ski.lv logo
Šodienas laika prognoze Rīgai
Temp.: 17°C
Vējš: 0m/s

Jaunumi

19 • 09 • 2015

Noskaidroti ātrākie sprinteri „Sigulda open” rollerslēpošanā

Šodien ar sprintu brīvajā stilā Siguldas aktīvās atpūtas un sporta trasē sākās divu dienu rollerslēpošas sacensības „Sigulda open 2015”, kas pulcēja ne tikai distanču slēpotājus, bet arī citu sporta veidu pārstāvjus, piemēram, kalnu slēpotājus, kas izmēģināja savus spēkus radniecīgajā, bet tai pat laikā ļoti atšķirīgajā sporta veidā. No zināmākajiem vadošajiem Latvijas distanču slēpotājiem uzvaras svinēja U12 grupas līderi Samanta un Bruno Krampes no SS „Arkādija”, bet Open grupā dāmām pirmā bija Latvijas izlases kalnu slēpotāja Ieva Meldere SK „Pantera”.

Paralēli Trento Itālijā notiekošajam Pasaules kausa posmam sprintā brīvajā stilā ar Latvijas pārstāvju dalību, skaistajos un siltajos laika apstākļos Siguldā jaukā gaisotnē uz starta izgāja entuziastiskākie mūsu rollerlslēpotāji, lai noslēgtu vasaras sezonu slēpošanas sacensībās ar slēpēm uz riteņiem, braucot pa asfaltu. Vispirms visu grupu pārstāvji pa vienam veica kvalifikācijas braucienu pa 700m apli, kurā bija viens nobrauciens un kāpums. Atkarībā no dalībnieku skaita grupā tika noteikti vai nu labākie astoņi ceturtdaļfinālisti vai arī četri pusfinālisti, bet dažās grupās, kur startēja divi dalībnieki, rollerslēpotājiem pēc kvalifikācijas nākošā kārta bija uzreiz fināls. Ņemot vērā visu grupu dalībniekus, ātrākos laikus 700m kvalifikācijā sieviešu konkurencē uzrādīja Samanta Krampe (1:41,31), bet vīriešu konkurencē Armands Krampe no V40 grupas, vienīgajam spējot izbraukt zem 1:40 – 1:36;85, savukārt, no jauniešu puišu grupām labāko laiku uzrādīja Marks Vāle (Mazsalacas vsk.). Jauniešiem finālbraucienos bija jāveic ierastāka distance rollerslēpošanas sprintos.

Kuplākais dalībnieku skaits bija jaunākajā puišu V12 grupā (2003.gads un jaunāki), kur sacentās 10 rollerslēpotāji. Pārliecinoši visās kārtās ātrākais bija Bruno Krampe, kurš finālā neatstāja nekādas cerības savam kluba biedram un otrās vietas ieguvējam Robertam Klauģim. Mazajā finālā jeb cīņā par trešo vietu divu mazsalaciešu starpā Mārcis Bērziņš pārspēja Matīsu Puķulauku, kurš par centimetra tiesu ceturtajā ceturtdaļfināla braucienā apsteidza siguldieti Helviju Kārkliņu „A2”, abiem sarūpējot vissīvāko un līdzīgāko cīņu no visiem izslēgšanas kārtu braucieniem. Meitenēm S12 grupā Samanta Krampe bija vienīgā, tāpēc finālā tika salikta kopā ar tēvu un kvalifikācijas labākā laika īpašnieku Armandu Krampi, kurš arī bija vienīgais V40 grupā. Tēva un meitas cīņā virsroku ņēma meita, kurai savus kvalifikācijā izmantotos ātrās rollerslēpes aizdeva gādīgais tēvs.

V14 grupā (2001./2002.g.) jau kvalifikācijā parādīto pārākumu vēlreiz finālā apliecināja Marks Vāle, pārspējot siguldieti un slēpotāju ģimenes atvasi Oskaru Veitu. Tikmēr trešās vietas duelī starp diviem siguldiešiem Valters Jargans bija ātrāks nekā Ronalds Lūkins, kurš vienīgais izmantoja  klasisko stumšanās stilu, sacensību komentētājam piesaucot 2011.gadu pasaules čempionātu Oslo, kad arī brīvā stila sprintā arī viens dalībnieks –venecuēlietis Cēzars Baena – vienīgais brauca klasiskajā solī. Meitenēm finālā Renāte Kārkliņa nodrošināja Mazsalacai otro uzvaru, līdzīgā cīņā pārspējot siguldieti Urzulu Jargani, kura pēc finiša piedzīvoja nepatīkamu kritienu, bet par laimi iztika bez traumām.

Open grupās finālā līdzvērtīgas cīņas nesanāca, jo uzvarētāji bija krietni ātrāki par otrās vietas ieguvējiem. Vīriešiem Jānis Vītols pārspēja Juriju Konovalovu, bet sievietēm abu kalnu slēpotāju starpā pasaules čempionātos startējusī Ieva Meldere apsteidza pasaules kausa posmos skrituļslalomā piedalījušos Martu Garo.

„Sigulda open” sacensībās, kuru norisei palīdz Siguldas novada dome, ir kopvērtējums, un labākie trīs tiks apbalvoti, skaitot kopā šodienas sprintā un rītdienas distancē iegūtās vietas. Uzvarētāji saņems balvas no „Fischer”, bet otrās un trešās vietas ieguvēji balvas no citiem atbalstītājiem.

Ivars Bācis

9 Komentāri

Kāda jēga bija rīkot šīs sacensības , ja Priekuļos bija biatlons. Vai tad par datumiem nevarēja vienoties?

20 • 09 • 2015 / 12:18
Varētu padomāt,ka biatlonisti ir vienīgie,kas brauc ar rolleriem:)

20 • 09 • 2015 / 18:45
Skumji, ka slēpotājiem jāpieskaņo sacensību kalendārs biatlonam, MTB un vēl visam kam... bet tur nu esam nonākuši.

20 • 09 • 2015 / 20:33
Nav nekadam biatlonam japieskanjo.

20 • 09 • 2015 / 20:43
Jāpieskaņo vai nav jāpieskaņo nav mana spriešana, bet nav noslēpums, ka slēpotāju sacensības daļu dalībnieku sastāda biatlonisti. Izskatās ka tomēr vajadzēja saskaņot.

20 • 09 • 2015 / 21:51
Sacensības bija OK,paldies Jānim par sarūpētajām vērtīgajām Fischer balvām!!
Braukšu vēl!
S!
20 • 09 • 2015 / 22:50
Veiti jau vairāk ir orientieristi, bet jā, bieži piedalījušies slēpošanas sacensībās.

21 • 09 • 2015 / 11:30
Kas tie par rezultātiem, kur nevar saprast cik kura grupa braukusi???

21 • 09 • 2015 / 11:39
Ar rolleru sacensībām mums te tā pašvaki iet.Un jā, daudzi no slēpotājiem nākamajā dienā piedalījās Tartu MTB maratona.
jurka
23 • 09 • 2015 / 11:40
Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem:
Draugiem.lv pase
Facebook.com pase
Google.com pase
Atbalstītāji
Atbalstītāji

Latvijas Slēpošanas federācijas informatīvais portāls infoski.lv