ski.lv logo
Šodienas laika prognoze Rīgai
Temp.: 17°C
Vējš: 3m/s

Jaunumi

24 • 09 • 2016

Latvija PK rollerslēpošanā sezonas kopvērtējumā 5.vietā, apsteidzot Norvēģiju

Septembra vidū ar pēdējo posmu Itālijas pilsētā Trento noslēdzās 2016.gada sezona Pasaules kausam distanču slēpošanas vasaras paveidā – rollerslēpošanai. Divdesmit divu nāciju vidū Latvija ne tikai iekļuva desmitniekā, bet ieņēma augsto piekto vietu, tikai par 16 punktiem piekāpjoties 4.vietu ieguvušajai Ukrainai, bet tūlīt aiz sevis sestajā vietā atstājot Norvēģiju. Tikmēr par uzvarētājiem kļuva otra Skandināvijas valsts Zviedrija, kas aiz sevis pirmajā trijniekā atstāja citas slēpošanas lielvalstis Krieviju un Itāliju. Nenoliedzami, Latvijas piektā vieta ir labs panākums, taču, ņemot vērā visus apstākļus ap šīs sezonas Pasaules kausu rollerslēpošanā, tas nav nekāds pārsteigums.

Pasaules kausa 2016.gada sezona sākās ar pirmo posmu jūlija pašā sākumā Horvātijā, tad turpinājās augustā ar diviem posmiem Zviedrijā un pie mums Madonā, bet noslēdzās ar ceturto posmu septembrī Itālijā.  Kopumā šajā sezonā bija 12 starti, bet tā kā Madonas posms bija arī “mini tūre”, tad šajā posmā startējušajiem bija iespējas tikt vēl pie dubultajiem bonusa punktiem. Pie mums Latvijā PK rollerslēpošanā notika jau ceturto reizi, bet pēdējā laikā tas bija otro gadu pēc kārtas. Toties šī sezona bija pirmā, kurā mūsu slēpotāji piedalījās visos posmos, kas arī nospēlēja lielu lomu, lai Latvija iekļūtu labāko nāciju vidū. Konkrētas valsts punktus veidoja katra tās pārstāvja iegūtie punkti. Paralēli pieaugušajiem sacentās arī juniori, kuru rezultāti arī tika ņemti vērā.

Ņemot vērā iepriekšējās sezonas, kā arī pirmajā posmā Horvātijā uzrādītos rezultātus, bija skaidrs, ka par godalgotajām vietām cīnīsies tās pašas trīs valstis – Zviedrija, Itālija un Krievija. Ar atsevišķiem izņēmumiem, atskaitot sprintus, pārējos startos distancē dominēja Zviedrijas pārstāvji, kuri pēc pirmajiem trim posmiem bija iekrājuši milzīgu pārsvaru, faktiski jau nodrošinot uzvaru kopvērtējumā. Tāpēc arī pēc neveiksmīgā sprinta Itālijā un Krievijas labā veikuma šajā posmā kopumā, zviedri tik un tā ar iegūtajiem 4952 punktiem samērā droši svinēja uzvaru sezonas kopvērtējumā. Tikmēr Krievijas slēpotāji, kuriem bija ļoti labs sākums un varens nobeigums, ar 4644 punktiem ieņēma otro vietu, par 218 punktiem apsteidzot trešo vietu ieguvušos itāļus.

No šīm trim nācijām pazīstamākie slēpotāji vīriešu konkurencē, kas regulāri startēja, ir vienreiz pasaules kausa posmā sprintā divdesmitniekā tikušais zviedrs Robins Norums, divreiz Pasaules kausa posmos distance divdesmitniekā tikušais krievs Antons Šatagins, vairākas reizes trijniekā Maratona kausa posmos trijniekā tikušais itālis Simone Paredi, kā arī tikai vienā posmā manītie Jorgens Brinks (trīskārtējais Vasaloppet uzvarētājs, divkārtējais pasaules čempionāta bronzas medaļas ieguvējs un pasaules kausa posma uzvarētājs) un sodu par dopinga lietošanu izcietušais, 2006.gada Olimpiskais čempions Jevgēņijs Dementjevs, bet no sievietēm varētu minēt divu medaļu ieguvēja pasaules čempionātos stafetēs Britu Norgrēnu-Johansenu  no Zviedrijas un pasaules čempionāta 7.vietas ieguvēju Ladu Ņesterenko no Ukrainas.

Pirmajā posmā Horvātijā un mazā dalībnieču skaita dēļ arī Zviedrijā labus punktus pieaugušo grupā nopelnīja Inga Dauškāne (saskaņā ar atbildīgā par distanču slēpošanu sniegtās informācijas bija runāts, ka Inga Dauškāne startēs arī pēdējā posmā Itālijā. Tas viņai būtu ļāvis no astotās vietas kopvērtējumā mierīgi iekļūt sešiniekā. Starp citu, Inga kopā ar R.Vīgantu, P.Eiduku un arī savu ģimeni atradās Itālijā, bet startēšanai nebija gatavojusies), taču neapšaubāmi vērtīgāko devumu mums sarūpēja juniori, kuru vidū, protams, jāizceļ meistarību un kvalitāti rādošie mūsu trīs labākie šā vecuma pārstāvji – Raimo Vīgants, Patrīcija Eiduka un Kitija Auziņa. Viņi priecēja ar iekļūšanu trijniekā vai izcīnītajām vietām labāko sešiniekā. Līdz kopvērtējuma trijniekam Latvijai ar nopelnītajiem 2000 punktiem ir milzīga starpība – vairāk nekā 2400 punkti, bet ar 4.vietu ieguvušo Ukrainu mūs šķir niecīga atstarpe – 16 punkti, kas ir viena sportista 15.vieta kādā vienā startā. Līdz ar to žēl, ka Raimo Vīgantam sanāca satraumēties pirmajā dienā Zviedrijā, kā arī tas, ka pirmajos divos posmos netika uzaicināta piedalīties Patrīcija Eiduka. 

Slēpošanas lielvalsts Norvēģija palika sestie. Un ne šosezon vien viņiem tāda necila vieta, bet tas ir likumsakarīgi, ņemto vērā, ka sieviešu konkurencē ne pieaugušajām, ne juniorēm nestartēja neviena norvēģiete, pieaugušo grupā vīriešiem startēja trīs, katram piedaloties ne vairāk kā divos vai trijos startos no kopumā divpadsmit, tā kā ar galvenā norvēģu “vilcēja” – junioros sprintā dominējušā Sigurda Reigstāga – punktiem ir krietni par maz. Turpat cieši aiz norvēģiem palika vēl divas slēpošanā augstus panākumus guvušās valstis – Vācija un Francija, kurām līdzīga situācija kā norvēģiem.  Igaunija, kas bija pārstāvēta tikai pirmajā posmā Horvātijā, ierindojās 16.vietā.

Ivars Bācis

10 Komentāri

Video ar Raimo Vīgantu sprinta B finālā PK Trento: https://youtu.be/TsbdZGHofz4?list=PLQtQckXWbFl5eyw3RimfD8i9mtBA893W9
25 • 09 • 2016 / 16:56
Izskatās pēc Vrubļevska pasūtījuma publiskot presē šo inf....

26 • 09 • 2016 / 16:04
Izskatās pēc Vrubļevska pasūtījuma publiskot presē šo inf....

26 • 09 • 2016 / 16:04
Aizvadītajā svētdienā Raimo Vīgants labi nostartējis junioru grupā Igaunjījas pilsētā Tartu.
Tā turpināt.

27 • 09 • 2016 / 16:08
Un tas ka Paula visos posmos nostartēja, atnesot punktus, jau nav jāpiemin...

29 • 09 • 2016 / 19:32
Tas tiešām ir pieminēšanas vērts-pēdējo vietu karaliene-bija jau laiks apzināties savu līmeni un nebāzties katrā caurumā. Tak muļķim pat skaidrs,ka PK un PČ nav viņas līmenis,tik Bergfeldi to nesaprot(?) un nekautrējas vēl LSS naudu tur notriekt. Visos posmos nostartēja-tagad ir ātrākā meiča Latvijā,ne??lol :))))

30 • 09 • 2016 / 16:53
Kaut kāds ārprāts. atrauga atmodies. Paulai ģimene visu apmaksā bet viedoklis tomēr kaut kāds jāatvemj. šodien ziņu portālos nebūsi žulti izlicis kā nākās

30 • 09 • 2016 / 18:37
Nu ja tā skatamies tad PK posmos tur vispār nebija jabrauc un jātērē LSS līdzekļi, labi Raimo un Eiduka OK, bet ko tur darija Dauškāne un Brirdis nav skaidrs, protams, ja brauc pa savu naudu tad lai brauc kurš vēlas.
Bet domāju ka tautai ļoti gribētos redzēt, kas brauca par LSS naudu un to arī vajadzētu publiskost, jo LSS ir sabiedriska organizācija un vieņiem būtu atklāti jāparāda kā tērē sportistu nopelnīto naudu.
Lai zinam un nav jāzīlē un jāapvaimo tie kas brauc par saviem līdzekļiem.

30 • 09 • 2016 / 19:15
Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem:
Draugiem.lv pase
Facebook.com pase
Google.com pase
Atbalstītāji
Atbalstītāji

Latvijas Slēpošanas federācijas informatīvais portāls infoski.lv