infoski logo
Šodienas laika prognoze Rīgai
Temp.: -2°C
Vējš: 4m/s

Jaunumi

21 • 09 • 2015

Pasaules kausa posms rollerslēpošanā sākts ar 7.vietu sprintā

Saistītā informācija

Pasaules kausa posmā rollerslēpošanā, kas norisinās Trento (Itālija), junioru konkurencē 200 metru sprintā brīvajā stilā ceturtdaļfinālā iekļuva un 7.vietu izcīnīja Madonas Bērnu un jaunatnes sporta skolas audzēknis Raimo Vīgants. Par uzvarētāju ļoti sīvā cīņā kļuva Krievijas pārstāvis Denis Kozlovs. Krievijai uzvaras arī abās dāmu grupās – juniorēm un pieaugušajām, bet vīriešiem visu godalgoto pjedestālu aizņēma mājinieki itāļi.

Sestdien Itālijas pilsētā Trento ar sprintu sākās pasaules kausa rollerslēpošanā noslēdzošais trešais posms, kurā piedalījās arī Latvijas pārstāvji. Pirmajā dienā 200m sprintā brīvajā stilā junioriem puišiem (1995.-1999.g.) no abiem mūsējiem startēja tikai Raimo Vīgants, kuram konkurenci sastādīja 18 slēpotāji no piecām valstīm. 1999.g. dzimušais Raimo bija otrs jaunākais dalībnieks, bet lielāko vairumu veidoja 19995. un 1996.gadā dzimušie juniori.

Kvalifikācijā madonietis uzrādīja 7.laiku, līderim zaudējot 0,6 sekundes, un viegli tika labāko sešpadsmit vidū astotdaļfinālā, kur jau sākās tā saucamie izslēgšanas braucieni, bet šoreiz pēc ierastās sistēmas, t.i., pa divi katrā braucienā, uzvarētājam tiekot nākamā kārtā. Astotdaļfinālā Pasaules kausa posma Madonā sprinta uzvarētājam Raimo Vīgantam pretī stājās vēl viens toreiz fināla četriniekā iekļuvušais un trešo vietu izcīnījušais Markus Fredriksons, kurš kvalifikācijā bija uzrādījis 10.laiku. Ar zviedru, kurš tomēr ir spēcīgāks distancēs, arī šoreiz Daiņa Vuškāna audzēknis tika galā un iekļuva ceturtdaļfināla astotniekā, kur viņam pretī stājās viens no ātrākajiem junioru sprinteriem itālis Frančesko Bekkis, kuram Madonā uzvarēt finālā liedza salauztā nūja startā un kritiens otrajā distances pusē. Lai arī favorīts bija itālis, tomēr R.Vīgants izrādīja ļoti sīvu pretestību, abiem finišējot vienlaicīgi. Pēc fotofiniša noskatīšanās, tiesneši priekšroku deva mājiniekam, kurš iekļuva pusfinālā. No pusfināla četriniekā neiekļuvušajiem slēpotajiem R.Vīgantam bija trešais labākais kvalifikācijas laiks, tāpēc 5.-8.vietas sadalē madonietim tika piešķirta 7.vieta – tūlīt aiz sešinieku noslēdzošā zviedra Alfrēda Buskvista, kurš savukārt Madonā bija uzreiz aiz Raimo otrajā vietā.

Finālā Vīganta “pāridarītājs” Bekkis ļoti līdzīgi cīnījās ar Denisu Kozlovu, abiem arī finišējot vienlaikus. Šoreiz pēc fotofiniša noskatīšanās itālim veiksme neuzspīdēja, un nācās samierināties ar otro vietu. Mazajā finālā jeb cīņā par 3.vietu divu Krievijas slēpotāju starpā pārāks bija Vadims Andrejs. No pirmā četrinieka visi ir izteikti rollerslēpotāji, kas ziemā vai nu vispār nestartē, vai arī startē ļoti reti.

Raimo Vīgants padalījās ar iespaidiem par savu startu. “Visi spēcīgākie krievi un itāļi bija šeit, tāpēc 7.vieta, domājams, ka tomēr bija labs rezultāts, jo finālbraucienos tikos ar 2 spēcīgiem braucējiem – Markusu Fredriksonu un Frančesko Bekki, kurš, protams, ir krietni stiprāks sprinteris kā es, bet finālā tikai ar fotofiniša palīdzību tika noteikts, kurš tika tālāk. Protams, tas bija viņš, bet galu galā priekš pieredzes bija labi, un rezultāts arī nav slikts, jo Madona itālis bija krietni stiprāks par mani, bet šeit vairs ne.”

Juniorēm pēc starta sākumā līdere bija itāliete Lisa Bolzana, taču saminstinoties pati pielaida kļūdiņu trases vidus daļā, ļaujot uzvarēt Krievijas izlases pārstāvei Olgai Letuševai un tādējādi atkārtojot iznākumu pirms diviem mēnešiem Madonā. Bolzanai neizdevās neformālā konkurencē “Itālija pret Krieviju” izlīdzināt rezultātu uzvaru skaitu ziņā, ļaujot Krievijai pirmajā dienā uzvarēt ar 3:1, jo arī sieviešu konkurencē ātrākā bija Marija Privežentseva, kas finālā apsteidza Latvijā bieži startējušo baltkrievieti Valencinu Kaminskaju. Junioru konkurencē piedalījās arī Paula Bergfelde, bet no 15 dalībniecēm rīdziniecei neizdevās nevienu apsteigt.

Vienīgo uzvaru itāļiem atnesa Frančesko vecākais brālis Emanuels Bekkis, kurš finālā pārspēja trīskārtējo pasaules čempionu Alesio Berlandu, līdz ar to triumfējot sprintā visos trijos pasaules kausa posmos. Cīņā par trešo vietu, apsteidzot norvēģi Ragnaru Andresenu, pilnu mājinieku pjedestālu nodrošināja Emanuels Sbabo.

Par svētdienas sacensībām nākamajā rakstā.

Ivars Bācis

Pasaules kausa posms rollerslēpošanā sākts ar 7.vietu sprintā

Pasaules kausa posms rollerslēpošanā sākts ar 7.vietu sprintā

Pasaules kausa posms rollerslēpošanā sākts ar 7.vietu sprintā

3 Komentāri

Prieks par Raimo. Sīva cīņa. Un apstākļi viņam nebija tik pateicīgi kā Madonā - pret kalnu, kur vajaf vairāk spēku nekā kustību biežumu.

21 • 09 • 2015 / 21:57
Arī 7.vieta ir laba tādā konkurencē.

22 • 09 • 2015 / 08:28
Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem:
Draugiem.lv pase
Facebook.com pase
Google.com pase
Atbalstītāji
Atbalstītāji

Latvijas Slēpošanas federācijas informatīvais portāls infoski.lv