ski.lv logo
Šodienas laika prognoze Rīgai
Temp.: 29°C
Vējš: 4m/s

Jaunumi

06 • 11 • 2014

Rīt Siguldā sākas Pasaules sprints slēpošanā uz trenažiera

Jau rīt Siguldā Siguldas Sporta un aktīvās atpūtas centra distanču slēpošanas trases stadionā sāksies visai interesantas un neparastas Pasaules sprinta distanču slēpošanas sacensības, kas Latvijā notiks pirmo reizi un norisināsies trīs dienas līdz pat svētdienai ieskaitot. Neparastais ir tas, ka klasiskās slēpošanas uz sniega vai rolleriem pa asfaltu vietā būs slēpošanas sacensības uz trenažiera. Tāpat kā daudzviet pasaulē arī Siguldā būs novietoti “Ski Erg” trenažieri, uz kuriem būs jāveic distance 1000m garumā. Jebkurš interesents varēs startēt sev piemērotā laikā jebkurā no šīm trim dienām. Pieteikties var jau tagad vai arī sacensību dienā uz vietas.  Sacensību sākums piektdien plkst.14:00, bet sestdien un svētdien 10:00.

Šāda veida slēpošanas sprinta sacensības uz trenažiera pasaulē tiek rīkotas kopš 2009.gadā, tādēļ šogad daudzās valstīs tās notiks jau sesto reizi, savukārt, Latvijā tā būs pirmā reize. Tāpēc vēl jau vairāk ar lielu interesi tiek gaidīta mūsējo pieteikšanās un spēju demonstrēšana. Tā kā sacensības nenotiks trasē, bet uz speciāla trenažiera, kur pārsvarā noslogotas ir rokas un ķermeņa augšdaļa. Līdz ar to piedalīties var ne tikai distanču slēpotāji, kuri šādu trenažieri izmanto treniņu procesā, bet pilnīgi jebkurš, kam sportiskās aktivitātes nav svešas un kam ir vēlme pārbaudīt savus spēkus. Tā ir iespēja sacensties gan ar sev līdzīgajiem, gan arī sportistiem.

Sacensības notiks uz diviem trenažieriem, dodot iespēju gan vienlaicīgi sacensties ar vēl kādu savā starpā, gan savu uzrādīto laiku vēlāk salīdzināt ar citās pasaules valstīs startējušajiem. “Ski Erg” trenažieri jau tika novietoti pirms pāris nedēļām, tā kā vairāki jau ir izmantojuši iespēju pamēģināt un patrenēties, bet arī tie, kas nav mēģinājuši, var droši piedalīties, jo nav jau nekas pārāk sarežģīts, turklāt nav garā distance, bet sprints 1km, kas katram ir pa spēkam.

Dalībnieki tiks dalīti vīriešu un sieviešu grupās pa vecumiem, sākot ar jaunāko U12 grupu, un tad pa katru desmitu uz augšu, bet vecākā grupa būs pat virs 100 gadiem. Apbalvoti tiks labākie katrā vecumā grupā. Savukārt specbalva no Siguldas Sporta un aktīvās atpūtas centra tiks labākajam rezultātam sieviešu un vīriešu absolūtajā vērtējumā, kas sasniegts Siguldā. Pagājušajā gadā piedalījās nedaudz zem 1000 dalībniekiem, no kuriem 521 vīrietis un 407 sievietes. Visvairāk dalībnieku startēja pašā jaunākajā U12 grupā, bet viskuplākā pārstāvniecība valstu ziņā bija vērojama Vācijai un ASV. Dāmām labākie laiki pērn bija ap 3:45- 3:50, bet vīriešiem labākie uz šī trenažiera 1km veica 3:05 – 3:08.

Katram trenažierim ir speciāls dators, kurā var ieprogrammēt sev vēlamo un atbilstošo slodzi “slēpojuma” laikā. Jo lielāka pretestība, jo lēnāki atkārtojumi, taču garāka veiktā virtuālā distance katrā šādā imitētā distanču slēpošanas “atspērienā” ar rokām.

Iepriekš diezgan kuplā skaitā piedalījušies arī mūsu ziemeļu kaimiņi igauņi, starp kuriem pagājušā gadā ar rezultātu 3:17 labākais bija Vahurs Tepans, kuru mēs atceramies pēc uzvaras FIS sacensībās Priekuļos 2011.gadā 10km klasiskajā stilā, bet no igauņu dāmām labāko rezultātu 4:09 uzrādīja Aiki Lāneotsa. Cerams, ka mūsējie šogad arī būs gana aktīvi, un kāpēc lai nepamēģinātu vismaz šādā veidā pārspēt mūsu spēcīgos ziemeļu kaimiņus.

Ivars Bācis

skierg_Zimelis.jpg

5 Komentāri

Pierunāji:)

06 • 11 • 2014 / 19:51
Pierunāji:)

06 • 11 • 2014 / 19:51
Rekordi, rekordi, .... norvēgija! http://instagram.com/p/vI6zGIqLuz/
Jānis
08 • 11 • 2014 / 20:38
Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem:
Draugiem.lv pase
Facebook.com pase
Google.com pase
Atbalstītāji
Atbalstītāji

Latvijas Slēpošanas federācijas informatīvais portāls infoski.lv