infoski logo
Šodienas laika prognoze Rīgai
Temp.: -7°C
Vējš: 2m/s

Jaunumi

18 • 04 • 2015

P.Nortugam trīs izvēles varianti; biatlons nav aktuāls

Saistītā informācija

Pagājušajā nedēļā beidzās Norvēģijas Slēpošanas federācijas un pasaules vadošā distanču slēpotāja Petera Nortuga noslēgtais līgums, kas ļāva Nortugam pārstāvēt savu valsti pasaules čempionātā un pasaules kausa posmos, neskatoties uz to, ka titulētajam slēpotājam ir līgums ar personīgo sponsoru, kas konkurē ar slēpošanas federācijas atbalstītājiem.  Kas būs tālāk? Vai Nortugs tiks piespiests iesaistīties izlasē? Vai paliks pasaules kausa apritē? Vai viņš izbeigs līgumattiecības ar sponsoru “Coop”? Vai viņš gatavosies “Tour de ski” vai varbūt Vasaloppet? Tamlīdzīgi jautājumi rodas, un uz tiem pagaidām nav skaidras atbildes, taču viens, kas gan ir skaidrs, ņemot vērā paša sportista pausto Norvēģijas medijam NRK (valsts apraides kompānija un lielākais mediju organizācija Norvēģijā) – biatlons viņu neinteresē, un uz to viņš noteikti negrasās pāriet.

Šajās dienās Oslo Nortuga menedžeris ir ticies ar distanču slēpošanas šefu Ogi Šinstadu, lai izvērtētu pagājušo sezonu, kas noslēdzās ar Petera Nortuga četriem zeltiem pasaules čempionātā Falunā. Protams, neizpalika arī pati galvenā tēma – nākotne, bet, kā Norvēģijas medijiem ir teikušas abas iesaistītās puses, uz vairākiem jautājumiem atbildes nav skaidras. Līdz ar to joprojām paliek miglā tīts viss, kas saistās ar Nortuga 2015./2016.gada slēpošanas sezonu. Pašam sportistam ir jānāk klajā ar skaidru vēlmi par nākotni, kādās slēpošanas sacensības viņš grib uzvarēt nākošajā sezonā.

Pāriešana uz biatlonu Nortugu neinteresē

Interesants varētu šķist variants pamēģināt kaut ko jaunu – gatavoties pasaules čempionātam biatlonā, kas nākošajā gadā notiks viņa dzimtenē leģendārajā Holmenkollenā. NRK rīcībā ir informācija, ka Nortuga atbalsta komandā ir bijušas sarunas par šādu tēmu, taču savai atbalsta komandai viņš visticamāk ir sniedzis tādu pašu atbildi kā NRK, kad medijs pēc pasaules kausa posma martā Oslo 50km distancē jautāja titulētajam slēpotājam par iespējamu gatavošanos biatlonam, tad Nortuga reakcija bijusi tāda, it kā viņam būtu pavaicāts, vai viņš negrib pāriet uz tramplīnlēkšanu vai ātrslidsošanu. Vispār jau saprotami, jo kurš tad sevi cienošs augsta līmeņa slēpotājs gribētu pāriet uz biatlonu. Šādu iespēju varētu izmantot tie slēpotāji, kas saprot, ka slēpošanā nav spējīgi iet uz augšu, mēģinot meklēt laimi biatlonā un cerot, ka būs kādu vietu augstāk, ja konkurenti nesašauj precīzi un pašam sanāk bez kļūdām sašaut. Līdz pasaules čempionātam biatlonā Holmenkollenā paliek mazāk par 11 mēnešiem, un nav reāli 13 zeltu medaļu īpašniekam pasaules čempionātos distanču slēpošanā šādā īsā periodā pārkvalificēties un uztrenēt šaušanu, lai varētu pienācīgi nostartēt biatlonā, t.i., iegūt kādu medaļu, jo tāda līmeņa un panākumiem bagātam slēpotājam kā Nortugam pat 4. vai 7.vieta, kas mums būtu ļoti labs panākums, nav vajadzīga. Nerunājot nemaz par padsmitajā vai tālākajām vietām. Un biatlonā konkurence ir ļoti liela. Spēcīgu un līdzvērtīgu biatlonistu ir ļoti daudz, tā kā slēpotājus nekāda medusmaize tur negaida. Taču tas šoreiz nav svarīgi, jo ļoti liela loma izvēles izdarīšanā ir paša sportista vēlmei, un šajā gadījumā tā it nemaz nav tendēta biatlona virzienā.

Trīs alternatīvas

Līdz ar to nākamajā sezonā, kurā nav ne pasaules čempionāta vai Olimpiskās spēles, Peteram Nortugam paliek trīs varianti jeb alternatīvas:
1)    Pilnībā gatavoties pasaules kausiem, “”Tour de ski” un jaunajai vairāku etapu slēpojuma tūrei Kanādā;
2)    Kombinējot pasaules kausa posmus un maratona distanču jeb Worldloppet posmus;
3)    Pilnībā koncentrēties uz “Ski Classics” un maratona distancēm.

Marta beigās otrajā daļā Norvēģijas čempionāta daļā Petera tēvs Jons Nortugs izteicās, ka nākošajā sezonā vecākais dēls visticamāk izvēlēsies maratona distances  (Peteram ir vēl divi jaunāki brāļi, viens no kuriem ir pasaules kausa posmā sprintā Otepē uzvarējušais un pasaules čempionātā sprintā finālā iekļuvušais Tomass, kurš pirms diviem gadiem piedalījās arī Skandināvijas kausā Madonā, labprāt aprunājoties ar Latvijas slēpošanas interesentiem – aut.piez.).

Pats Peters cenšas izvairīties no jautājumiem par nākošo sezonu, bet janvāri pēc “Tour de ski” viņš izteicās, ka vilina jaunā Kanādas tūre.

Nortugs nav paudis vēlmi izbeigt attiecības ar personisko sponsoru “Coop”. Tā kā “Coop” ir tirgus konkurents Norvēģijas Slēpošanas federācijas atbalstītājiem, tad saskaņā ar noteikumiem izlases dalībniekiem nevar būt līgumi ar atbalstītājiem, kas konkurē ar izlases atbalstītājiem.

Kaut arī Šinstads ir izteicies, ka izlase mierīgi iztiks bez Nortuga, tomēr viņš izlasei ir vajadzīgs, tā vismaz ir teicis valsts izlases vadītājs Vidars Lēvhus. Nortuga menedžeris sniedza informāciju, ka nākošās nedēļas laikā tiks dota atbilde par to, ko Peters Nortugs vēlas darīt nākošajā sezonā - vai paliks izlasē un startēs pasaules kausa posmos, vai arī pāries uz maratonu distancēm.

Izmantotie resursi: www.nrk.no

8 Komentāri

Izcili labi uzrakstīts, paldies autoram:)

18 • 04 • 2015 / 11:00
Pareizi, kads vel tur biatlons tadam slepotajam.

18 • 04 • 2015 / 16:02
LSS, lūdzu novāciet biatlona sadaļu, ja nespējat to uzturēt. Nafig jums tas bija vajadzīgs, ja nespējat to uzturēt?
biatlonists
19 • 04 • 2015 / 22:59
Domāju Nortugs ir pasaules kausos vajadzīgs kā tēls, kā personība, kura līdzdalība neapšaubāmi padara slēpošanu skatāmu, ja viņs aizies maratonos, tad TV būs reti redzams.

21 • 04 • 2015 / 21:07
Kamēr Nortugam trīs izvēles, tikmēr Kristina Steira ir izvēlējusies pielikt punktu.

27 • 04 • 2015 / 16:52
Kamēr Nortugam trīs izvēles, tikmēr Kristina Steira ir izvēlējusies pielikt punktu.

27 • 04 • 2015 / 16:52
Kamēr Nortugs domā kādas ir viņa izvēles un izvēlas labāko, tikmēr izlasē iekļauts viņš nav :) Loģiski diezgan.

29 • 04 • 2015 / 12:07
Ja negrib darboties pēc izlases noteikumiem, tad ir brīvs. Bet gan jau vienosies rudenī vai arī nākošgad, kad nāks PČ sezona. Un kā munms ar tiem laimes meklētājiem biatlonā? :) Cik tad pārgājuši?

02 • 05 • 2015 / 09:11
Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem:
Draugiem.lv pase
Facebook.com pase
Google.com pase
Atbalstītāji
Atbalstītāji

Latvijas Slēpošanas federācijas informatīvais portāls infoski.lv