ski.lv logo
Šodienas laika prognoze Rīgai
Temp.: 19°C
Vējš: 3m/s

Jaunumi

22 • 10 • 2015

Novembra sākumā otro reizi Latvijā “Ski Erg” Pasaules sprints uz distanču slēpošanas trenažiera

No 6. līdz 8.novembrim Siguldas Sporta un aktīvās atpūtas centrā otro gadu pēc kārtas norisināsies "Ski Erg” Pasaules sprints distanču slēpošanā, kas ir sacensības uz speciāla distanču slēpotājiem paredzēta trenažiera. Katram dalībniekam būs jāveic viena kilometra distance, cenšoties uzrādīt pēc iespējas ātrāku laiku.

Piecpadsmit dienas palikušas "Ski Erg” Pasaules sprintam distanču slēpošanā uz speciāla trenažiera “Ski Erg Concept 2”, kur pārsvarā noslogotas ir rokas un ķermeņa augšdaļa, dodot iespēju piedalīties ne tikai distanču slēpotājiem, bet pilnīgi jebkuram sportiskam vai aktīva dzīves veida piekritējam. Pasaulē šāda veida sprints un trenažiera notiks jau septīto reizi, bet pie mums, pateicoties siguldiešu aktivitātei, šīs sacensības norisināsies otro gadu pēc kārtas. "Ski Erg” pasaules sprinta mērķis ir popularizēt distanču slēpošanas sporta veidu dažādu vecumu paaudžu vidū, kā arī noteikt spēcīgākos uz “Ski Erg Concept 2” slēpošanas trenažiera visā pasaulē. Tas ir iespējams, jo katram trenažierim ir speciāls dators, kurā var ieprogrammēt sev vēlamo un atbilstošo slodzi “slēpojuma” laikā. Jo lielāka pretestība, jo lēnāki atkārtojumi, taču garāka veiktā virtuālā distance katrā šādā imitētā distanču slēpošanas “atspērienā” ar rokām.

Sacensības risināsies trīs dienu garumā no piektdienas līdz svētdienai, taču tas nenozīmē, ka jāpiedalās visas trīs dienas, jo pietiek arī ar vienu startu. Saskaņā ar noteikumiem katram dalībniekam ir atļauts startēt arī vairākas reizes, bet ieskaitē iet tikai viens rezultāts, taču nevis labākais rezultāts no visiem, bet gan tas, kas sasniegts pēdējā startā. Rezultātus 1000m distancē aprēķina trenažiera dators. Visi rezultāti tiks apkopoti un nosūtīti uz ASV, lai tos pievienotu pasaules kopvērtējumam. Katras grupas labākie saņems balvas no “Isostar”. Vīriešu un sieviešu absolūti ātrākie saņems arī piemiņas balvas no Siguldas Sporta un aktīvās atpūtas centra. Katras grupas trīs labākie pasaulē, saņems balvas no “Ski Erg” ražotājiem.

Līdz ar to būs iespēja atkal salīdzināt, cik labi esam uz kopējā fona pasaulē. Pagājušajā gadā bija diezgan labi rezultāti, jo ātrākais latvietis Aigars Kotāns (Global Fitness), uzrādot laiku 3:17.5, ierindojās 28. vietā pasaulē. Savukārt ātrākā latviešu dāma pagājušajā gadā bija Laura Indrāne no SSK “Bebra”, kas vienā kilometrā uzrādīja laiku 4:19.8 un ieņēma 39. vietu pasaulē. Ar katru gadu rezultāti kļūst labāki, un pērn trīs labākie vīrieši spēja pārsniegt 3 minūšu robežu. Šogad iespēja kādam no mūsu sportistiem uzrādīt laiku zem 3 minūtēm. Laiks vēl ir, un to var izmanot treniņiem Siguldas Sporta un aktīvās atpūtas centrā, kur ir uzstādīti šie trenažieri. Līdz sacensībām šī trenažiera izmantošanai 15% atlaide no cenrāža.

Pagājušajā gadā trīs dienu laikā iespēju sacensties sprintā uz distanču slēpošanas trenažiera dažādās vecuma grupās izmantoja 47 dalībnieki, no kuriem ceturtā daļa bija sievietes. Piedalījās ne tikai vietējie siguldieši, bet bija ieradušies arī dalībnieki no Rīgas, Mārupes, Vangažiem, Cēsīm, Inešiem un Carnikavas. Šogad dalībnieku skaits varētu tuvoties simtam. Lai arī tās ir sprinta sacensības, tomēr tas prasa arī izturību, un ne vienmēr izdodas līdz beigām noturēt uzņemot tempu. Slēpotāji pagājušās nedēļas beigās startēja tradicionālajā slēpotāju krosā, kas nozīmē, ka kājas ir pastrādājušas un tagad pienākusi kārta rokām.

Dalībnieka pieteikumu sūtīt uz e-pastu: [email protected] vai pa tālr. 67970262. Pieteikumā jānorāda vārds, uzvārds, dzimšanas gads, klubs, pilsēta. Vēlams norādīt arī ierašanās dienu un laiku, lai pie trenažieriem neveidotos rinda.

Ivars Bācis

Novembra sākumā otro reizi Latvijā “Ski Erg” Pasaules sprints uz distanču slēpošanas trenažiera

6 Komentāri

Būtu mums viņu problēmas... :)
Gundars Patmalnieks
27 • 10 • 2015 / 23:29
mums jau arī viņas ir. Tikai Latvijas mērogā.

28 • 10 • 2015 / 15:38
Vispār, biatlons un d.slēpošana, lai arī vizuāli un tehnoloģiski izskatās līdzīgi, ir divi dažādi sporta veidi, ar ļooti atšķirīgām funkcijām. Tātad arī dažādām problēmām. Sevišķi tiem, kuri te nepārtaukti cenšās mērīties gailīšiem, nebūtu slikti šitās lietas salikt pa plauktiņiem
Gundars Patmalnieks
28 • 10 • 2015 / 22:35
privataistreneris.blogspot.com/

profesora Voldemāra Arņa sapņi nepiepildās :)
15 • 11 • 2018 / 12:21
Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem:
Draugiem.lv pase
Facebook.com pase
Google.com pase
Atbalstītāji
Atbalstītāji

Latvijas Slēpošanas federācijas informatīvais portāls infoski.lv