpotājs fināla vidū nokrita, tomēr nodemonstrēja cīnītāja raksturu un spēja ne tikai neatpalikt no pārējiem finālistiem, bet apsteigt vienu un izcīnīt 5.vietā.

Tāpat līdz trešajai vietai “aizkapājās” gan ceturtdaļfinālā, gan pusfinālā nūju salūšanu un mainīšanu piedzīvojušais norvēģis, šīs sezonas pirmā sprinta uzvarētājs Sondre Fosli, kurš pirmās divas izslēgšanas kārtas pārvarēja kā “veiksmīgais zaudētājs”. Liela diena bija britiem, jo pirmo reizi pusfinālā PK iekļuva Engrū Jangs, izcīnot 9.vietu (par viņu un vēl dažiem tuvākajās dienās būs atsevišķs raksts kādā interesantā sakarībā – aut.piez.). Tajā pašā dienā, par ko jau rakstīju, kalnu slēpošanā cits brits Deivs Raidings arī ar 12.vietu sasniedza labāko karjeras rezultātu.

Saguruši pēc sestdienas 30km distances kvalifikāciju nepārvarēja Peters Nortugs un Dario Kolonja, taču pārsteidza tādu izteikto sprinteru kā Emīla Jonsona, Ņikitas Krjukova, Ansi Pentsinena palikšana ārpus ceturtdaļfināla. Izslēgšanas braucienos iekļuva Ula Vigens Hatestāds, bet nupat par tēvu kļuvušais Olimpiskais čempions tikai pāris dienas ir atpakaļ normālā treniņa režīmā. Mūsu ziemeļu kaimiņi pagaidām neko ievērības cienīgu nerāda. Labākais no viņiem ar 48.vietu bija pirms pāris gadiem FIS sacensībās Priekuļos uzvarējušais Sims Sellis, bet pasaules čempionāta finālists Peters Kummels palika 56.vietā.

Neskatoties uz to, ka pārtrūka tautiešu uzvaras gājiens, priecīgs bija Bjerns Dēlī, kuru, slēpojam sacensību laikā pa trasi, varējām redzēt sestdien tiešraides laikā. Viņš atzina, ka slēpošanai vajadzīga interese, aizrautība, tāpēc labi, ka Pelegrīnī un Nilsone uzvarēja. Tas nāks par labu ne tikai visiem, bet arī mums pašiem. Pašu Dēlī finiša taisnē Lillehameras spēlēs pārspēja itālis Fauners, un ar to murgu viņš ilgi cīnījās, bet tagad kā īsts vīrs spēj uzslavēt itāļus, kuriem viņš apredz ļoti labu stafetes komandu 2017.gadā pasaules čempionātā Lahti, un slēpošanas leģenda neizslēdz Nortuga un Pelegrīnī dueli pēdējā posmā.

Tikmēr otrajā vietā palikusī Falla atzinīgi izteicās par Nilsoni un atzina, ka ļoti labi saprot zviedrietes vēlmi uzvarēt, atceroties pati sevi. “Stīna ir brīnišķīga, pozitīva un jauka meitene, un esmu priecīga par viņas uzvara,” atzina otrajā vietā palikusī olimpiskā čempione.

Citi Latvijā startējuši turpina sasniegt augstus rezultātus

Jau iepriekš rakstīju, ka Pasaules kausa otrajā posmā Lillehammerē trijniekā iekļuva trīs Skandināvijas kausā Madonā startējušie. Davosā ne gluži trijniekā, bet sešiniekā un citās augstās vietās bija citi slēpotāji, kuri startējuši pie mums. 

Pirms diviem gadiem Skandināvijas kausa posmā Madonā 5 un 10km desmitniekā netikusī amerikāniete Sofija Kaldvela tāpat kā Olimpiskajās spēlēs 2014.gadā sprintā aizcīnījās līdz finālam, kur “noplīsa” un ieņēma sesto vietu gluži kā Sočos. Arī vīriem finālā iekļuva un sestajā vietā palika pagājušajā gadā Madonā uzvarējušais norvēģis Hovards Taugbols. PK rollerslēpošanā dominējusī un jūlijā Madonā trīs uzvaras izcīnījusī zviedriete Lina Semskāra tikai sprintā atzīstami startē (21.vieta), bet distancē netiek trīsdesmitniekā. 

Ar vietām, laikiem var detalizēti iepazīties data.fis-ski.com.

Ivars Bācis

Pellegrino does it again in Davos! Perfectly timed finish for win over Gros 2nd, Fossli 3rd #davosnordic #fiscrosscountry

Posted by FIS Cross-Country Skiing on Sunday, December 13, 2015

17 Komentāri

Andri, tu uz basketbolu pārej? :)
Šodien Dienā:

"Gailītis VEF Rīga basketbolistus vadīs vismaz līdz šīs sezonas beigām"

http://www.diena.lv/sports/basketbols/gailitis-vef-riga-basketbolistus-vadis-vismaz-lidz-sis-sezonas-beigam-14122882

14 • 12 • 2015 / 18:11
Es tad labāk pāreju uz litrabolu nekē trenēju basketbolistus (tizleņus-kā pateica Digna no LOV). Pašreiz labāk jūtos slēpojošo dāmu sabiedrība (Inga un Vineta) saulaino Dolomītu apkārtnē.
Andris Gailītis
14 • 12 • 2015 / 21:30
Nu tu gan Andris nostādīja Dignu neveiklā situācijā. Jācer, ka basketbolisti visdrīzāk nelasa infoski, jo pašiem nedienas. Nu tak nemet tas Porziņģis. Ko nu tagad darīt. TV un radio bezmaz vai kā reklāmu laiž. Sāk jau likties ka Latvijā kartupeļi neizaugs vai govis pienu noraus, ja šim tā neveiksies. Bet ne jau viņā vaina. Šis jau pats malacis. Bet tak tas basketbola lobijs un bizness neļauj tautai atslābt. Bet mums viss otrādi . Ne sniega, ne teicamu rezultātu. Tikai jācer .....

14 • 12 • 2015 / 22:11
Par daudz to Pidriņķi reklamē rītos, pa dienu un vakarā, it kā nekā cita nebūtu. Valsti un valodu noniecināja, izlasei EČ uzspļāva, priekš tam tad par tādu tik daudz rakstīt un ziņot. Nu un, ka māk labi basketbolu spēlēt.
Pievēršamies slēpošanai.

15 • 12 • 2015 / 10:05
Bet es domāju, ka anonīmie komentētāji tikai slēpotājus tik dikti neieredz :)
Miljonus apgrozoša industrija pārējiem loģiski var nepatikt, bet ja laimētos tur nokļūt, arī katru vakaru pa krogiem dzīvotos.
Starp citu, kur visvairāk ir sasnidzis? Izskatās, vēl pāris dieniņas noturēsies
Gundars Patmalnieks
15 • 12 • 2015 / 10:39
Padalies ar info. Kur var slēpot?

15 • 12 • 2015 / 17:02
Madonā var paslēpot ar krūmu slēpēm... Viss Madonā notiek.

15 • 12 • 2015 / 18:34
LSS birojā var paslēpot tur esot nopirkts sniegs par 50 tūkstošiem :D

16 • 12 • 2015 / 10:44
Indulis priekš sevis labi noskrien PK sprintu. Lai sokas uzlabot rezultātu arī turpmāk!
no Toblahas
20 • 12 • 2015 / 17:26
Ko šajā sakarā saka statistika Ivar?

20 • 12 • 2015 / 21:55
Alpu kausā Hohfilcenē sestdien labi nostartējis Raimo, U18 grupā 4.vieta.
Malacis, malači arī smērētāji, sasmērēt tādiem laika apstākļiem un tādam sniegam super.
Bet Raimo tā turpināt, cīnīties un kāpt augsāk, un augstāk.
Līdzjutējs
21 • 12 • 2015 / 21:06
Kuri smērētāji bija???

22 • 12 • 2015 / 11:47
Slēpes smērēja un arī trasē atbalstija Gailītis un Korsunovs
lai slīd
22 • 12 • 2015 / 15:50
Ivars laikam pārmeties uz kalnu slēpošanu, neredzu rakstus par distančniekiem.

22 • 12 • 2015 / 15:52
Andrim un Reinim paldies no slēpotāju faniem.

22 • 12 • 2015 / 22:01
Ivaram tagad laikam ir jākomentē dejošana. Tagad kaut kāds palielāks pasākums

22 • 12 • 2015 / 22:02
Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem:
Draugiem.lv pase
Facebook.com pase
Google.com pase
Atbalstītāji
Atbalstītāji

Latvijas Slēpošanas federācijas informatīvais portāls infoski.lv