ski.lv logo
Šodienas laika prognoze Rīgai
Temp.: 14°C
Vējš: 0m/s

Jaunumi

22 • 09 • 2015

I.Bikše sešiniekā Pasaules kausa posmā rollerslēpošanā 5km klasikā

Saistītā informācija

Itālijas pilsētā Trento Pasaules kausa trešajā posmā rollerslēpošanā junioriem 5km klasiskā stila distancē ar intervāla startu pret kalnu 24 dalībnieku vidū sesto vietu izcīnīja madonietis Indulis Bikše, kurš uzvarētājam un pašreizējam pasaules junioru čempionam šajā distancē Vadimam Andrejevam no Krievijas zaudēja 43 sekundes. Līdz ar to Zinta Bikšes audzēknis noslēdzošā pasaules kausa posmā rollerslēpošanā ieguva no Latvijas pārstāvjiem augstāko vietu, tiesa, ierindojieties tikai par vienu pozīciju augstāk nekā Raimo Vīgants sprintā.

 Arī otrajā sacensību dienā pasaules kausā junioriem puišiem uz startu izgāja viens Latvijas pārstāvis, jo, kā iepriekš ziņojām, abi mūsējie bija ieplānojuši piedalīties katrs savā disciplīnā – Raimo Vīgants sprintā, bet Indulis Bikše klasiskā stila distancē. Puišiem 5km klasiskā stila distancē sacentās 24 slēpotāji, kas pārstāvēja par vienu valsti vairāk nekā iepriekšējā dienā sprintā, jo klāt nāca divas valstis – Rumānija un Mongolija (ja mongoļi ir tā saucamie “eksotisko” valstu slēpotāji, tad nekādā gadījumā par tādiem nevar uzskatīt rumāņus, kuru sasniegumi ir minēti tālāk rakstā – aut.piez.), bet nost gāja Dānija.

Indulis Bikše 5km distanci klasiskā stilā pret kalnu veica 18:43,0 un tobrīd finišā uzrādīja 4.laiku, tobrīdējam līderim un, kā vēlāk izrādījās, arī uzvarētājam Vadimam Andrejevam zaudēja 43 sekundes. Turpinājumā madonieša laiku par attiecīgi 23 un 9 sekundēm uzlaboja zviedri Alfrēds Buskvists un Markuss Fredriksons, kuri Indulim bija priekšā klasiskā stila distancē arī pasaules kausā Madonā, līdz ar to mūsu sportists nosargāja vietu sešiniekā, beigās ieņemdams sesto vietu un nopelnīdams 108,72 FIS punktus. Ar šādu rezultātu šogad pasaules junioru čempionāta slēpošanā 17.vietas ieguvējs bija apmierināts, jo, neskatoties uz to, ka savās mājās pirms diviem mēnešiem Indulim izdevās izcīnīt 2. un 4.vietu, jāņem vērā, ka Trento tomēr bija nedaudz spēcīgāka konkurence, ieskaitot divus trijniekā iekļuvušos Krievijas slēpotājus (trešā vieta Andrejam Ņišakovam – aut.piez.) un otro vietu izcīnījušo itāli Paulo Venturu, kuri jūlija beigās otrajā posmā Madonā nestartēja. Turklāt pasaules junioru čempionāta slēpošanā 7.vietas ieguvējs Florins Pripiči no Rumānijas palika 10.vietā.

Stiprāku konkurenci piemin arī pats Indulis savā komentārā par startu, atzīstot, ka šonedēļ būs vēl labāka forma un ka nebija gaidījis, ka ar šādu sniegumu uzvarētājam zaudēs tikai 40 sekundes. “Īsti labi vēl nejūtos, bet uz pasaules čempionātu vajadzētu būt labāk, jo šis bija labs ieskrējiens. Pirms uzzināju rezultātus, domāju, ka būs sliktāk un no līdera būšu atpalicis vairāk. Arī zviedriem, kas bija Madonā nezaudēju daudz. Konkurence arī lielāka nekā Madonā.”

Vīriešiem 9km uzvaru svinēja 2010.gada pasaules čempions slēpošanā U23 grupā un 2013.gada pasaules vicečempions rollerslēpošanā šajā distancē Konstantīns Pepene no Rumānijas, aiz sevis atstājot krievu Antonu Šataginu un mājinieku Sergio Bonaldi, kurš ir pašreizējais pasaules čempions klasiskā stila distancē ar masu startu pret kalnu. Līdzīgi kā Madonā labi nejutās norvēģis Ragnars Andresens, kurš finišēja noslēdzošajā 16.vietā, bet saglabā vietu kopvērtējuma trijniekā.

Juniorēm 5km tāpat kā puišiem pirmais trijnieks valstu ziņā bija identisks – Itālija pa vidu Krievijai. Pārliecinošu pirmo vietu ar laiku 22:15,4 izcīnīja Tatjana Čvanova, bet Latvijas pārstāve Paula Bergfelde no viņas atpalika astoņas minūtes un ieņēma priekšpēdējo 17.vietu. 

Par kopvērtējumu un posma apkopojumu nākamajā rakstā.

Ivars Bācis

Pepene Paul Constantin distancē
Pepene Paul Constantin distancē, avots italiaskiroll.com

4 Komentāri

Manas acis tādus trīsriteņu rollerus nav redzējušas...tie ir kaut kādi ātrie klasikas rolleri??
3rati?
22 • 09 • 2015 / 10:50
Tas ir acu apmāns :) tas trešais, it kā šķietamais ritenis, ir otras rollerslēpes priekšējais ritenis.
:)
22 • 09 • 2015 / 10:55
Jā, tie ir ātrie klasikas rolleri, bet faktiski izmanto tikai distancēs, kas ir pret kalnu (uphill), jo ir diezgan sarežģīti manevrējami nobraucienā pie liela ātruma (tieši dēļ diviem ratiem aizmugurē).
http://www.skiskett.com/race-fast-classic-3/?lang=en
Agris
22 • 09 • 2015 / 11:02
Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem:
Draugiem.lv pase
Facebook.com pase
Google.com pase
Atbalstītāji
Atbalstītāji

Latvijas Slēpošanas federācijas informatīvais portāls infoski.lv