infoski logo
Šodienas laika prognoze Rīgai
Temp.: 15°C
Vējš: 6m/s

Jaunumi

12 • 01 • 2015

O.Muižnieks un D.Rasimovičute uzvar slidsolī Priekuļos

Svētdien Priekuļos Latvijas čempionāta pirmajā posmā distanču slēpošanā, kas vienlaikus bija arī FIS sacensības, vīriešiem 10km distancē brīvajā stilā ar intervāla startu pārliecinošu uzvaru Baltijas valstu pārstāvju vidū svinēja alūksnietis Oskars Muižnieks, par vairāk nekā minūti apsteidzot otro vietu ieguvušo lietuviešu labāko biatlonistu Tomasu Kaukenu, bet sešinieku noslēdza Ilmārs Bricis. Tikmēr sievietēm 5km pirmā bija pazīstamā lietuviešu biatloniste Diāna Rasimovičute, bet vislabāk no mūsējām šoreiz nostartēja Patrīcija Eiduka, kura ieņēma trešo vietu.

Otrajā dienā LSS, Cēsu Olimpiskā centra un biedrības “Rollertour” rīkotajā Latvijas čempionāta pirmajā posmā slēpotāji sacentās tajās pašās distancēs – 10km vīrieši un 5km sievietes, bet tikai brīvajā stilā. Dalībnieku skaits bija palicis kuplāks, vīriem uz starta izejot 45, bet dāmām 21 slēpotājai. Organizatori bija parūpējušies šādiem laika apstākļiem sagatavot trasi teicamā stāvoklī, taču daba ieviesa korekcijas, jo vīriešiem sacensību otrajā daļā sāka snigt, tādējādi apgrūtinot apstākļus ar labākiem FIS punktiem beigās startējušajiem un mazinot viņu slēpju slīdāmību. Vīru starts atgādināja 2007.gada pasaules čempionātu Saporo 15km, kad beigu daļā uzsnigušais sniegs izbojāja vairāku favorītu iespējas uzvarēt un kad pie uzvaras izdevās tikt sākuma daļā startējušajam biatlonistam Laršam Bergeram.

Pēc pirmā apļa (2,5km) labāko laiku uzrādīja Oskars Muižnieks, aiz kura trīs un sešas sekundes bija Tomass Kaukenas un Indulis Bikše. Turpinājumā sākuma daļā startējušais Muižnieks savu pārsvaru strauji palielināja un izcīnīja pārliecinošu uzvaru, distanci veicot 25:01,5 un trīs reizes pasaules čempionātā biatlonā 30-niekā iekļuvušo Kaukenu apsteidzot par 1:11, bet vēl par sekundi lēnāks bija trešās vietas ieguvējs igaunis Mortens Priks. Bikše otro dienu pēc kārtas piektajā vietā (+1:41), bet sešinieku noslēdza Ilmārs Bricis (+1:45). Neveiksmīgs starts sanāca Jānim Paipalam, kurš dodoties trasē salauza nūju un pazaudēja daudz laika, lai dabūtu jaunu nūju. Viņš ieņēma 9.vietu (+2:51) un bija trešais Latvijas pārstāvju vidū, bet desmitnieku noslēdza lieliski nostartējušais Matīss Valdbergs, kurš pērn ieņēma tikai 33.vietu un nebija pat piecpadsmitniekā mūsējo vidū.

Oskaram Muižniekam šis starts atnesa trīskāršu panākumu. Pirmkārt, tā bija viņa pirmā uzvara FIS sacensībās, otrkārt, pirmā uzvara arī Latvijas čempionātā distanču slēpošanā pieaugušo grupā un, treškārt, pirmo reizi karjerā alūksnietis nopelnīja zem 100 FIS punktiem – 73,10 punkti. Protams, laika apstākļi piepalīdzēja šādā pārliecinošā uzvarā, taču Oskars tik un tā parādīja, ka ir daudz labākā formā nekā pirms nedēļas Latvijas kausā biatlonā, kur viņš 15km masu startā Kaukenam tīri slēpošanā bija zaudējis vairākas minūtes.

Sievietēm Latvijas pārstāvju sastāvu bija pastiprinājusi Inga Paškovska, taču otro dienu pēc kārtas Latvijai uzvarēt bija faktiski neiespējami, jo dalībnieku rindās bija parādījusies 4 reizes Olimpiskajās spēlēs biatlonā 30-niekā iekļuvusī Diāna Rasimovičute, kura FIS sacensībās Latvijā startēja pirmo reizi. Lai arī viņa vairs nav tādā formā kā kādreiz, tomēr izcīnīja uzvaru ar nedaudz vairāk kā pusminūtes pārsvaru (38 sekundes), distanci veicot 14:20,5. Līdzvērtīga sanāca cīņa par otru vietu starp divām jaunākajām sacensību dalībniecēm no S18 grupas – Patrīciju Eiduku un igaunieti Stīnu Līsu Trū. Pēc pirmā apļa jeb pusdistances par 5 sekundēm priekšā bija Patrīcija, bet otrajā aplī igauniete bija ātrāka un beigās par sešām sekundēm apsteidza mūsu slēpotāju, kura otro dienu pēc kārtas nopelnīja priekš sevis vienreizējus punktus – 183 FIS punktus.

Pēc 2,5km otrajā vietā vēl bija Inga Paškovska, 12 sekundes atpaliekot no līderes un par tik pat esot priekšā P.Eidukai, taču otrajā aplī Inga kļuva strauji lēnāka un beigās palika ceturtā (+1:00), Patrīcijai zaudējot 15 sekundes. Trešā Latvijas pārstāvju vidū bija Natālija Kovaļova (+1:54), kura noslēdza sešinieku. Pirmās dienas uzvarētāja klasiskajā stilā Krista Razgale šoreiz neiekļuva pat desmitniekā, ieņemot tikai 12.vietu un no uzvarētājas atpaliekot 2:23, taču savā S18 grupā Latvijas čempionātā viņai 2.vieta. Sestdien pēdējā vietā palikusī brazīliete svētdien slidsolī spēja apsteigt divas Latvijas pārstāves un Rasimovičutei viņa zaudēja 5:39.


5 Komentāri

Interesanti rezultāti... un paldies Ivaram:)

12 • 01 • 2015 / 20:48
Sniedziņš pamainīja līderus

13 • 01 • 2015 / 13:00
Sniegs noteikti ietekmēja rezultātus. Tā notiek reiz;ēm.

13 • 01 • 2015 / 16:34
Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem:
Draugiem.lv pase
Facebook.com pase
Twitter.com pase
Google.com pase
Atbalstītāji
Atbalstītāji

Latvijas Slēpošanas federācijas informatīvais portāls infoski.lv