Temp.: 4°C
Vējš: 3m/s

04 • 02 • 2015

Slēpotājam Indulim Bikšem pasaules junioru čempionātā vēsturisks panākums

Pasaules čempionātā junioriem un U23 grupai distanču slēpošanā, kas norisinās Almati Kazahstānā, junioriem 10km distancē brīvajā stilā ar intervāla startu teicami nostartējis mūsu izlases līderis Indulis Bikše, kurš 84 dalībnieku vidū izcīnīja 17.vietu, dalot šo vietu ar Norvēģijas 2014.gada junioru vicečempionu šajā distancē un sasniedzot Latvijas slēpotāju augstāko vietu čempionātos. Visu goda pjedestālu aizņēma Krievijas slēpotāji, Aleksejam Červotkinam izcīnot uzvaru. Juniorēm 5km no 67 dalībniecēm 62.vietā palika Kitija Auziņa, bet uzvarēja pasaules kausa posmos un “Tour de ski” divas reizes startējusī vāciete Viktorija Karla.

10km slidsolī bija galvenā distance, uz kuru tika likts uzsvars mūsu komandas līderim un vienīgajai cerībai uz augstu vietu čempionātā Indulim Bikšem. Pērn 10km klasiskajā stilā viņš ieņēma 59.vietu. Šogad mērķis bija trīsdesmitnieks. Distances pašu pirmo daļu Indulis uzsāka ļoti ātrā tempā, pie 1,7km uzrādot 8.laiku un no līdera atpaliekot 4,7 sekundes. Tas ļoti priecēja, taču tai pat laikā radīja bažas, vai nav par ātru sākts un beigās “nenoplīsīs”. Pēc pusdistances jeb pirmā apļa (5km) mūsu slēpotājs līderim jau zaudēja 52 sekundes, taču atradās joprojām augstajā 22.vietā. kad otrā apļa pirmajā pusē pie 6,7km atzīmes viņš no līdera atpalika 1:19,5 un bija jau ārpus trīsdesmitnieka (31.vietā), bažas par strauju kritumu pieņēmās spēkā. Taču, madonietis spēja saņemties un pēdējos trīs kilometros atrast spēkus. Viņš ne tikai atgriezās atpakaļ trīsdesmitniekā, bet pat divdesmitniekā. Tā ir otrā reize, kad kāds Latvijas distanču slēpotājs pasaules junioru čempionātā ir trīsdesmitniekā, bet pirmā reize divdesmitniekā (pirms 11 gadiem Norvēģijā 24.vietā bija Valts Eiduks – aut.piez.). Šo var uzskatīt par otro lielāko Latvijas panākumu slēpošanā aiz Rinalda Kostjukova 2009.gadā Eiropas Jaunatnes Olimpiskajā festivālā sprintā izcīnītās bronzas medaļas.

Indulis 10km distanci veica 25:27,3 un izcīnīja 17.vietu (93 FIS punkti), kas priekš Latvijas slēpošanas ziemas sportu pamatveidā, kurā FIS rangā ir vairāki tūkstoši slēpotāju, ir lielisks panākums. Indulis 17.vietu dalīja ar Norvēģijas pagājušā gada vicečempionu šajā distancē un čempionu 15km klasikā Joahnnesu Klēbo, kurš vakar sprintā izcīnīja bronzas medaļas. Aiz mūsu slēpotāja palika visi četri pārstāvji no tādām distanču slēpošanas lielvalstīm kā Somija, Šveice, Kanāda, Vācija, Itālija. Lielisks panākums arī igauņiem, kuru labākais pārstāvis Kārels Korge noslēpoja par 20 sekundēm ātrāk nekā Indulis un ieņēma 13.vietu, bet pārējie divi igauņi ierindojās 47. un 74.vietā. Savukārt Lietuvas pārstāvis Stepans Terentjevs, kas pārsvarā ir bijis priekšā Indulim, šoreiz pavisam švaki nostartēja un palika 78.vietā (+4:46), vienu vietu un 14 sekundes priekšā mūsu otram pārstāvim Jānim Šņoriņam.

Visu goda pjedestālu aizņēma Krievijas slēpotāji. Uzvaru svinēja pagājušā gada vicečempions skiatlonā Aleksejs Červotkins, kas distanci veica 23:36,4 un par 16 sekundēm apsteidza Denisu Spicovu, bet vēl 18 sekundes lēnāks bija Aleksandrs Bakanovs, kas pagājušā gada vasarā Madonā FIS rollerslēpošanā startējušām krievu slēpotājam bija jau otrā medaļa no diviem startiem Almati.

Treneris un tēvs Zintis Bikše, protams, bija priecīgs par Induļa panākumu. Viņš ir ņēmis laiku, bet nemaz nenojautis, ka dēlam ir tik labs rezultāts. Zintis atzina, ka pēdējos kilometros savā ziņā “piepalīdzējis” viens no norvēģiem, aiz kura Indulis ir mēģinājis turēties. Igauņi, neskatoties uz augsto 13.vietu, kas pēdējos gados ir visaugstākā vieta junioriem mūsu ziemeļu kaimiņiem (2012.gadā 6.veita 15km klasikā bija Karelam Tamjarvam, bet tas bija U23 grupā – aut.piez.), esot staigājuši apkārt sadrūmuši, bet pie mūsējiem nākuši un apsveikuši dažu lielvalstu treneri.

Tikmēr mūsu abām meitenēm atkal ļoti vājš starts. 5km distancē jau pēc pirmās kontrolatzīmes 1,7km no 67 dalībniecēm Latvijas pārstāves bija ārpus sešdesmitnieka, Kitijai Auziņai no līderes atpaliekot 1:10 un uzrādot 62.laiku, bet Vinetai Pētersonei slēpojot vēl par 20 sekundēm lēnāk un atrodoties 65.pozīcijā. Atlikušajos 3,3km mūsējo temps bija lēns un viņas zaudēja vēl dažas minūtes, paliekot turpat ārpus sešdesmitnieka. Kitija 5km veica 17:02,2 un no uzvarētājas atpalika 3:35,5, ierindojoties 62.vietā un nopelnot 248,46 FIS punktus, kas par aptuveni 50 sliktāk nekā iepriekšējās lielākajā sacensībās pirms diviem gadiem Eiropas Jaunatnes Olimpiskajā festivālā. Vineta Pētersone bija par 24 sekundēm lēnāka un palika 64.vietā, apsteidzot tās pašas trīs dalībnieces, ko sprintā.

Distanci veicot 13;26,09 un tuvākās divas konkurentes apsteidzot par 5 sekundēm, par čempioni kļuva Viktorija Karla, bet ļoti līdzīgajā cīņā par sudrabu divu Krievijas slēpotāju starpā Anastasija Sedova par pussekundi apsteidza Natāliju Ņeprajevu.

Piektdien paredzēts skiatlons, kur pirmā puse distances jāveic klasiskajā stilā, bet otra slidsolī. Junioriem 20km, bet juniorēm 10km.

Ivars Bācis

IMG_9281.JPG
Indulis Bikše

21 Komentāri

Beidzot priecīga ziņa distanču slēpošanā. Malacis Indulis.

04 • 02 • 2015 / 11:57
Rīgas domes sporta portāls
04 • 02 • 2015 / 12:18
Vienkārši lieliska, sen gaidīta laba ziņa distanču slēpošanā!:))
Apsveicu Induli, paldies, ka to izdarīji, attaisnoji ne tikai klusās cerības, bet arī patīkami pārsteidzi! Super!:))

04 • 02 • 2015 / 14:54
Sagaidījām!:)) No sirds apsveicu Induli, viņa treneri - tēvu un mūs visus ar šo burvīgo panākumu Latvijai:) Paldies Jums, un arī Ivaram:)
Fantastiski!!!:D
04 • 02 • 2015 / 14:59
tiešām malacis Indulis. sveicu ar labu rezultātu.
Jānis
04 • 02 • 2015 / 15:20
Super, ļoti labi. Apsveicu visus kas iesaistīti! Jācer ka visi paliks pie zemes un turpinās tikpat progresīvi strādāt.

04 • 02 • 2015 / 15:34
Rezultāts lielisks, bet iepriekšējais pareizi pateicis, ka jāpaliek pie zemes un jāturpina cītīgi strādāt un progresēt.

04 • 02 • 2015 / 21:45
Visu cieņu un lai veicas!!! Un apsveiksim arī Jēkabu Nākumu, viņam šodien dzimšanas diena!!! Urā!!!
Andis
04 • 02 • 2015 / 21:47
Super! Prieks gan par Induli, gan Zinti !!!

04 • 02 • 2015 / 23:14
Malacis,beidzot laba vieta un vadoties no iepriekšējā raksta par U23 nākošgad cerība arī šajā grupā,redz ko nozīmē ,kad junioros kāds noturas līdz galam savā vecuma grupā.

05 • 02 • 2015 / 11:08
Skiatlona 35.vieta.
kazahs
05 • 02 • 2015 / 22:50
Šodien atkal labs rezultāts skialtonā. "Kazahs" vakar gandrīz uzminējis Induļa vietu.
interesanti
06 • 02 • 2015 / 08:56
Vieta pieklājīga. varbūt ne to ko gadīja no viņa un arī uz ko bija noskaņojies pats. Bet sports ir sports.Aizvakardienas starts arī uzlika atbildības slogu. Tomēr ja skatamies , ka 3 krievi milzīgā atrāvienā no 4.v. norvēģa un paskatamies kādu valstu pārstāvji ir aiz Induļa un blakus., tad manuprāt sekmīgs starts uz vispārēja līmeņa ažiotāžas ap distanču slēpotāju startiem EJOFaa un tml. Neapšaubāmi jāapsveic Induli, Zinti un pārējos, kuri līdzdarbojās, lai būtu šādi un labāki rezultāti.