ski.lv logo
Šodienas laika prognoze Rīgai
Temp.: -2°C
Vējš: 0m/s

Jaunumi

07 • 08 • 2014

Siguldā varēs iegūt izglītību distanču slēpošanā

Līdz ar Siguldas Sporta un aktīvās atpūtas centra uzbūvēšanu Siguldas Sporta skola ir licencējusi gan pamata, gan vidējās izglītības pakāpes profesionālās ievirzes sporta izglītības distanču slēpošanas programmu. Līdz ar to Siguldas Sporta skolā, sākot ar jauno mācību gadu, bērni un jaunieši varēs trenēties ne tikai basketbola, badmintona, kalnu slēpošanas, dambretes, vieglatlētikas nodaļās, bet arī distanču slēpošanas nodaļā.

Jaunizveidotajā Distanču slēpošanas nodaļā strādās divi Siguldas novadā zināmi sportisti un treneri – bijušais Latvijas izlases biatlonists, 2006.gada Turīnas olimpisko spēļu dalībnieks Raivis Zīmelis un līdz šim vairāk ar orientēšanās sportu un dažādu skriešanas sacensību organizēšanu saistītais Kaspars Kārkliņš.

Distanču slēpošanas treneris Raivis Zīmelis jau iepriekšējā sezonā vadīja distanču slēpošanas nodarbības biedrībā „A2”, un turpmāk jaunie sportisti iekļausies Siguldas Sporta skolā, apgūstot profesionālo izglītības programmu, kuru absolvējot būs iespēja saņemt diplomu, lai izglītību turpinātu kādā no izglītības iestādēm ar sporta novirzienu.

Siguldas novada Domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics: "Atklājot jauno Siguldas Sporta un aktīvās atpūtas centru, ir radīti nepieciešamie priekšnosacījumi distanču slēpošanas attīstībai Siguldas novadā. Izveidotā mākslīgā seguma distanču slēpošanas trase ļaus skolēniem aizvadīt treniņus uz sniega ilgāku laika posmu, iegūstot labāku fizisko sagatavotību nekā citviet Latvijā. Sporta izglītībai Siguldas novadā ir piešķirta īpaša nozīme, jo jau 1.septembrī Siguldas pilsētas vidusskolā skolēni uzsāks mācības sporta novirziena 1.s klasē. Bērnu izaugsmes pamatā ir vispusīga attīstība, kur fiziskā sagatavotība ir viena no nākotnes veiksmes atslēgām. Distanču slēpošana ir viens no demokrātiskākajiem un fiziskās sagatavotības nodrošināšanas vispusīgākajiem sporta veidiem."

Treniņgrupas distanču slēpošanas nodaļā tiks komplektētas 7-15 gadus veciem audzēkņiem. Treniņi notiks Siguldas Sporta un aktīvās atpūtas centrā Puķu ielā 4, Siguldas pilsētas stadionā, kā arī Siguldas Sporta skolas sporta zālē.

Raksts pārpublicēts no portāla www.sportacentrs.com (oriģināls: http://sportacentrs.com/ziemas_sports/06082014-sigulda_vares_iegut_izglitibu_distancu_sl)


IMG_1312.jpg
Siguldas distanču slēpošanas trase. Foto: Sigulda.lv

2 Komentāri

18 gadigie ari ir pie Zimelim.
Siguldietis
07 • 08 • 2014 / 20:18
Interesanta ideja. bet ja gribi iekļut piemēram lspa, tad viņiem pietiks tavus rezultatus un vairāk tie neskatās. budžeta tur nav un jēgas no ta visa arī nav jo par naudam tevi un ta un ta pieņiems.
Sigita
08 • 08 • 2014 / 11:57
Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem:
Draugiem.lv pase
Facebook.com pase
Google.com pase
Atbalstītāji
Atbalstītāji

Latvijas Slēpošanas federācijas informatīvais portāls infoski.lv