infoski logo
Šodienas laika prognoze Rīgai
Temp.: -6°C
Vējš: 3m/s

Jaunumi

30 • 09 • 2014

Dalībnieku skaits aug “Priekuļu trail” sacensībās

Saistītā informācija

Svētdien Priekuļu slēpošanas un biatlona kompleksā notikušajās kalnu skrējienā un nūjošanas pārgājiena “Priekuļi trail 2014” 24km distancē vīriem uzvaru izcīnīja Uldis Kļaviņš, bet dāmām šajā distancē ātrākā bija Linda Katlapa. Savukārt, nūjotāju konkurencē jaunu rekordu uzstādīja un uzvaru svinēja Raits Lērme, bet no dāmām vislabākā bija Eva Burvāne. Šogad “Priekuļu trail” piedalījās 180 dalībnieki, kas par 30 pārsniedz pagājušā gadā startējušos, turklāt pirmo reizi skrējēju skaits pārsniedza simtu, pulcējot 123 skriet gribētājus.

Svētdien patīkami rudenīgos laika apstākļos trešo gadu pēc kārtas tika aizvadīts kalnu skrējiens un nūjošanas pārgājiens “Priekuļi trail”, kuru organizēja Cēsu Olimpiskais centrs un biedrība “Rollertour” un kas šogad pirmo reizi bija viens no kalnu skriešanas seriāla posmiem. Divi posmi augustā jau bija aizvadīti, un skriešanas cienītāji kopā ar nūjotājiem pulcējās pazīstamajā Priekuļu slēpošanas un biatlona trasē uz trešo jeb priekšpēdējo posmu. Tā kā kalnu skriešanas sacensību sezonas kopvērtējumā tiek skaitīti visi četri posmi, tad šogad dāmām ierastā 12km distance Priekuļos tika dubultota un pielīdzināta vīru skrienamajam gabalam. Viens 6km aplis, kas bija jāveic 4 reizes, veda pa Saules kalna un Vanagkala-Mežavota takām. Kopējais kāpums šajā distancē sasniedza 920 metrus, kas nozīmē, ka 24km veicējiem sanāca trīs reizes “uzskriet Gaiziņkalnā”. Līdz ar to, tas prasīja no dalībniekiem kalnu skriešanas iemaņas, jo labi rezultāti līdzenās trasēs vēl negarantē augstas vietas kalnu skrējienos. Tāpēc nebija pārsteigums, ka daži līdz pusdistancei galvgalī skrienošie distances otrajā pusē vai nu atkrita vairākas vietas atpakaļ vai arī izstājās.

Vīriešiem 24km distancē, kur piedalījās 65 skrējēji, pirmā apļa vidū priekšgalā izvirzījās Jānis Ģērmanis, kuram pāris metrus aizmugurē sekoja Uldis Kļaviņš, bet vēl nedaudz tālāk Kārlis Vīksne. Pirmā apļa beigās vadībā jau bija 2012.gada uzvarētājs Uldis Kļaviņš, kas par 11 sekundēm bija priekšā  J.Ģērmanim, bet K.Vīksne jau bija iekrājis 1 minūtes deficītu. Turpinājumā katrā aplī Uldis Kļaviņš savu pārsvaru palielināja, un dodoties pēdējā aplī, kad tuvākais sekotājs bija trīs ar pusi minūtes aizmugurē, bija skaidrs, ka Uldim izdosies izcīnīt otro uzvaru “Priekuļu trail”. Lai arī līdz pagājušā gada uzvarētāja Anatolija Macuka sasniegtajam līdz šim labākajam rezultātam “Priekuļu trail” 24km distancē 1:43:26 bija daudz, tomēr Uldim sev par gandarījumu izdevās uzrādīt savu labāko rezultātu, noskrienot 24km pa Priekuļu kalnu takām 1:48:53 un savu iepriekšējā gada laiku uzlabojot par astoņām sekundēm.

Cīņa par otro vietu bija interesanta, un Jānis Ģērmanis ar Kārli Vīksni ik pa laikam mainījās vietām. Neskatoties uz to, ka pēdējā 6km aplī ar 30 sekunžu pārsvaru priekšā bija izvirzījies K.Vīksne, J.Ģērmaņa salīdzinoši vieglais skrējiens liecināja, ka viss vēl nav beidzies un izšķirošie notikumi cīņā par otro vietu ir tikai priekšā. Pēdējā apļa vidū pēc Saules kalna Jānis jau bija līderpozīcijās, bet 10 gadus jaunākajam Kārlim sāka iestāties lūzums, un kaut tajā brīdī viņš vēl atradās kādus 100m aizmugurē, bija skaidrs, ka otrās vietas liktenis ir izšķirts un turpinājumā pieredzējušākais Jānis savu pārsvaru Vanagkalnā palielinās. Tā arī notika, un Jānis Ģērmanis, finišējot sešas ar pusi minūtes aiz Kļaviņa, izcīnīja otro vietu, bet vēl pēc 1:45 finiša līniju trešajā pozīcijā ejot šķērsoja nomocījušais Kārlis Vīksne. Tikai pirmajiem trim izdevās noskriet ātrāk par divām stundām.

Līdz pat trešā apļa beigām ceturtajā vietā turējās Andis Rumbenieks, bet pēdējā aplī viņš sāka sagurt un garām palaida vienmērīgā tempā skrienošo Juri Gudēvicu, kuram tad ceturtā vieta. Labāko sešinieku noslēdza jaunākais 24km veicējs Andris Neimanis, kuram šogad apritēja 16 gadi. Septītajā vietā ar laiku 2:06:06 ierindojās labākais V40 grupas pārstāvis Edgars Bremze, bet tūdaļ aiz viņa astoto laiku uzrādīja labākais V50 grupā Aigars Lūsis, kurš distancē pavadīja 36 sekundes ilgāk nekā Edgars. Pusdistanci piektajā vietā turējās kopvērtējuma līderis Kristaps Broks, kurš vēl nav labā formā pēc slimošanas un beigās atkrita uz 9.vietu.

Dāmu konkurencē jau no paša sākumā prom no visām aizskrēja Linda Katpala, pēc pirmā apļa 6km otrajā vietā atrodošos Inesi Kokorēviču apsteidzot jau vairāk nekā par trim minūtēm. Lai arī pašas Lindas temps ar katru apli nedaudz kritās, veicot nākamo apli par pāris minūtēm lēnāk, tomēr pret konkurentēm viņas pārsvars pamatīgi pieauga, jo pārējām Priekuļu kalniņi bija vēl grūtāks pārbaudījums. Vispusīgā Linda Katlapa 24km veica 2:17:23 un, pirmo reizi piedaloties šajās sacensībās, svinēja pārliecinošu uzvaru. Dāmām cīņā par otro vietu bija interesantas beigas, par ko parūpējās 2012.gada uzvarētāja Lauma Čerņevska, kas strauji pietuvojās un beigās tikai 10 sekundes piekāpās lielāko distances daļu stabilā otrajā vietā esošajai Inesei Kokorēvičai. Abas no uzvarētājs atpalika 16 minūtes. Vēl par 11 minūtēm lēnākas bija trīs dāmas, kas ļoti līdzīgi cīnījās par ceturto līdz sesto vietu un satilpa 25 sekundēs, Dacei Veipai izcīnot ceturto vietu un aiz sevis atstājot kopvērtējuma līderi Baibu Močāni, kurai beigu daļā izdevās pāris vietas pakāpties uz augšu, bet sešinieku noslēdza Aija Rulle. Kaut arī vairākiem dalībniekiem un dalībniecēm distances beigu daļā palika ļoti grūti un arvien biežāk sāka iezagties doma par izstāšanos, tomēr daži un dažas nepadevās un, atsevišķos posmos paejot, tomēr sasniedza finišu.

12km distancē ātrāko laiku 1:11:39 uzrādīja un uzvarēja Ingrīda Greivule, kas par četrām ar pusi minūtēm apsteidza otrās vietas ieguvēju un labāko S50 grupas pārstāvi Anitu Zālīti. Vēl par divām minūtēm lēnāks bija vecākais skriešanas dalībnieks Leontijs Rutkovskis no V60 grupas. Savukārt 6km ātrāko laiku uzrādīja Niks Zauls, kas distanci ar 230 metru kāpumu veica 27:59 un par 4 sekundēm apsteidza visu distanci kopā skrējušo Sergeju Trokmani. No meitenēm ātrākā bija 10 gadus jaunā Kitija Zaula, kura 6km veica 29:38 un kopējā ieskaitē piekāpās tikai abiem iepriekšminētajiem puišiem, apsteidzot ne tikai par sevi pāris gadus vecākās meitenes, bet arī puišus.

"Priekuļu trail 2014" šogad pulcēja gandrīz tikpat nūjotāju kā pērn. Arī viņiem bija jāveic maršruts pa 3,7km garos Saules kalna taku, uzvarētājus noteicot pēc vairāk veikto apļu skaita noteiktajā 3 stundu laika limitā. Individuālajā vērtējumā labākais bija 72 gadus vecais Raitis Lērme, kurš jau paša sākuma, veicot apli 28 minūtēs un saglabājot vienmērīgu tempu, pieteica pretenzijas uz jaunu rekordu – sešiem apļiem, ko arī beigās sasniedza, distancē pavadot 2:52:21 un septiņas ar pusi minūtes iekļaujoties noteiktajā limitā. Otrā kopējā ieskaitē bija labākā dāma Eva Burvāne, kurai izdevās veikt piecus apļus. Tādu pašu skaitu sasniedza vēl vairāki nūjotāji, bet Eva bija par viņiem daudz ātrāka, paveicot to 2:31:54. Pēdējos divos apļus viņas temps sāka nedaudz kristies, 30 minūšu vai nedaudz zem pusstundas vietā jau sanāca ap 31 minūti uz apli, līdz ar to atlikušajās 28 minūtēs līdz laika limita beigām nebija vērts pa galvu pa kaklu nesties un mēģināt pieveikt sesto apli. Trešā labākais rezultāts V60 grupas pārstāvim Jurim Rātem, kuram 5 apļu veikšanai bija nepieciešams 2:35:26 un kurš par pusotru minūti to veica ātrāk nekā otra labākā no dāmām Kristīne Kuka. Vēl piecus apļus paspēja veikt Gunta Lapiņa, Ilze Rāta, Linda Kornete, Inese Eglīte, pagājušā gada uzvarētājs Andis Beitiks, Ivars Eglītis, trases saimnieks Gunārs Dumbris un kuplās Sirmo ģimenes pārstāvji Rūdolfs, Agris, Kaspars un Inese. Vecākais dalībnieks 81 gadu vecais Modris Vīksna 3 apļus jeb 11,1km veica 2:08:35, bet abu vecākos dāmu 1937.gadā dzimušās Dzintras Vasiļjevas un Dainas Lielbārdes kontā attiecīgi trīs un viens aplis. Jāuzslavē 1945.gadā dzimušās Ģertrūdes Šūlmeistares žiglais solis un veiktie apļi, aiz sevis atstājot 34 krietni jaunākas dalībnieces.

Savukārt nūjošanas pārgājienā ģimeņu kopvērtējumā uzvarēja Beķeru ģimene, pa visiem kopā pieveicot 81,4km, bet organizāciju kopvērtējumā nepārspētas palika Priekuļu dāmas ar oranžajām lapsiņu austiņām no "Mežmaliņām" ar 203.5km.

Diemžēl šogad krietni mazāk bija distanču slēpotāju, kas neņem par piemēru vairākus vadošos pasaules slēpotājus, it īpaši skandināvus, kuri līdz ziemas sezonai aktīvi piedalās vairākos kalnu skrējienos.


Ivars Bācis

1 Komentāri

Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem:
Draugiem.lv pase
Facebook.com pase
Google.com pase
Atbalstītāji
Atbalstītāji

Latvijas Slēpošanas federācijas informatīvais portāls infoski.lv