infoski logo
Šodienas laika prognoze Rīgai
Temp.: -4°C
Vējš: 2m/s

Jaunumi

17 • 09 • 2015

Nedēļas nogalē “Sigulda open” sacensības rollerslēpošanā

Saistītā informācija

Šo sestdien un svētdien Siguldas Sporta un aktīvās atpūtas centrā norisināsies rollerslēpošanas sacensības “Sigulda open 2015”, kuru ietvaros dažāda vecuma grupu pārstāvji mērosies spēkiem divās disciplīnās – sprintā sestdien un intervāla starta vidēja garuma distancē svētdien. Abas dienas dalībnieki sacentīsies brīvā stila tehnikā. Sacensību atbalstītāji ir parūpējušies par vērtīgām balvām.

Pagājušo svētdien Daugavpilī Stropu trasē tika aizvadīts noslēdzošais Latvijas čempionāta posms rollerslēpošanā, taču ar to rollerslēpošanas sezona nebeidzās, jo šajā nedēļas nogalē ir paredzētas vēl vienas sacensības – “Sigulda open 2015”, kas tad arī būs šīs sezonas distanču slēpošanas vasara paveida (rollerslēpošanas) noslēguma sacensības.

Sacensību pirmajā dienā sestdien dalībnieki noskaidros ātrākos sprinterus. Ja lielākajām grupām gan kvalifikācijā, gan izslēgšanas braucienos jeb finālos būs viena un tā pati distance – 700 metri, tad jaunākajām grupām no SV12 līdz SV16 grupām tā atšķirsies, proti, kvalifikācijā būs jāmēro 700m, bet finālbraucienos tikai 200m. 700m aplis ietvers nobraucienu un kāpumu, bet 200m trase būs līdzena. Izslēgšanas braucieni sāksies ar ceturtdaļfinālu, kurā no kvalifikācijas tiks labākie astoņi. Ja gadījumā kādā no grupām būs mazāk par astoņiem dalībniekiem, tad, piemēram, no 7 vai 6 dalībniekiem kvalifikācijā atlasīs labākos četrus uz pusfinālu, bet, ja būs mazāk par 4 dalībniekiem, tad divi ātrākie kvalifikācijas braucienā tiks finālā. Sākot no ceturtdaļfināla, katrā braucienā būs pa diviem rollerslēpotājiem, uzvarētājiem tiekot nākošajā kārtā.

Šosezon liela daļa slēpotāji rollerslēpošanas sprintā jau ir sacentušies divas reizes – Latvijas čempionāta ietvaros Madonā jūlija beigās un septembra sākumā tradicionālajā Cēsu sprintā. Abas reizes bija 200m sprints, tā kā tagad lielākajām grupām būs iespējas sacensties garākā sprintā, kas ir pa vidu starp ziemas un vasaras sprinta distances garumiem.

Otrajā dienā paredzēta intervāla starta distance brīvajā stilā. Jaunākajām grupām būs viens pilnais aplis 1,2km garumā, bet elites grupa vīriem visgarāko gabalu – astoņus apļus, tātad 9,8km, tikmēr elites dāmām pieci apļi jeb 6km.

Būs arī kopvērtējums, ņemot vērā abās dienās uzrādīto rezultātu. Tiks skaitītas iegūtās vietas, un kuram mazāka summa, tas uzvar. Vienādas summas rezultātā augstāku vietu ieņems tas, kurš būs labāk nostartējis otrajā dienā distancē. Līdz ar to apbalvošana būs par kopvērtējumu. Labākie katrā grupā iegūs vērtīgas balvas no “FISCHER”.

Sacensības rīko “Siguldas Sporta un aktīvās atpūtas centrs” sadarbībā ar  Siguldas novada domi, “FISCHER” un ASICS”.

Ivars Bācis

1 Komentāri

Reģistrācija piektdien līdz 12.00: http://www.ba2.lv/sacensibas/roller2015.php

18 • 09 • 2015 / 08:46
Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem:
Draugiem.lv pase
Facebook.com pase
Google.com pase
Atbalstītāji
Atbalstītāji

Latvijas Slēpošanas federācijas informatīvais portāls infoski.lv