ski.lv logo
Šodienas laika prognoze Rīgai
Temp.: 21°C
Vējš: 3m/s

Jaunumi

27 • 01 • 2015

Rīgas čempionātā sprintā dāmu finālos vairāki kritieni

Pagājušās nedēļas nogalē Uzvaras parkā Rīgā tika aizvadīts Rīgas čempionāts un jaunatnes meistarsacīkstes distanču slēpošanā, ko rīkoja Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sporta un jaunatnes pārvalde sadarbībā ar Latvijas slēpošanas savienību. Laika apstākļi sacensībām bija abi, turklāt organizatori bija parūpējušies par to, lai nebūtu jāmaksā dalības maksa. Taču, neskatoties uz to, atsaucība bija maza un dalībnieku skaits nebija liels – nedaudz tikai virs pussimta. Neiztika arī bez sprinta fināliem raksturīgajiem kritieniem, kas izmainīja godalgoto vietu sadalījumu divos dāmu finālos.

Slēpotāji vairākās grupās un dažādā vecumā sacentās sprintā brīvajā stilā. Sākumā bija jāveic divi kvalifikācijas braucieni, no kuriem ieskaitē finālistu noskaidrošanai tika ņemts labākais laiks no šiem diviem kvalifikācijas slēpojumiem. Tā kā nevienā grupā nebija vairāk par sešiem dalībniekiem, kuri no kvalifikācijas iekļūst fināla, tad neviens “izkrist” nevarēja un daži kvalifikāciju izmantoja kā iesildīšanos. Arī dalībnieku sastāvs, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, nebija ne tuvu tik spēcīgs, jo pagājušajā gadā kopā ar Rīgas čempionātu un atklātajām meistarsacīkstēm norisinājās “Pārdaugavas sprints”, un tad, piemēram, lai tiktu finālā bija jāpieliek visas pūles, jo daži Latvijas čempionātos augstas vietas ieguvušajiem neizdevās iekļūt finālā, bet lielāko daļu no fināla sešinieka veidoja pasaules čempionātos startējušie. Līdz ar to, šogad elites grupas īsti nebija.

Ātrākos laikus 500m aplī vīriešiem kvalifikācijā, kur slēpoja pa vienam ar intervāla startu, uzrādīja Kaspars Zudrags (1:10,19), Viesturs Dumpis (1:10,44) un Kārlis Fogelis (1:12,39), bet dāmām vienīgā, kas spēja zem 1;20 izbraukt, bija Inga Mauliņa (1:19,78), bet nākamās ātrākās bija Katrīna Pāvula (1:23,46) un Kitija Stesele (1:25,65). Finālos, neskaitot divas pašas jaunākās grupas meitenēm un puišiem, bija jāveic divi apļi, tātad kopā 1000m. Tā kā viņi bija atšķirīgās grupās, tad izpalika divu ātrāko kvalifikācijas laiku uzrādītāju duelis finālā. Kaspars Zudrags pārliecinoši uzvarēja savā grupā (TV2), aiz sevis atstājot Ritvaru Rācenāju, kurš pēdējos 200m apsteidza visu laiku otrajā vietā slēpojošo un beigās pieplīsušo Vilmāru Bukšu. Tikmēr EV grupā ātrākais bija Viesturs Dumpis, kurš aiz sevis atstāja vienīgo V15 grupas pārstāvi Kārli Fogeli un Lauri Bernānu.

Vecākajā grupā vīriem (TV3) uzvaru svinēja Aivars Gabliks, kuram centās līdzi turēt otrās vietas ieguvējs Vladimirs Juhmičuks, bet uz trešo vietu ieguvu Dzintars Melbārdis.

Dāmām ES grupā finālā bija gaidāma interese, vai Katrīna Pāvula spēs noturēties līdzi Ingai Mauliņa un sarūpēt sprinta finišu. Fināla sākumā vadībā izvirzījās Katrīna Pāvula, taču aptuveni 150m pēc starta trases izdangātākajā vietā, kur bija izveidojusies sniega putra 50m garumā, piedzīvoja kritienu. Vadību pārņēma pagājušā gada trešās vietas ieguvēja Inga Mauliņa, kas izcīnīja pārliecinošu uzvaru, bet Katrīnas mēģinājums aizsniegties līdz otrajai vietai neizdevās un nācās samierināties ar trešo vietu, jo otro pozīciju spēja nosargāt Rūta Patmalniece. ST grupā dāmām uzvaru svinēja Kitija Stesele, kas aiz sevis otrajā vietā atstāja pagājušā gada uzvarētāju Guntu Pēdu, bet trešo vietu ieguva Inga Stabulniece, līdz ar to nodrošinot interesantu sakritību, ka pirmajā trijniekā iekļuva 28.datumos Vārda dienu svinošās dāmas (Kitija 28.jūnijs, Gunta 28.marts un Inga 28.decembris – aut.piez.).

Andris Alniņš pārspēj Artūru Dīci tikai par 0,01s
Andris Alniņš pārspēj Artūru Dīci tikai par 0,01s

Meitenēm S14 grupā pārliecinoši pirmā bija Laura Kvāle, bet divas citas SS “Arkādija” pārstāves Adele Spigovska un Loreta Roze ieņēma attiecīgi otro un trešo vietu. Puišiem šajā grupā pagājušā gada panākumu atkārtoja un uzvaru izcīnīja Rūdolfs Zosārs, kuram lielu daļu distances aizmugurē turējās otro vietu ieguvušais Kristiāns Križmanis, bet pareizu taktiku izvēlējušais Oļģerts Grudulis finālā pakāpās uz trešo vietu.

Puišiem V12 grupā divu puišu duelī Haralds Arnis bija pārāks par Aleksandru Ļūļi. bet meitenēm gan bija aizraujoša cīņa, kur neiztika bez kritieniem gan sākumā, gan beigās. Pēc starta vadībā bija Patrīcija Kaminska, bet tieši tajā pašā izdangātajā vietā, kur krita Katrīna Pāvula, kritienu piedzīvoja Patrīcija. Tobrīd līderpozīcijās izvirzījās Katrīna Rudus un vadību nosargāja līdz pat finišam, izcīnot uzvaru, bet finiša taisnē, kad pakrita trešajā pozīcijā esošā Monta Rācenāja, ar finiša spurtu Patrīcija Kaminska spēja noķert un pēdējā metrā arī apsteigt Katrīnu Karsu, tādējādi no ceturtās pozīcijas aizsniedzoties līdz otrajai vietai. Šai grupai bija jāslēpo viens aplis.

Pašā jaunākajā grupā pārliecinoši uzvarēja kuplās Bernānu ģimenes pārstāve Karīna, bet stabila otrā un trešā vieta tika Līnai Knodzei un Ulrikai Garisonei. Puišiem uzvarētājs Gustavs Staņa arī bija krietni ātrāks par pārējām. Tikmēr otro vietu ieguva Tomass Osmanis, bet trešo vietu izcīnīja aizrautīgo distanču slēpošanas interesentu Skujenieku ģimenes atvase Krišs. Aiz trijnieka ceturtajā vietā ierindojās jaunākais dalībnieks Emīls Krampe, kurš cenšas piemēru ņemt no sava brāļa Bruno un māsas Samantas, kuri Rīgas čempionātā uzvarēja pērn, bet šogad nepiedalījās, jo tajā dienā labus rezultātus uzrādīja Swedbank kausā Igaunijā. 

7 Komentāri

Kas taa par seetas gonku?

27 • 01 • 2015 / 16:11
Ta bija viena no :) Bez LAT čempionātiem un SCAN kausu pārējās visasjau ir sētas gonkas pa lielam :)

27 • 01 • 2015 / 16:17
Tā jau labi noorganizētas sacensības, turklāt bez maksas.

27 • 01 • 2015 / 16:30
Sacensības tiešām bija labi noorganizētas, žēl ka maz dalībnieki :(

27 • 01 • 2015 / 16:33
Malači tie, kas nepaslinkoja un papildus sestdienas mačiem arī svētdien piedalījās.

27 • 01 • 2015 / 16:40
LTV
29 • 01 • 2015 / 11:47
Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem:
Draugiem.lv pase
Facebook.com pase
Google.com pase
Atbalstītāji
Atbalstītāji

Latvijas Slēpošanas federācijas informatīvais portāls infoski.lv